Мотобури

Мотобури

Мотобур: як вибрати

«Зробити лунку» — звучить дуже просто, але на практиці дана задача вимагає великих витрат як сил, так і часу.

Читати далi
Показано з 1 по 10 з 10 (всього 1 сторінок)
А якщо необхідно зробити багато заглиблень, наприклад, для посадки дерев, зведення огорожі і так далі? Тут Вам на допомогу приходить мотобур, який механізує та прискорить цей процес.

Мотобур (ямобур, бензобур) — це обладнання, яке застосовується для буріння заглиблень діаметром до 0.4 м та глибиною до 4.5 м (з подовжувачами). Ямобур прийшов на зміну ручному буру, який значно програє першому в ефективності, особливо при проведенні великого об’єму робіт, буріння «складною» ґрунту, льоду і так далі.

купити мотобур

Ямобур: конструкція

Конструктивно бензобур умовно ділиться на 2 частини: корпус та робоча частина (шнек, бур).

Корпус — це основний силовий вузол агрегату, який складається з двигуна та редуктора. Також з метою утримання вертикального положення ямобур обладнаний підковоподібними ручками.

Робоча частина являє собою гвинтоподібний шнек, який обертається за рахунок двигуна за допомогою редуктора. При цьому відпрацьований ґрунт або лід автоматично виводиться наверх.

купити мотобур

Бензобур: параметри

Серед безлічі параметрів, якими володіє бензобур, основними є потужність мотора, тип двигуна, об'єм бака для палива, вага обладнання та кількість операторів, які можуть одночасно працювати з технікою.

Потужність двигуна. Будь-який ямобур обладнаний бензиновим двигуном, основним критерієм вибору якого є потужність, яку вимірюють в кінських силах (к.с.) або ватах (Вт). Чим вища потужність, тим більші по діаметру лунки та свердловини Ви зможете зробити за допомогою обладнання та тим важчим стає сам бензобур, зростає витрата палива.

Мотобур для обробки будь-якого м'якого та піщаного ґрунту обладнаний двигуном потужністю від 1 до 2.5 к.с., для обробки кам'янистих ґрунтів, льоду рекомендується купити ямобур з мотором потужністю близько 3 к.с. Додатково бензобур для льоду обладнується спеціальними шнеками з високоміцних металів.

купити мотобур

Тип двигуна. Мотобур може бути обладнаний двотактним або чотиритактним мотором. Двотактні мотори важать в 1.5 рази менше чотиритактних, їх вартість менша. Але серед недоліків двотактного мотора більша в 1.5 рази (в порівнянні з чотиритактним мотором) витрата палива, яка становить приблизно 0.3 л/к.с. Також двотактний мотор більш гучний: шум досягає 96 дБ, більше вібрує під час роботи. Але, незважаючи на недоліки, стандартний мотобур має двотактний одноциліндровий двигун. Заправляється двотактний ямобур сумішшю оливи та бензину класу А92 (чотиритактний заправляється чистим бензином без оливи).

О’єм бака. Бензобур, в залежності від моделі, може мати паливний бак різної ємності. О’єм бака безпосередньо впливає на тривалість безперервної роботи техніки без дозаправок. Для тривалого використання рекомендується купити мотобур з максимально великим баком. Але пам'ятайте, що з ростом об’єму бака збільшується й вага обладнання.

купити мотобур

Вага. Для тривалого частого використання потужного важкого устаткування рекомендується купити ямобур з колесами. Такий бензобур має двигун та редуктор, які розміщені на міцній рамі з колесами, завдяки якій полегшується робота та знімається навантаження з оператора.

Кількість операторів. Оптимальною є конструкція пристрою, при якій мотобур можуть використовувати як 1, так і 2 людини одночасно. Для цього ямобур обладнаний спеціальними ручками.

мотобур ціна

Мотобур: шнек

Як правило, шнек для мотобура купується окремо. Вибираючи бензобур, варто звернути увагу на зручність та швидкість заміни шнека, кількість спіралей на шнеку.

Так, бур (шнек) для м'якого ґрунту обладнаний наконечником у вигляді свердла, яке дозволить виконувати рівні рівномірні поглиблення. Встановлено 2 приварених ножа, які знімають шари ґрунту, який далі виводиться наверх за допомогою гвинта.

Для обробки твердого, кам'янистого ґрунту використовується шнек з наконечником іншої конструкції. Замість свердла такий шнек має особливий забурник, який виконаний з високоміцного металу. Ріжучі ножі в такому шнеку повинні змінюватися, оскільки з часом тупляться. Ножі можуть мати рівні або зубчасті поверхні. Окремо є ножі для льоду.

мотобур ціна

Діаметр шнека підбирають в залежності від необхідного діаметра лунки. Якщо потрібен мотобур для дачі, шнек діаметром від 200 до 250 мм цілком підійде. Шнеками діаметрами від 300 до 400 мм обладнується потужний ямобур.

Що стосується глибини буріння, стандартом вважається шнек довжиною від 0.6 до 1.5 м. Якщо потрібна велика глибина, можна скористатися спеціальними подовжувачами.

Коли при роботі наконечник шнека потрапляє на твердий предмет, шнек може різко застопорити. Такі удари та ривки часто призводять до поломок механізму інструменту. Завдяки пружинному адаптеру удари такого типу згладжуються, оберігаючи бензобур від поломок.

мотобур ціна

Ямобур: особливості

Серед особливостей, якими володіє бензобур, можна виділити наступні:

  • можливість встановлення подовжувачів вала — можна створювати глибокі лунки, аж до 4.5 м;
  • система гасіння вібрації — значно збільшує зручність застосування та довговічність роботи техніки;
  • система легкого старту — при рівномірному плавному переміщенні ручки стартера накопичується енергія, яка далі миттєво вивільняється, швидко обертаючи вал та запускаючи мотор;
  • розташування паливного бака та оливного фільтра — ряд моделей мають конструкцію, яка забезпечує дуже зручний доступ для обслуговування техніки.