Мотопомпи

Мотопомпи

Мотопомпа: як вибрати

Мотопомпа відрізняється від звичайного насоса тим, що вона може працювати від різних джерел живлення. Так, насос прив'язаний до електромережі, мотопомпа ж є автономним обладнанням за рахунок використання бензинового, дизельного або газового двигуна. Додатково мотопомпи мають істотно більшу продуктивність роботи, ніж насоси.

купити мотопомпу

Мотопомпи допоможуть дачникові полегшити його працю по поливу городу та саду, подаючи воду зі ставків, річок та різних ємностей. В особняку пристрої відмінно впораються із заміною води в басейні, відкачуванням вмісту зливних ям, затопленого підвалу і так далі. Але і це далеко не все, на що здатні мотопомпи. Також мотопомпа застосовується:

 • в сільському господарстві — можна зрошувати грунт, перекачувати різну рідку хімію, кислоти, пестициди і так далі;
 • в будівництві — дозволяє швидко видалити воду з котлованів та траншей;
 • в житлово-комунальних установах — дасть можливість відкачати воду з затопленої ділянки, наприклад, з будівлі, підвалу, гаража і так далі;
 • співробітниками рятувальних та аварійних служб — дозволяє швидко гасити пожежі та усувати наслідки повеней;
 • в ландшафтному дизайні — дає можливість створювати штучні ставки та різні водойми.

купити мотопомпу

Мотопомпи: конструкція

Головними конструктивними елементами будь-якої мотопомпи є:

 • мотор внутрішнього згоряння;
 • бак для палива (бензинова мотопомпа або дизельна мотопомпа);
 • повітряний та водяний фільтри;
 • відцентровий або мембранний насос.

купити мотопомпу

Техніка обладнана жорсткою рамою, в якій встановлені всі вищевказані елементи конструкції. Рама запобігає виходу з ладу обладнання (захистить від ударів та пошкоджень) і може служити «ручкою», яка неодмінно стане в нагоді під час транспортування техніки.

Щоб зменшити вагу обладнання, корпуси насоса та мотора часто виконані з легких міцних металів, наприклад, алюмінієвих сплавів. Внутрішні елементи, якими обладнана якісна мотопомпа, як правило, виконані з чавуну з антикорозійним покриттям.

купити мотопомпу

Мотопомпа бензинова

Мотопомпа бензинова може бути обладнана як двотактним, так і чотиритактним мотором.

Мотопомпи з двотактними моторами є вельми компактними, але володіють меншою продуктивністю, ніж чотиритактні мотопомпи, забезпечуючи трохи менший напір води. Така мотопомпа бензинова заправляється заздалегідь підготовленою сумішшю бензину та масла. Пропорції суміші неодмінно вказані в паспорті до обладнання та можуть бути 1:25, 1:40 або 1:50 (масло:бензин).

Мотопомпи з чотирьохтактними моторами обійдуться Вам трохи дорожче, але вони відрізняються високою продуктивністю роботи та їх використання більш просте, оскільки Вам не потрібно буде готувати паливну суміш, а досить просто залити бензин.

Головною перевагою будь-якої бензинової мотопомпи є менша вартість, ніж у дизельної моделі.

купити мотопомпу

Газова мотопомпа

Газова мотопомпа як за параметрами, так і конструктивно схожа на бензинову. Ця схожість настільки велика, що Ви можете самостійно переробити бензинову мотопомпу в газову. Для такої трансформації Вам просто знадобиться купити редукторний модуль.

Головною перевагою, якою володіє газова мотопомпа, є мінімальна вартість палива (пропану, бутану, метану). Варто відзначити, що газова мотопомпа, в залежності від моделі, може бути підключена (крім балона з газом) до магістрального газопроводу.

купити мотопомпу

Мотопомпа дизельна

Мотопомпа дизельна є найбільш дорогим та найгучнішим з усього вищевказаного обладнанням. Але зате дизельна мотопомпа найдовговічніша, адже має в 2 або 3 рази більший моторесурс, ніж у бензинового аналога. Мотопомпа дизельна відрізняється максимально високою продуктивністю.

З огляду на великий крутний момент, якраз мотопомпа дизельна застосовується для перекачування сильно забруднених та в'язких рідин. Обладнання може мати різні розміри та форми.

купити мотопомпу

Мотопомпи: яку воду перекачують

Будь-яка мотопомпа, незалежно від типу палива, потрапляє в одну з груп, в залежності від води, що перекачується:

 • мотопомпа для чистої води;
 • мотопомпа для слабозабрудненої води;
 • мотопомпа для сильнозабрудненої води (для брудної води).

Пам'ятайте, що для перекачування інших, відмінних від води, рідин, палива та сипучих сумішей застосовуються пристрої, обладнані спеціальними внутрішніми елементами, які і дозволяють їм працювати з агресивними та іншими середовищами.

Параметри забрудненості води, яку зможе перекачувати конкретна модель, неодмінно вказані в техпаспорті.

купити мотопомпу

Мотопомпа: розрахунок продуктивності роботи

Продуктивність роботи обладнання — це показник кількості перекачуваної речовини за одиницю часу. Так, продуктивність вказується в л/год або м3/год. Так, Ви зможете запросто зрозуміти, скільки конкретній моделі буде потрібно часу для відкачування води з певної ємності.

Для визначення моделі пристрою, який, наприклад, буде використовуватися для поливу ділянки, потрібно кількість води, яка йде на полив 1 м2 помножити на площу ділянки. Так, за нормами для поливу 1 м2 городу йде від 3 до 6 л води. Рекомендуємо для розрахунку використовувати максимальну цифру.

купити мотопомпу

Варто відзначити, що різні плодові дерева, серед яких вишні, яблуні, груші і так далі, як правило, дуже рясно поливають 3 або 4 рази на сезон. Так, вода добре просочить грунт. Для розрахунку продуктивності роботи техніки потрібно визначити, скільки води «візьмуть» за 1 полив всі Ваші дерева. За стандартом, норма для саджанця у віці:

 • від 1 до 3 років — від 30 до 50 л води;
 • від 3 до 5 років — від 50 до 80 л води;
 • від 7 до 9 років — від 120 до 150 л води.

Таким чином, отримане число вкаже, скільки води повинна подати мотопомпа за 1 годину роботи. Варто зазначити, що сьогодні можна купити мотопомпу, ємність паливного бака якої розрахована якраз на 1 годину безперервної роботи.

купити мотопомпу

Мотопомпи: напір

Напір — це висота, на яку обладнання може підняти воду. Зазначене в паспорті значення напору є максимально допустимим, при цьому мотопомпа, що подає воду на зазначену в паспорті висоту, буде працювати з найменшою продуктивністю.

Показник напору потрібен для визначення довжини шланга, по якому обладнання буде проштовхувати воду «по горизонталі». Довжина шланга розраховується дуже просто: вказане в паспорті до пристрою значення слід помножити на 10. Але, як зазначалося вище, продуктивність роботи при цьому буде мінімальною, тому рекомендується вибирати значення напору з запасом близько 20%.

купити мотопомпу

Мотопомпа: критерії підбору

Якщо в технічному паспорті до обладнання немає примітки про те, що ця модель підходить для перекачування агресивних середовищ, сипучих матеріалів, палива і так далі, то мотопомпа повинна використовуватися тільки для перекачування води! В іншому випадку обладнання швидко вийде з ладу.

Мотопомпа для чистої води

Мотопомпи для чистої води є найбільш чутливими до суспензій, які часто є в воді. Відповідно, таке обладнання має максимально «густий» фільтр, який здатний затримати різні частки з фракцією більше 5 мм (в ряді моделей — 8 мм).

Дані пристрої дозволять перекачати прісну воду, є дуже популярними серед садівників та дачників. Така мотопомпа, як правило, використовується для виконання поливальних робіт в городах та садах, заміни води в різних декоративних водоймах та басейнах.

купити мотопомпу

Мотопомпа для слабозабрудненої води

Мотопомпи для слабозабрудненої води можуть перекачувати воду з домішками та різними твердими включеннями, розміри фракцій яких до 15 мм (в ряді моделей — до 18 мм).

Таке обладнання, наприклад, застосовується для відкачування води з мало забруднених затоплених котлованів та підвалів, побутових водойм і так далі.

купити мотопомпу

Мотопомпа для брудної води

Мотопомпи для брудної води використовуються для перекачування води з підвищеним вмістом піску, вапна, різних домішок та великих частинок з розмірами фракцій від 25 до 31 мм (в ряді моделей — до 76 мм).

Дане обладнання, як правило, застосовується на будівельних майданчиках, рятувальниками та аварійними службами.

купити мотопомпу

Протипожежна мотопомпа

Пожежна мотопомпа — це не спеціалізоване обладнання. Так називають пристрої з високим показником тиску в напірній магістралі.

Пожежна мотопомпа, природно, використовується не тільки для гасіння загорянь та пожеж. Так, її часто використовують для подачі води на значні відстані. Наприклад, при напорі в 60 м, продуктивність може бути від 400 до 600 л/хв.

Також пожежна мотопомпа знадобиться на ділянці, яка знаходиться далеко від джерела води.

купити мотопомпу

Мотопомпа для хімії

Мотопомпа для хімії — це обладнання, яке може запросто перекачати різні хімічно активні та агресивні середовища.

Мотопомпа для хімікалій вельми популярна в сільському господарстві, де є необхідність часто перекачувати рідкі мінеральні добрива.

купити мотопомпу

Паливна мотопомпа

Мотопомпа для перекачування палива — це пристрій, який можете перекачувати бензинове та дизельне паливо, різні масла.

Мотопомпа для палива часто використовується на СТО, заправних станціях і так далі.

купити мотопомпу

Мотопомпи: на що ще звернути увагу

Мотопомпи, продуктивність яких до 30 м3/год, найчастіше, є вельми компактними та запросто помістяться в багажник будь-якого легковика. Таке обладнання використовують для поливу рослин на ділянках площею не більше 6 соток.

Моделі, продуктивність роботи яких до 60 м3/год, як правило, купують для відкачування води з рибних та декоративних водойм, басейнів.

Пристрої, продуктивність яких понад 60 м3/год, потрібні для інтенсивних важких робіт. Це професійна техніка.

Діаметр шланга, який буде застосовуватися для роботи конкретної моделі, безпосередньо залежить від діаметру вхідного (вихідного) патрубка. Найчастіше діаметр становить від 1 до 4 дюймів.

Довжина вхідного шланга повинна бути такою, щоб під час перекачування води його вхідний отвір не був над поверхнею води. В іншому випадку шланг почне «хапати» повітря, що може привести до гідроударів та виходу обладнання з ладу. Також вхідний шланг повинен бути армований, що запобіжить його «схлопуванню» та перекриттю подачі води.

Показано з 1 по 16 з 30 (всього 2 сторінок)