Корморізки та зернодробарки

Корморізки та зернодробарки

Зернодробарка та корморізка: як вибрати

Зернодробарка (дробарка для зерна, кормодробарка) та корморізка (кормоподрібнювач, подрібнювач кормів) — це господарське обладнання, яке дозволить Вам швидко приготувати однорідну сировину під час заготівлі корму для домашньої птиці та тварин.

Читати далi
Показано з 1 по 1 з 1 (всього 1 сторінок)
Як корморізка, так і зернодробарка істотно полегшують та роблять швидшим процес приготування різних кормових сумішей, покращують їх засвоюваність організмами тварин та птиці.

Але як вибрати та купити зернодробарку і корморізки? Про це далі.

купити корморізку

Корморізка: типи

Дане сільськогосподарське обладнання підрозділяється на 2 основних типи:

 • зернодробарка (кормодробарка, дробарка для зерна) — це обладнання, яке дозволить Вам оперативно подрібнювати різні зернові культури (овес, ржа, пшениця, ячмінь, кукурудза, горох і так далі), котрі служать для приготування корму птиці та домашнім тваринам;
 • корморізка (подрібнювач корму, кормоподрібнювач) — це обладнання, яке дає Вам можливість швидко подрібнювати різні кормові культури (буряк, бруква, ріпа, морква і так далі), які також необхідні для заготівлі корму домашнім тваринам та птиці;
 • зернодробарка-корморізка — це універсальний агрегат, в якому поєднуються функції обох вищевказаних машин.

купити корморізку

Варто відзначити, що корморізка має 2 підтипи:

 • коренерізка — необхідна для подрібнення коренеплодів (яблука, картопля, буряк) та допомоги при змішуванні їх з різними кормовими добавками, часто використовується на свинофермах;

купити корморізку

 • соломорізка (січкарня, силосорізка) — потрібно для подрібнення сіна, трави, стебел кукурудзи, солоду, пагонів зернових і так далі, дуже популярна в господарствах, де є велика рогата худоба.

купити корморізку

Зернодробарка: підбір

Щоб вибрати та купити корморізку або зернодробарку високої якості, для початку зверніть увагу на збірку та пофарбування корпусу обладнання. Пам'ятайте, що занадто легка зернодробарка виконана з тонкої сталі або металу, товщина якого не перевищує 2 мм. Таке обладнання навряд чи прослужать Вам довго. Відмітна ознака гарного пофарбування — рівномірно нанесена по всій поверхні фарба. Таке обладнання чудово захищено від виникнення корозії.

Якщо зернодробарка або корморізка має електромотор (корморізка електрична, зернодробарка електрична), неодмінно переконайтеся, що обладнання також має систему захисту від випадкового старту. Завдяки даній опції забезпечується Ваша безпека під час обслуговування обладнання, наприклад, його мийки. До речі, дуже добре, швидко та заощаджуючи воду відмиє обладнання мийка високого тиску.

купити корморізку

Природно, як корморізка, так і зернодробарка, обладнані завантажувальними резервуарами. Резервуари повинні бути оснащені захистом від випадкового потрапляння в них кистей рук. Так, обладнання будете ще більш безпечним для Вас.

Також дуже добре, якщо електрична зернодробарка та електрична корморізка обладнані системами захисту від перегріву двигуна.

купити корморізку

Корморізка: клас

Як корморізка, так і зернодробарка можуть бути побутовими або промисловими.

Побутова модель має порівняно невелику потужність, може мати низьку або середню продуктивність. Купити зернодробарку або корморізку побутового класу Ви можете за цілком доступною ціною. Варто відзначити, що дане обладнання, крім невеликої ціни, відрізняється малими розмірами та вагою, може бути без електромотора або з ним. Продуктивності роботи техніки цілком достатньо для її використання в підсобних домашніх, невеликих та середніх фермерських господарствах.

Промислова модель є потужним високопродуктивним обладнанням, яке неодмінно оснащене електричним, бензиновим або дизельним двигуном, великим завантажувальним резервуаром, бункером або баком. Промислові моделі запросто впораються з переробкою великих об’ємів різної сировини, але коштують значно більше побутових та займають досить багато місця. Купити корморізку або зернодробарку промислового типу рекомендується на великі ферми та аграрні підприємства.

купити корморізку

Зернодробарка: привід

Корморізка та зернодробарка можуть мати як ручний привід, так і встановлений електромотор або ДВЗ.

Зернодробарка та корморізка ручна (механічна) приводяться в дію за допомогою м'язів людини. Таке обладнання:

 • володіє невеликою вартістю;
 • надійне;
 • важить мало;
 • компактне;
 • не вимагає для роботи електрики або палива;
 • немає ризику ураження струмом або загоряння;
 • може застосовуватися в будь-якому місці.

Але при цьому робота з таким обладнанням незручна та веде до швидкої втоми, що, природно, зменшує продуктивність. Ручні пристрої підійдуть для роботи з невеликими об’ємами сировини: овочами, фруктами, коренеплодами.

купити корморізку

Корморізка та зернодробарка електрична, як зрозуміло з назви, має мотор, що працює від мережі змінного струму. Таке обладнання:

 • зручне в роботі;
 • відрізняється високими показниками продуктивності;
 • важить та коштує зовсім небагато;
 • компактне.

Серед недоліків можна виділити лише додаткові, хоча й незначні, витрати на електроенергію, можливий ремонт після тривалого використання та можливість (при недотриманні техніки безпеки) удару струмом.

Зернодробарка для домашнього господарства, як правило, обладнана однофазним двигуном 220 В, промислова корморізка обладнана трифазним мотором на 380 В. Варто відзначити, що деякі промислові моделі обладнані ДВЗ (двигуном внутрішнього згоряння).

купити корморізку

Корморізка: метод дроблення

Зернодробарка та корморізка також відрізняються й методикою дроблення та переробки сировини. Так, бувають роторні, вальцеві, молоткові, жорнові та пневматичні моделі:

 • роторна подрібнить сировину ножами, що переміщаються, має високу продуктивність, малі розміри та вагу, витрачає небагато енергії;

купити бурякорізку

 • вальцева обладнана декількома (від 1 до 3) парами спеціальних вальців, відрізняється невеликою витратою енергії;

купити бурякорізку

 • молоткова оснащена обертовим барабаном (на ньому стоять молотки), декою та решетом (сіткою), відрізняється високою якістю помелу, але має дещо знижену продуктивність, якщо порівнювати з роторною;

купити бурякорізку

 • жорнова обладнана 2 дисками (один нерухомий, другий обертається), може молоти зерно на борошно;

купити бурякорізку

 • пневматична є новим синтезом молоткового та роторного обладнання, забір та вивантаження сировини забезпечується пневматикою (не потрібно придбання обладнання для транспортування), є можливість встановити різні додаткові пристосування (наприклад, магніти для видалення з вхідної сировини частинок металу).

купити бурякорізку

Зернодробарка: параметри

Перед тим, як вибрати дане обладнання, не зайвим буде дізнатися про його основні характеристики.

Так, потужність дозволить Вам визначити швидкість переробки сировини. Чим більша потужність, тим вища продуктивність та витрата енергії. Для використання в домашньому господарстві рекомендована зернодробарка потужністю від 1.7 до 2 кВт, корморізка потужністю від 1.5 до 2 кВт.

Швидкість помелу (продуктивність) — це кількість сировини, яку видає корморізка або зернодробарка за 1 годину. Вимірюється продуктивність роботи в «кг/год» (кілограмах на годину). Чим більша швидкість помелу, тим швидше обладнання переробить всю сировину. Для коректного вибору техніки по даному параметру необхідно враховувати види та кількість тварин і птиці в господарстві. Так, при відомій вам добовій нормі споживання корму Ви зможете запросто визначити необхідні об’єми сировини, яку потрібно переробляти. Для використання в домашньому господарстві рекомендована зернодробарка продуктивністю від 70 до 350 кг/год, корморізка продуктивністю від 120 до 400 кг/год, зернодробарка-корморізка має декілька значень продуктивності (для зернових, овочів та фруктів, коренеплодів, стебел і так далі).

купити бурякорізку

Ємність резервуара для завантаження вимірюється в «л» (літрах) і також впливає на продуктивність. Збільшення ємності бака веде до підвищення швидкості помелу, але також збільшуються вага та розміри обладнання, тому необхідно шукати баланс між ємністю бака, вагою та розмірами.

Ступінь подрібнення та ступінь дроблення підбирається, виходячи з типу, віку та стану здоров'я тварин і птахів, для яких буде готуватися корм. Як правило, в обладнанні є можливість регулювати ступінь подрібнення:

 • в роторних — міняти швидкість переміщення ножів;
 • в вальцьових — встановлювати різні вальці;
 • в молоткових — визначається діаметром сіткових осередків;
 • в жорнових — міняти відстані між робочими поверхнями жорна.

купити бурякорізку

Розміри та вага безпосередньо залежать від продуктивності роботи та потужності техніки. Стаціонарні промислові пристрої, як правило, мають великі габарити та можуть важити від 30-40 кг, компактні — від 8 до 12 кг.

Варто відзначити, то в залежності від методу подрібнення зернодробарка укомплектована певними молоточками, ножами, решітками, ситами. Корморізка ж має насадки, необхідні для роботи з певними типами сировини.