Пили ланцюгові

Пили ланцюгові

Ланцюгова пила: як вибрати

Для будь-якого роду діяльності Ви неодмінно зможете знайти зручний відповідний інструмент. Так, якщо мова йде про обробку деревини, то серед провідних інструментів, природно, знаходиться ланцюгова пила. Техніка використовується в різних областях: від простого розпилу поваленого дерева до фігурного випилювання отворів та чаш. Ланцюгова пила, будь то бензопила (мотопила), електропила ланцюгова або акумуляторна ланцюгова пила дозволить Вам швидко заготовити дрова на зиму, в камін або піч, вчасно виконати різні будівельні роботи.

Сьогодні вибрати та купити ланцюгову пилу не так вже й просто, адже магазини надають просто величезний асортимент такої продукції самих різних типів. Ми допоможемо Вам в цьому.

купити бензопилу

Ланцюгова пила: конструкція та принцип роботи

Ланцюгова пила — це електричний (електропила ланцюгова, акумуляторна ланцюгова пила) або бензиновий (бензопила, мотопила) інструмент, основним елементом якого є замкнутий в кільце ланцюг (пильний елемент). Після запуску двигуна та декількох простих маніпуляцій ланцюг почне рух уздовж направляючої шини, зрізуючи при цьому шари деревини.

купити електропилу

Сьогодні можна купити ланцюгову пилу різних типів:

 • ручну;
 • мережеву (електропила ланцюгова);
 • акумуляторну (акумуляторна ланцюгова пила);
 • бензинову (мотопила, бензопила).

купити електропилу

Залежно від джерела живлення, ланцюгова пила буде мати різну конструкцію. Так, бензопила (мотопила) обладнана баком для палива (4-такна мотопила) або паливної суміші (2-тактна мотопила), а електропила ланцюгова пила не має даної складової. Зате електропила ланцюгова обладнана мережевим кабелем. Акумуляторна ланцюгова пила обладнана АКБ, якої не мають як мотопила, так і електропила ланцюгова.

В залежносты від положення двигуна в корпусі, обладнання може бути поперечного або поздовжнього виконання:

 • ланцюгова пила, у якій мотор розташований уздовж корпусу, вважається більш зручною для підрізування гілок на дереві, в місцях з утрудненим доступом і так далі, ланцюгова пила такого типу маневрена, дозволяє безпечно та легко пиляти деревину під різними кутами;
 • ланцюгова пила, у якій мотор розташований поперек корпусу, відмінно підходить для обробки колод, адже обладнання вельми легке (створює невелике навантаження на спину) та потужне (дозволить швидко впоратись з наміченою роботою).

Сьогодні будь-яка пила обладнана захисним екраном, що знаходяться перед рукояткою, сама ж рукоять покрита нековзним матеріалом для надійного зручного захвату інструменту.

купити електропилу

Ланцюгова пила: типи

Як згадувалося вище, обладнання може бути ручним (механічним), мережевим, акумуляторним або бензиновим.

Механічна ланцюгова пила

Механічна пилка напевно відома всім — це ножівка типу «Дружба». Для роботи потрібно прикласти масу зусиль. До того ж такий інструмент не дозволить Вам якісно та швидко виконати намічену роботу. Це, скоріше, похідний, туристичний варіант.

купити ланцюгову пилу

Електропила ланцюгова

Електропила ланцюгова обладнана електричним двигуном, який і приводить в рух пильний елемент. Електропила ланцюгова працює від мережі, підключаючись до неї за допомогою кабелю.

Електропила ланцюгова є екологічно безпечним обладнанням, оскільки не виробляє продуктів процесу горіння. Так, обладнання може використовуватися навіть в закритому приміщенні без вентиляції: в цеху, гаражі, споруджуваних об'єктах і так далі. Також електропила ланцюгова виробляє менше шуму, ніж мотопила.

Серед недоліків: практично все таке обладнання є дуже малопотужним, тому не застосовується для промислового пиляння, а роботи повинні виконуватися порівняно близько від електромережі навіть з використанням подовжувача.

купити електропилу

Акумуляторна ланцюгова пила

Акумуляторна ланцюгова пила працює від батареї (АКБ), що істотно розширює її можливості в порівнянні з електропилою ланцюговою. Акумуляторна ланцюгова пила є чудовим варіантом для робіт біля приватних будинків, на дачах, в гаражах, садах і так далі.

купити акумуляторну ланцюгову пилу

Бензопила (мотопила)

Бензопила є найбільш потужним обладнанням. Мотопила працює на бензиновому двигуні внутрішнього згоряння, який приводить пильний елемент в рух за допомогою системи передач. Бензопила обладнана відцентровим зчепленням, за рахунок якого пильний елемент залишається нерухомим на холостих обертах. Додатково, на випадок форс-мажору мотопила має систему миттєвої зупинки пильного елемента.

З недоліків, які, природно, також має бензопила — сильний шум під час роботи. Зате мотопила має найвищу продуктивність та відрізняється максимальною універсальністю як в побуті, так і в лісі, на будівництві.

Рекомендується вибрати та купити ланцюгову пилу, відштовхуючись від завдань, які виконуватиме обладнання та місця його використання. Адже рідке пиляння невеликих гілок в присадибному саду та тривала валка багаторічних дерев у лісі — це кардинально різні речі.

купити бензопилу

Ланцюгова пила: використання

Для використання в домашніх умовах, де Вам просто не потрібні велика потужність та можливість працювати тривалий час, ідеально підходить електропила ланцюгова або акумуляторна ланцюгова пила потужністю до 2.5 кВт. Також підійде і мотопила, але з невеликим об'ємом мотора — до 55 см3. Як правило, як електропила ланцюгова, так і акумуляторна ланцюгова пила «побутового» типу обладнані пильними елементами низького профілю, завдяки чому відрізняються високою плавністю ходу.

Напівпрофесійна електропила ланцюгова або акумуляторна ланцюгова пила має потужність від 2.5 до 4 кВт, бензопила має об'єм мотора від 55 до 70 см3. Таке обладнання застосовується для вирішення більш важких завдань, є більш універсальним, але не застосовується для щоденного тривалого розпилу деревини.

Професійна мотопила має об'єм двигуна 70 см3 і потужність вище 5.4 к.с., обладнана пильним елементом повного профілю для забезпечення максимальної продуктивності. Тільки бензопила може пиляти без перерв годинами та протягом кожного дня. Професійна бензопила виготовляється з найнадійніших та довговічних матеріалів і відрізняється високим моторесурсом — до 2500 мотогодин. Професійна мотопила може використовуватися в будь-яких областях, але в основному вона застосовується в лісовому господарстві та під час промислової заготівлі деревини.

купити акумуляторну ланцюгову пилу

Ланцюгова пила: особливості вибору ланцюгової пили

Устаткування підбирається з урахуванням наступних критеріїв:

 • потужність — вище ми згадували яке обладнання та для яких робіт підходить, але необхідно додати, що краще купити ланцюгову пилу з запасом по потужності. Оптимальною для будинку вважається електропила ланцюгова, акумуляторна ланцюгова пила або бензопила з потужністю двигуна близько 2 кВт (2.7 к.с.);
 • орієнтація мотора — як згадувалося вище, поперечна ланцюгова пила ідеальна для пиляння колод, поздовжня — для робіт в місцях з утрудненим доступом. Варто додати, що «поперечники» вважаються більш надійними та довговічними в силу простої конструкції, «поздовжники» ж вважаються більш витривалими;
 • довжина шини — чим довша шина, тим більшого діаметру колоди зможе пиляти ланцюгова пила. Оптимальною для вирішення господарських завдань вважається довжина шини від 300 до 400 мм;
 • система натягу ланцюга — стандартна система натягу ланцюга є натяжним гвинтом, який необхідно вкручувати та викручувати, послаблюючи або збільшуючи натяг; але є і безінструментальна система натягу — спеціальний круглий регулятор;
 • крок ланцюга — даний параметр дасть Вам уявлення про якість пиляння та продуктивність, адже чим більше його значення (чим ширше крок), тим вища продуктивність роботи, але «грубіша» якість пиляння;
 • ланцюгове гальмо — це система, яка миттєво зупиняє обертання ланцюга;
 • захист від перегріву — спеціальне термореле захищає обладнання від перегріву;
 • блокіратор включення — це спеціальна кнопка, яка натискається одночасно з кнопкою запуску, попереджує випадковий старт;
 • плавний пуск — система дозволяє розганятися пильному полотну плавно, що попереджує різкий ривок при запуску;
 • ємність бака для пального та мастила — як 4 тактна мотопила, так і 2 тактна бензопила з великими бачками для мастила дадуть Вам можливість рідше поповнювати запаси відповідних витратних матеріалів;
 • ергономіка та вага — чим потужніша ланцюгова пила, тим більша її вага і навпаки, а ось від зручності роботи з обладнанням залежить як тривалість роботи, так і Ваша безпека.
-15%
Безкоштовна доставка

5849 грн.4999 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 99 (всього 7 сторінок)