Культиватори

Культиватори

Культиватор: як вибрати

Культиватор (мотокультиватор, грунтофреза) — це незамінне для садівників та дачників обладнання, яке допоможе Вам швидко зорати та розпушити землю, займатися підгортанням, боронуванням та нарізкою борозен. Мотокультиватор є вельми популярним обладнанням, яке дуже просте в застосуванні.

Проте, грунтофреза підбирається як з урахуванням якості обладнання, так і з урахуванням його параметрів та ціни. Про те, як вибрати та купити культиватор далі.

купити культиватор

Мотокультиватор та мотоблок: відмінності

Перед тим, як купити мотокультиватор, необхідно визначити завдання, які повинно буде виконувати обладнання. Тут важливо зрозуміти, чи потрібна Вам грунтофреза або мотоблок.

Мотоблок — це обладнання, яке дуже схоже на мотокультиватор, але володіє рядом відмінностей. Так, мотоблок є більш потужною технікою, для порівняння з якою підходить хіба що важка грунтофреза.

Також мотоблок — це універсальна техніка, яка може бути в одному з двох виконань: з валом відбору потужності (ВВП) або без нього. Так, грунтофреза, яка обладнана ВВП дасть Вам можливість використовувати різне навісне обладнання:

 • саджателі та копачі картоплі і інших культур;
 • снігоприбиральну деку;
 • сінокосарку та газонокосарку;
 • різні щітки для прибирання;
 • скарифікатори та фрези, що дозволяють підготувати грунт і так далі.

купити культиватор

Додатково мотоблок може бути обладнаний колесами та причепами. Це дозволить Вам трансформувати мотоблок в подобу трактора, завдяки якому Ви зможете з легкістю перевозити різні вантажі.

Варто відзначити, що мотоблок навіть без навісного обладнання, коштує істотно більше, ніж мотокультиватор. Також пам'ятайте, що деяке навісне обладнання часом вартує навіть більше самого мотоблока.

Але що краще: мотоблок або культиватор? Все залежить від області застосування обладнання та Ваших індивідуальних потреб. Якщо Вам необхідна гранично висока функціональність, рекомендуємо купити мотоблок. Але коли Ви є дачником та хочете підібрати собі механічного помічника лише для виконання різних земельних робіт, радимо купити мотокультиватор. Зі своєю роботою грунтофреза впорається не гірше мотоблока, і при цьому Ви зможете непогано заощадити.

Також пам'ятайте, що культиватор, в залежності від моделі, може не поступатися за параметрами мотоблоку.

купити культиватор

Грунтофреза: конструкція та типи

Культиватор має наступні елементи конструкції:

 • силовий агрегат (електричний або бензиновий);
 • трансмісію;
 • ходову частину;
 • системи керування.

купити культиватор

За вагою та потужністю грунтофреза відноситься до одного з трьох типів:

 • легкий культиватор;
 • середній культиватор;
 • важкий культиватор.

купити культиватор

Легкий культиватор — доступна модель

Легкий мотокультиватор має масу від 9 до 30 кг і потужність від 1 до 3.5 к.с. У порівнянні з більш потужними побратимами, легка грунтофреза має тільки 1 недолік — вона не підходить для роботи на великій площі. Так, мотокультиватор даного типу незамінний на площі не більше 15 соток.

Легка грунтофреза має ряд переваг:

 • невелика вартість — легкий мотокультиватор з огляду на невелику потужність обійдеться Вам набагато дешевше інших типів пристроїв;
 • висока мобільність — легка грунтофреза дуже зручна в перевезенні, адже її можна сміливо помістити в багажник практично будь-якого авто, а завдяки невеликій вазі Ви зможете переносити обладнання;
 • може використовуватися в місцях з утрудненим доступом — легкий культиватор незамінний для роботи між грядками, в кутах, біля дерев та в інших місцях, куди Ви не зможете підійди з більшим обладнанням.

купити культиватор

Найбільш простий мотокультиватор з потужністю не більше 1.5 к.с. дуже добре підходить для обробки вже освоєного грунту та дозволить Вам виконувати швидке розпушування грунту на глибину до 100 мм. Така грунтофреза обладнана 1 передньою передачею та має швидкість обертання фрези до 130 об/хв. Дане обладнання може бути оснащене електромотором. Такою технікою не вдасться обробити цілину та сильно утоптану землю. Також пам'ятайте, що, як правило, мотор та редуктор, якими обладнана дана грунтофреза не є ремонтопридатними.

Більш потужний культиватор на 3.5 к.с. буде незамінним помічником для будь-якого садівника. Важить обладнання від 20 до 30 кг, має 2 швидкості, на яких обертаються фрези (до 130 об/хв та до 260 об/хв). Грунтофреза такого типу дозволить Вам обробляти землю на глибину до 200 мм. Фрези у даної техніки, як правило, мають ширину до 350 мм.

купити культиватор

Середній культиватор — оптимальний варіант

Ця грунтофреза має масу від 40 до 65 кг та потужність в межах 5.5 к.с. Устаткування часто оснащене 3 передачами (2 «передні» та 1 «задня»). Техніка дозволить Вам обробляти грунт на глибину в межах 350 мм, ширина обробки при цьому становить не більше 850 мм.

Таких параметрів цілком вистачить дачникам, фермерам та городникам. Як правило, грунтофреза застосовується на невеликих та середніх площах, де необхідна регулярна обробка грунту 2 або 3 рази за рік.

Завдяки середній масі обладнання є стійким, завдяки чому Ви можете більш комфортно користуватися технікою. Також грунтофреза має достатню для встановлення невеликого навісного обладнання потужність. Так, Ви можете використовувати, наприклад, плуг.

Ще однією перевагою є легкість в використанні — все працює ефективно та надійно.

купити культиватор

Важкий культиватор — майже мотоблок

Часто важка грунтофреза порівнюється з мотоблоком, адже її потужність нерідко перевищує 5.5 к. с, а маса починається від 70 кг. Такий культиватор дозволить Вам без проблем зорати великі ділянки цілини. Даний мотокультиватор часто застосовується городниками, популярний в невеликих фермерських господарствах.

Потужності обладнання цілком достатньо для обробки від 100 до 200 соток (від 1 до 2 га). Мотокультиватор на 9 к.с. дозволить запросто зорати 500 соток (5 га). При цьому глибина обробки грунту буде не меншою 200 мм, ширина обробки — від 600 мм.

Додатково Ви можете встановити на техніку різне навісне обладнання та кріпити візки. Візок, який легко потягне грунтофреза, може бути навантажений на 300 кг.

Основним, з дозволу сказати, недоліком такого обладнання є порівняно висока ціна. Але з огляду на параметри обладнання, в цьому немає нічого дивного.

купити культиватор

Мотокультиватор: тип двигуна

Грунтофреза, в залежності від моделі, може бути обладнана електричним або бензиновим мотором.

Грунтофреза з електричним двигуном

Один з типів двигунів, якими може бути обладнаний мотокультиватор — електричний. Відповідно, грунтофреза підключається до електромережі за допомогою кабелю. Для більш зручної роботи з таким обладнанням рекомендуємо купити подовжувач.

Крім компактних розмірів, серед переваг обладнання відсутність будь-яких викидів в повітря. Так, використовуючи техніку Вам не доведеться дихати вихлопними газами, яких і так з лишком в повітрі.

Основним недоліком обладнання є шнур, який знижує мобільність техніки. Без розетки обробляти землю доведеться вручну. Під час роботи Вам також необхідно стежити за збереженням вищезгаданого кабелю. Пам'ятайте, пошкоджений кабель загрожує ймовірністю удару струмом оператора!

купити культиватор

Електрокультиватор коштує порівняно небагато, може мати потужність від 2 до 3 кВт (від 2.7 до 4 к.с.).

Грунтофреза з електромотором чудово підходить для обробки грунту на клумбах, палісадниках. Додатково Ви можете користуватися обладнанням в закритих приміщеннях, де не можна застосовувати культиватор з мотором внутрішнього згоряння, наприклад, працювати в теплицях, оранжереях, зимових садах і так далі.

Також є культиватор з електромотором, який працює від акумулятора (АКБ) та позбавлений кабелів. Акумуляторний культиватор значно мобільніший мережевого та може успішно виконувати завдання на невеликих площах, обробляючи верхній шар грунту.

купити культиватор

Культиватор з двигуном внутрішнього згоряння

Мотокультиватор, який працює на бензині, користується високою популярністю. Таке обладнання практично не має обмежень по потужності.

Бензиновий культиватор є більш складним в обслуговуванні, адже мотор необхідно періодично очищати та виконувати інші процедури по догляду. Якщо цього не робити, можуть виникнути серйозні проблеми. Також варто відзначити, що з огляду на викиди вихлопних газів під час роботи обладнання, ним не можна користуватися в закритих приміщеннях.

Бензинова грунтофреза може бути обладнана двотактним або чотиритактним двигуном.

купити мотокультиватор

Двотактний бензиновий культиватор на 60-70% потужніший та трохи дешевший чотиритактного аналога (при одних і тих же габаритах). Але двотактний двигун витрачає більше палива і має менший, ніж у чотиритактного, моторесурс. Двотактний культиватор — це, як правило, легка модель.

Чотиритактний бензиновий культиватор — це дуже зручне у використанні обладнання, яке також відрізняється від двотактного зниженим рівнем шуму, є більш важким та виробляє меншу кількість викидів. Головною особливістю обладнання є його тривалий період використання.

купити мотокультиватор

Мотокультиватор: трансмісія

Ви вже в курсі, який культиватор купити, відштовхуючись від потужності, ваги, типу двигуна і так далі. Але щоб зробити правильний вибір обладнання, необхідно не забути про трансмісію. Так, від виду зчеплення та редуктора залежить багато — комфорт роботи, надійність та компоновка техніки.

Грунтофреза: редуктор

Редуктор використовується для передачі крутного моменту від двигуна за допомогою зчеплення на колеса або робочі органи обладнання. Від надійності та міцності даного вузла залежить тривалість безперебійної роботи техніки. Як правило, грунтофреза обладнана ланцюговою, черв'ячною або шестерною передачею.

Ланцюговий редуктор (ланцюгова передача) — встановлюється на культиватор, у якого колінвал встановлений горизонтально. Це найпопулярніше рішення, адже даний редуктор відрізняється максимальним моторесурсом при невеликій вартості. Перед тим, як купити культиватор з даними редуктором, зверніть увагу на те, чи є ланцюгова передача розбірною. У розбірному редукторі практично будь-які поломки з легкістю усуваються. Несправностями можуть бути:

 • обрив або розтягнення ланцюга;
 • пошкодження зірочок;
 • зріз шпонки приводного валу.

купити мотокультиватор

Черв'ячний редуктор (черв'ячна передача) — встановлюється на культиватор, у якого колінвал розташований вертикально. Найчастіше такою передачею обладнана легка грунтофреза. Черв'ячний редуктор відрізняється компактністю та порівняно невеликою вагою, тому не в змозі витримати високих навантажень. Так, мотокультиватор з таким редуктором може розпушити попередньо оброблену землю.

Черв'ячний редуктор відрізняється високими втратами на терті та вельми швидким зносом шестерні з латуні, йому властиві поява люфту на вихідному валу та перегрів. Додатково черв'ячна передача має ефект самогальмування — при штовханні обладнання його колеса та фрези не обертаються, незалежно від того, включено чи ні зчеплення. Так, для пересування техніки потрібно застосовувати спеціальні колеса.

купити мотокультиватор

Шестерний редуктор (шестерна передача) — це максимально надійний тип редуктора, який спеціально розроблений для тривалої експлуатації. Такою передачею часто обладнана потужна грунтофреза.

купити мотокультиватор

Шестерно-ланцюговий редуктор (шестерно-ланцюгова передача) — це компроміс між ланцюговою та шестерною передачами. Даний редуктор здатний підвищити експлуатаційні властивості обладнання при цьому не надто додаючи до вартості техніки.

купити мотокультиватор

Культиватор: зчеплення

Грунтофреза обов'язково має зчеплення, яке може бути одного з трьох типів:

 • з витискною муфтою;
 • ремінне (з натяжним роликом);
 • відцентрове автоматичне (як на бензопилі).

Витискна муфта встановлюється на професійний культиватор, який використовується для тривалої інтенсивної роботи. Дане зчеплення — це кращий варіант.

Ремінне зчеплення встановлюється на культиватор середнього цінового сегмента.

Бюджетна грунтофреза обладнана автоматичним зчепленням.

купити мотокультиватор

Мотокультиватор: система заднього ходу

Добре, коли мотокультиватор обладнаний системою заднього ходу, завдяки якій істотно спрощується використання техніки. Легкий мотокультиватор, як правило, не має системи заднього ходу.

Грунтофреза: кількість передач

Бажано, щоб грунтофреза мала 2 або більше передач, що робить устаткування більш універсальним та комфортним в роботі.

купити мотокультиватор

Культиватор: для якої ділянки який

Щоб зрозуміти, як вибрати та купити мотокультиватор, який буде одночасно недорогим та надійним, необхідно коректно поставити завдання, які вирішуватиме пристрій. Також необхідно визначитися з площею оброблюваної землі та продуктивністю обладнання. Продуктивністю роботи є площа, яка була оброблена технікою за певний час. Продуктивність роботи залежить від 2 параметрів мотокультиватора: його потужності та ширини захвату — чим вони вищі, тим більша продуктивність. Дуже важливо, щоб потужності було достатньо.

Так, нерідко, використовуючи слабкий мотокультиватор, Ви можете працювати на межі можливостей обладнання. При цьому головні конструктивні елементи досить швидко можуть вийти з ладу. Але якщо завжди вичавлювати максимум, використовуючи потужний мотокультиватор, він також може запросто вийти з ладу. Та ось досягти межі можливостей, які може дати потужна грунтофреза, практично нереально. Так, потужна техніка постійно використовується в «комфортному» режимі, тому служить дуже довго.

купити мотокультиватор

Площа ділянки

Підходяща ширина захвату фрез

Підходяща потужність

до 15 соток

600 мм

3.5 к.с.

от 16 до 60 соток

800 мм

4 к.с.

от 61 до 99 соток

900 мм

5 к.с.

от 100 до 200 соток

900 мм

6 к.с.

от 200 до 500 соток

900 мм

9 к.с.

Мотокультиватор: навісне обладнання

За стандартом грунтофреза укомплектована фрезами та колесом / колесами для перевезення, чого цілком достатньо для обробки грунту. Але якщо мотокультиватор повинен вирішувати більш глобальні завдання, рекомендуємо купити навісне обладнання.

Найпопулярнішим є таке навісне обладнання на мотокультиватор:

 • грунтозачепи;
 • картоплекопач;
 • окучник;
 • плуг;
 • аератор;
 • скарифікатор.

купити мотокультиватор купити мотокультиватор купити мотокультиватор

Майже все таке навісне обладнання кріпляться до причіпної частини, яку має практично будь-який більш-менш потужний мотокультиватор. Виняток становлять тільки грунтозацепи та фрези, які кріпляться на вал пристрою.

Навісне обладнання фіксується гвинтом та гайкою або шпилькою та шплінтом. Фіксація гвинтом та гайкою є більш надійною, але фіксація шпилькою та шплінтом більш зручна, коли у Вас під рукою немає необхідного інструменту.

Не забувайте, що застосовувати необхідно тільки те навісне обладнання, яке підходить саме для Вашої моделі мотокультиватора.

купити мотокультиватор купити мотокультиватор купити мотокультиватор

Грунтофреза: обслуговування

Мотокультиватор має механізм, який є невибагливим в роботі та догляді. Головне, що необхідно обслуговувати — це бензиновий двигун. Електромотор чиститься від землі та пилу дуже просто.

Використовуючи бензиновий мотокультиватор, рекомендуємо дотримуватися таких простих правил:

 • кожні 100 відпрацьованих годин виконуйте заміну масла;
 • коли культиватор стоїть без роботи тривалий час, радимо злити залишки бензину та залити «свіже» паливо;
 • періодично потрібно перевіряти фільтр, продувати його при необхідності чи міняти;
 • розбірний редуктор необхідно періодично змащувати;
 • зчіпний пристрій також необхідно періодично чистити від бруду.
-14%
Безкоштовна доставка

15 199 грн.12 999 грн.

В наявності
-8%
Безкоштовна доставка

13 998 грн.12 899 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 31 (всього 2 сторінок)