Мотокоси

Мотокоси

Мотокоса: відмінний вибір

Коректний вибір мото коси — це запорука ефективного та швидкого прибирання території від різної рослинності. Бензокоса підбирається дуже просто, для цього потрібно просто бути в курсі деяких важливих моментів, які ми розглянемо далі.

Мотокоси в Україні набули високу популярність як в сільському господарстві, так і в комунальному секторі. І це не дивно, адже будь-яка мотокоса — це мобільний, дуже зручний в роботі пристрій, який чудово підходить як для періодичних, так і для сезонних частих робіт на практично будь-якій місцевості.

Тример бензиновий дозволить запросто позбутися від високої трави, чагарників, бур'янів і так далі. Також, в залежності від моделі, Ви отримаєте можливість зрізати молоді дерева.

як вибрати бензокосу

Бензокоса: типи

Люба мотокоса, незалежно від виробника, може бути:

 • професійною — застосовується для заготівлі сіна, приведення в порядок досить великих площ;
 • напівпрофесійною — використовується представниками багатьох професій: професійними садівниками, дизайнерами, комунальними службами і так далі;
 • побутовою — використовується на дачних ділянках, де необхідно обробити галявину, клумбу, очистити доріжки і прибрати бур'ян біля будинку або паркану.

Бензинова коса, незалежно від моделі, має стандартну конструкцію: штангу (на ній встановлено двигун) і косильну голівку.

Але яка бензокоса підійде саме Вам? Про це далі.

купити мотокосу

Тример бензиновий: дво- або чотиритактний двигун

4 тактна мотокоса обладнана двигуном внутрішнього згоряння, який працює на бензині. З огляду на конструктивні особливості чотиритактних бензокоса має окремі бачки під паливо і масло. Чотиритактна бензокоса відрізняється дуже високим моторесурсом і підвищеною надійністю. Але коштують такі моделі чимало і мають порівняно велику вагу. Додатковими перевагами, які має мотокоса 4х тактна, є зменшена вібрація і невеликий рівень звукового тиску. 4 тактна мотокоса розрахована на меншу витрату бензину, що дозволить Вам економити кошти.

2 тактна мотокоса має двигун, для роботи якого необхідна суміш бензину з мастилом (1:25, на 1 літр бензину 25 мл мастила). Ця суміш повинна бути попередньо заготовлена. Така бензокоса для змащення всіх своїх механізмів використовує мастило з даної паливної суміші. Варто зазначити, що така суміш не може зберігатися довго, ось чому при тривалих перервах її потрібно міняти. Також серед переваг двотактного двигуна невеликі вага і габарити.

як вибрати бензокосу

Наш магазин мотокос пропонує Вам на вибір як двотактні, так і чотиритактні мотокоси, І ті, і інші пристрої відрізняються високою продуктивністю і довговічністю. Та все ж по довговічності виграє 4 тактна мотокоса.

Мотокоса бензинова вимагає особливого технічного обслуговування і уважного ставлення. Але це того варте. Так, Ви отримаєте можливість використовувати бензотример навіть рано вранці або після дощу, скошувавши мокру рослинність, що не рекомендується робити, якщо у Вас електричний тример.

Завдяки мобільності пристрою можливості його використання істотно розширюються. Так, Ви можете запросто проводити роботи далеко від дому, а заправку пристрою виконувати безпосередньо на робочому місці.

купити мотокосу

Бензинова коса: потужність

Бензинова коса з потужним двигуном — це неодмінно інструмент професійного класу, який відрізняється високою продуктивністю. Але є і побутові моделі з потужними двигунами.

Якщо Вам потрібна мотокоса бензинова високої потужності, пам'ятайте, що такий інструмент під час роботи буде створювати додаткові вібрації і має порівняно велику вагу.

Бензотример з потужністю двигуна в 1.36 л.с. цілком підходить для обробки ділянки від 5 до 10 соток.

Професійна мотокоса бензинова має мотор потужністю від 1.8 к.с. Також є моделі, обладнані системою автоматичного регулювання потужності, завдяки якій потужність зростає на «складних» ділянках і падає на «простих».

як вибрати бензокосу

Мотокоса бензинова: оберти ріжучої системи

Мотокоса бензинова підбирається з урахуванням оптимального поєднання потужності двигуна і максимальної кількості обертів його валу.

Сучасна мотокоса бензинова має особливий механізм, який налаштовує роботу пристрою в потрібному режимі — миттєво вибирається оптимальна кількість обертів ріжучої насадки. Так, висока швидкість обертання ріжучого блоку забезпечує чистий зріз, завдяки чому стебла рослин не ушкоджуються і трава буде рости здоровою.

купити мотокосу

Бензотример: ліска, диск і ніж

Як 4 тактна мотокоса, так і 2 тактна, як правило, укомплектовані ліскою, диском та/або ножем. Ви вибираєте ріжучий інструмент в залежності від рослинності на ділянці:

 • ліска дозволить Вам впоратися з високою травою, її використовують на відкритих площах. Подача ліски виконується в автоматичному або напівавтоматичному режимі. Товщина ліски, яку можна використовувати, залежить від потужності двигуна (на потужний бензотример можна поставити ліску, товщина якої більше 2.4 мм);

як вибрати мотокосу

 • тример бензиновий з ножем застосовується для зрізу рослинності з більш товстими стеблами і видалення чагарників. Ножі на 2-4 зуба чудово підходять для побутового використання, ніж з 8 зубами стане в нагоді при косовиці густої трави та заготівлі сіна;

як вибрати мотокосу

 • мультизубий диск, незалежно від типу, часто використовується в професійному обладнанні і дозволяє зрізати невеликі дерева зі стовбурами діаметрами до 40 мм, дасть можливість впоратись з жорстким чагарником. Внутрішній / зовнішній діаметри такого диска можуть бути, відповідно, 20 або 25.4 мм / від 200 до 300 мм, товщина — 0.8 або 2 мм.

як вибрати мотокосу

Будь-який ріжучий блок закритий особливим міцним захисним кожухом, який захистить Вас від залишків стебел та трави, що вилітають в сторону в процесі роботи.

Кращі бензокоси: ремінь

Кращі бензокоси обладнані різними ремінними системами, які використовуються для зменшення навантаження на Вашу спину і руки під час застосування обладнання.

Професійна бензокоса може важити до 7 кг. Так, при правильному розподілі навантаження на Ваші плечі, руки і спину, Ви будете втомлюватися значно менше, довго використовуючи бензотример. Також працювати стає значно комфортніше.

Наш магазин мотокос пропонує пристрої з різними ремінними системами:

 • ремінь одягається на плече — при цьому навантаження рівномірно розподіляється по одній стороні Вашого тіла (рекомендується, якщо Ви будете косити мало);

як вибрати бензокосу

 • ранцева жилетка — вага інструменту рівномірно розподіляється по обох сторонах Вашого тіла, що веде до збільшення часу роботи і зменшенню навантаження на Ваші м'язи (рекомендується для обробки великих площ).

купити мотокосу

Тример для трави бензиновий: форма рукояті

Наш магазин мотокос пропонує на Ваш вибір обладнання з різними варіантами рукояток:

 • D-подібна ручка відмінно підходить для нетривалого рідкого використання інструменту на невеликих площах. Під час роботи Ви однією рукою тримаєтеся за ручку, а другою утримуєте штангу близько мотора;

як вибрати мотокосу

 • U-подібна ручка («велосипедна ручка») більш зручна. Під час роботи Ви утримуєте інструмент обома руками за цю рукоятку, при цьому Ви отримуєте можливість робити більший розмах інструментом і, відповідно, за один оборот зрізати більше трави. Також бензотример з такою ручкою дозволить Вам виставляти різні рівні всіх ріжучих блоків, що дає можливість зрізати рослини різної висоти.

купити бензокосу

З нашого досвіду можемо судити, що тример для трави бензиновий саме з U-подібною ручкою є найзручнішим і користується популярністю як серед любителів, так і серед професіоналів.

Кращі бензокоси: форма штанги і вал

Вал використовується для передачі крутного моменту від двигуна до встановленої ріжучої системи.

Будь-яка бензокоса обладнана штангою, яка, в свою чергу, може бути різних типів:

 • вигнута штанга — всередині її проходить гнучкий вал у вигляді троса. Завдяки конструкції штанга чудово амортизує, наприклад, під час удару ріжучої насадки об каміння або інші тверді предмети, що, в свою чергу, захистить редуктора від передчасної поломки. Також вигнута штанга дозволить Вам більш зручно використовувати бензотример для зрізу різних рослин, розташованих у важкодоступних місцях — під лавками, біля дерев, на клумбах і так далі;
 • пряма штанга — всередині її проходить жорсткий вал (металевий штир), який обертається без тертя, оскільки обладнаний підшипниками. Такий вал здатний витримати високі навантаження і стійкий до деформацій, дасть Вам можливість косити дуже густу траву.

як вибрати мотокосу

Додатково бензокоса може мати розбірну штангу і, відповідно, вал. Бензокоса з розбірним валом по праву вважається більш зручною в перевезенні, перенесенні і зберіганні: розібрав і розмістив, наприклад, в багажнику або будь-якому місці для зберігання. При цьому обладнання займає дуже мало місця, дуже просто і швидко збирається для роботи.

Багато хто вважає, що з часом з'єднання валу розбовтуються і врешті-решт бензокоса виходить з ладу. Це не так, адже сьогодні для виготовлення таких з'єднань виробники користуються тільки високоякісними перевіреними часом матеріалами.

Бензокоси з нерозбірними штангами складніші в транспортуванні та зберіганні.

купити бензокосу

Мотокоса: вага має значення

Перед тим, як вибрати і купити мотокосу необхідно враховувати і вага інструменту. Чим легша мотокоса, тим зручніше і більш тривалий час можна працювати з обладнанням. Вага інструменту безпосередньо залежить від потужності встановленого двигуна. Наприклад, бензотример середньої потужності важить від 6.5 до 7 кг.

Легка бензокоса дає Вам мобільність і дозволить менше втомлюватися під час роботи. З метою полегшити конструкцію в сучасних мотокосах замість сталі застосовується алюміній, який, зберігаючи максимальну жорсткість конструкції, робить її легшою.

купити бензокосу

Бензокоса: безпека, бренд, гарантія та сервіс

Для підвищення безпеки під час роботи настійно радимо користуватися захисними аксесуарами, які також має наш магазин мотокос.

Надійність бренду є дуже важливим питанням для багатьох з нас. Наш магазин мотокос надає Вам на вибір продукцію від відомих торгових марок, наприклад, Makita, Al-ko, Stiga, Oleo-MAC, Husqvarna, Vitals, Кентавр, Техас і так далі.

Дані виробники надають тривалий термін гарантії, повністю відповідають за якість продукції і володіють розширеними мережами сервісних центрів по Україні.

-14%
Безкоштовна доставка

6399 грн.5499 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Мотокоса Oleo-Mac BCH 40 T (2 к.с.) (61459001E1N)

Артикул: 61459001E1N
Код: 106899

5899 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Бензокоса Makita EM4351UH (2 к.с., 400 мм)

Артикул: EM4351UH
Код: 112674

18760 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 41 (всього 3 сторінок)