Розташування мотора в ланцюгової електропили: поздовжнє або поперечне

Розташування мотора в ланцюгової електропили: поздовжнє або поперечне

Підбираючи ланцюгову електричну пилу, слід провести уявну пряму лінію, яка пройде вздовж шини обладнання. Коли мотор розміщений уздовж даної лінії, перед Вами поздовжня електропила, коли перпендикулярно цій лінії — це поперечні електропили. Оскільки будова і компоновка обладнання з різним типом встановленого мотора різні, продуктивність і комфорт роботи також відрізняються.

Щодо типу розташування мотора є багато припущень, теорій і думок, тому не забувайте, що як поздовжня електропила, так і поперечні електропили ефективні і зручні в частому використанні, але слід враховувати ряд моментів при виборі садової техніки.

поздовжній чи поперечний двигун електропили

Поперечний і поздовжній двигун електропили: для чого потрібен інструмент

Основною є відповідь на питання: для чого потрібна ланцюгова електрична пила? Так, коли Ви плануєте лазити з інструментом по деревах, пиляти гілки і сучки, зрізати садові дерева і кущі, відмінним вибором стане компактна вузька поздовжня електропила. Поздовжня електропила максимально зручна при роботі в місцях з утрудненим доступом, відрізняється високою маневреністю і компактністю, відмінно пиляє як в горизонтальній, так і у вертикальній площинах.

Коли ж Ви будете пиляти колоди для подальшої їх кілки на дрова, відмінним рішенням стануть поперечні електропили, які, до слова, трохи дешевше інструментів з поздовжнім розташуванням двигуна. Поперечні електропили легкі, більш швидкі і потужні.

поздовжній чи поперечний двигун електропили

Поперечний і поздовжній двигун електропили: баланс

Добре збалансованим є інструмент, центр ваги у якого знаходиться точно посередині. Робота з такою пилою перетворюється в задоволення, адже інструмент не «веде», не потрібно постійно напружувати руки, вага розподіляється краще.

Варто відзначити, що пила з поздовжнім мотором збалансована краще, ніж пила з поперечним мотором. Так, у останніх вісь мотора перпендикулярна шині, тому інструмент має зміщений центр ваги, який веде до незначного дисбалансу під час використання, адже потрібно безперервно утримувати рівновагу інструменту.

поздовжній чи поперечний двигун електропили

Поперечний і поздовжній двигун електропили: потужність

Недостача у інструменту потужності для пиляння є проблемою. Так, необхідно враховувати, що при рівних потужностях двигунів поздовжня електропила і поперечні електропили поводяться по-різному, адже їх мотори мають різні конструкції.

Поздовжня електропила має редуктор з конічною зубчастою передачею. Така передача не повністю передає потужність від мотора на пильную шину. При цьому ККД такого інструменту становить від 85 до 90%. Поперечні електропили позбавлені такого недоліку. Виходячи з вищесказаного: поздовжня електропила на 2 кВт передасть на ланцюг потужність від 1.7 до 1.8 кВт, в той час як поперечні електропили передадуть всі 2 кВт, тому будуть пиляти якісніше і швидше.

поздовжній чи поперечний двигун електропили

Поперечний і поздовжній двигун електропили: надійність і зручність

Пили з поперечним мотором більш прості за конструкцією, адже не мають складного кутового редуктора для повертання осі обертання на 90º. Так, поперечні електропили є більш надійними і витривалими, ніж поздовжня електропила і служать довше.

Але не варто забувати, що довговічність мотора безпосередньо залежить від його виробника.

Також не забувайте, що оскільки пила з поздовжнім мотором має більш складну конструкцію, вона важить більше інструмента з поперечно розташованим мотором.

поздовжній чи поперечний двигун електропили

Поперечний і поздовжній двигун електропили: відчуття при запуску

Поздовжня електропила під час запуску робить незначний ривок в бік. Вибираючи такий інструмент обов'язково звертайте увагу на наявність системи обмеження пускового струму («плавний пуск»), завдяки якій ривків не буде.

Поперечні електропили не потребують пом'якшення пуску, адже реактивне зусилля під час запуску знаходиться в площині пиляння.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]