Мийки високого тиску

Мийки високого тиску

Мийка високого тиску: як вибрати

Мийка високого тиску (мінімийка, мийка автомобільна) — це незамінне обладнання, яке дозволить Вам відмити що завгодно: двір заміського будинку, автомобіль, мотоцикл, велосипед та будь-який транспорт, різні споруди та конструкції. Мінімийка в руках деяких умільців перетворюється в обладнання для виконання різних садових робіт та навіть чищення килимів. Якщо Ви як мінімум є власником будь-якого транспортного засобу або нерухомості, рекомендуємо купити міні мийку. Так, мийка високого тиску дасть Вам можливість багато років економити кошти (не доведеться відвідувати автомийки) та час (можна швидко прибрати нежитлові приміщення).

мойка високого тиску

Мінімийка: стаціонарна та переносна

Мийка автомобільна може бути стаціонарною або переносною.

Стаціонарна мийка високого тиску — це незмінний атрибут автомийок та СТО, тому розглядати дану техніку ми поки не будемо.

Переносна мінімийка вирізняється широкою сферою використання. Крім миття транспортних засобів, мийка автомобільна застосовується в тих місцях, де потрібно ефективно та швидко очистити складну, шорстку, пористу або поліровану поверхню від різного роду забруднень. На практиці в побуті мийка високого тиску дозволить виконувати абсолютну більшість робіт, пов'язаних з наведенням чистоти в різних місцях.

мойка високого тиску

Мийка автомобільна: конструкція та принцип роботи

Мінімийка має такі основні вузли:

 • мотор — електричний або бензиновий, рідше дизельний;
 • помпу (насос) високого тиску — необхідна для створення потрібного напору води;
 • шланг для забору води — в залежності від моделі, може підключатися до центрального водопроводу або занурюватися в ємність з водою;
 • фільтр — служить для очищення води, що подається для миття;
 • шланг високого тиску — подає миючу рідину;
 • розприскувач (пістолет-розпилювач) — дозволяє розпиляти миючу рідину, може бути оснащений різними насадками;
 • ємність для миючих засобів — в залежності від моделі, мийка автомобільна може бути обладнана бачком, який дозволить Вам використовувати для миття різну хімію.

мойка високого тиску

Мийка автомобільна працює за простим принципом. Так, вода надходить в насос, який під високим тиском заганяє її у встановлений високонапірний шланг. Зі шлангу вода подається в пістолет-розпилювач та, пройшовши через насадку, виривається назовні. Ви можете змінювати форму струменя води, змінюючи насадки. Варто відзначити, що насадка, в залежності від типу, дозволить Вам як підвищувати, так і знижувати вихідний тиск.

мойка високого тиску

Мийка високого тиску: помпа (насос)

Головним елементом, яким обладнана мийка високого тиску, є насос. Варто зазначити, що стосовно насоса конструктивно професійна, напівпрофесійна та побутова мінімийка практично не відрізняються. Різниця полягає в довговічності та параметрах насоса, які безпосередньо залежать від матеріалів виготовлення помпи.

Насос, яким обладнана побутова мийка автомобільна не можна назвати неякісним, просто він розрахований на інші навантаження та режими роботи. Так, як металеві, так і пластикові насоси забезпечують необхідний робочий тиск миючої рідини. Побутова мийка високого тиску здатна подати рідина під тиском від 150 до 160 бар, промислова мийка автомобільна — до 2500 бар.

мойка високого тиску

Найдоступніший насос виготовляється з пластика, має найменший ресурс роботи, оскільки така помпа є чутливою до перегріву. Мінімийка може бути обладнана пластиковою помпою розбірного або неразборного типу.

Нерозбірний насос — це легко замінна комплектуюча, яку заміняють при вході з ладу. Але сьогодні нерозбірний насос коштує чимало. Нерідко вартість нерозбірної помпи може становити від 65 до 70% вартості нового обладнання.

Так, вигідніше купити міні мийки з розбірним пластиковим насосом, який піддається ремонту, що, як правило, обходиться значно дешевше заміни.

Металева помпа, якою обладнана мийка автомобільна, як правило, виготовляється із силуміну (сплаву алюміній + кремній) та латуні. Якісна мийка високого тиску обладнана поршнями, які випускаються з кераміки або мають керамічне покриття.

мойка високого тиску

Мінімийка: експлуатація

Середній час роботи:

 • побутова мінімийка з пластикової помпою — від 70 до 100 год, при цьому важливим є режим роботи пристрою: невпинна роботи протягом від 20 до 30 хв;
 • професійна мийка автомобільна з металевою помпою — до 1000 год, можливе невпинне використання протягом 1 год.

мойка високого тиску

Варто відзначити, що навіть недорога мийка високого тиску може служити Вам роками, незважаючи на порівняно невеликий ресурс роботи. Все що для цього потрібно — дотримуватися коректного режиму експлуатації. Недорога мийка автомобільна, як правило, використовується для миття машини або іншого транспорту 1 раз в тиждень, для чого достатньо 30 хвилин, про які ми говорили раніше. Коли ж мийка високого тиску буде експлуатуватися часто, рекомендуємо звернути увагу на напівпрофесійну або професійну модель, яка і створена для щоденної експлуатації.

купити мойку високого тиску

Мийка автомобільна: підігрів води

Функція підігріву води, яку може мати мінімийка, здатна істотно спростити процес наведення чистоти, адже Ви зможете запросто відмити дуже сильно забруднені поверхні. Мийка автомобільна з такою системою коштує більше, але Ви зможете заощадити на мийних засобах (іноді можна навіть повністю без них обійтися), які, до слова, є недешевими. Так, гаряча вода:

 • запросто змиє жири та масла;
 • скоротить час очищення на 1/3, економлячи тим самим воду та Ваш час.

Але пам'ятайте, що мийка автомобільна з пластиковою помпою не здатна подавати гарячу воду, оскільки, як вказувалося раніше, пластик чутливий до перегріву.

купити мойку високого тиску

Мийка високого тиску: аксесуари та насадки

Найчастіше, мінімийка має такий комплект поставки:

 • струменева насадка;
 • «брудова» насадка — закручує струмінь води в «жгут».

купити мойку високого тиску

Але це мінімальний набір. Повноцінним можна вважати комплект, в який крім перерахованих вище насадок входять:

 • набір насадок-щіток — для очищення різних поверхонь;
 • пінна насадка — для миття авто;
 • кутове сопло — для очищення місць з утрудненим доступом.

купити мойку високого тиску

На практиці ж хороша мийка автомобільна, крім усього вищевказаного, укомплектована:

 • щітками для ручного миття авто — для контактної мийки;
 • насадками для промивання та очищення трубок та труб;
 • насадками, які дають плоскі струмені води з різним тиском — для широкого спектру робіт.

купити мойку високого тиску

Мийка високого тиску з таким комплектом — це вже універсальне очисне обладнання. Але також популярними є такі додаткові насадки та аксесуари:

 • піскоструминна — очищення піском, пісок забирається за допомогою окремого шлангу;
 • насадка для «грубого» очищення — можна збити, наприклад, патину, іржу з різних металів;
 • додаткові довші шланги;
 • додатковий очисний фільтр — дозволить позбавиться від найдрібніших частинок іржі та піску, які можуть істотно знизити ресурс обладнання.

Від кількості насадок та різних пристосувань безпосередньо залежить кількість операцій, які дозволить Вам виконати мінімийка.

купити мойку високого тиску

Мінімийка: «плюси» та «мінуси»

Будь-яка мийка автомобільна має свої позитивні та негативні сторони.

До «плюсів» відносяться:

 • універсальність обладнання — мінімийка активно застосовується як власниками будь-яких транспортних засобів та нерухомості, так і будівельниками, рибалками, докерами, клінінговими компаніями, комунальниками та іншими службами / організаціями;
 • економна витрата води — за 1 год з простого садового шлангу піде близько 3.5 м3 води (близько 3500 л), мийка високого тиску ж за цей час витратить від 0.23 до 0.6 м3 води (від 230 до 600 л), при цьому мінімийка дозволить Вам очистити набагато більшу площу, ніж садовий шланг;
 • вода під високим напором — Вам зможете швидко очистити найскладнішу поверхню;
 • мийка високого тиску з електромотором невибаглива в обслуговуванні — немає проблем із заправкою паливом, запуском при мінусовій температурі, але для більшого комфорту роботи рекомендуємо купити подовжувач;
 • мийка автомобільна з бензиновим мотором — робота не залежить від наявності електромережі;
 • просте управління та використання.

купити мойку високого тиску

До відносних «мінусів» відноситься:

 • при негативних температурах повітря мийка високого тиску повинна зберігатися виключно в теплому приміщенні.

І пам'ятайте, мийка високого тиску може поранити струменем води під високим тиском, тому настійно рекомендуємо не залишати її без нагляду, особливо якщо в будинку є діти та користуватися захисними аксесуарами!

Безкоштовна доставка

Мийка вис. тиску 1300Вт EasyAquatak 110, BOSCH

Артикул: 06008A7F00
Код: 102696

4099 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 75 (всього 5 сторінок)