Компресори

Компресори

Компресор: як вибрати

Компресор — це вузькоспеціалізоване обладнання, яке використовується для підключення порівняно недорогого надійного пневматичного інструменту — гайковерта, дрилі, шліфмашини, будівельного пістолета, перфоратора, пневмомолотка і так далі.

Варто відзначити, що вартість пневмоінструменту нижча електричного аналога по потужності, зате ефективність та надійність істотно вищі. Так, пневматичний інструмент нереально перевантажити під час використання, він запросто переносить заклинювання, високі стартові та пікові навантаження. Також пневматичний інструмент вимагає мінімального догляду, йому не страшні волога та пил, може бути використаний в будь-яку погоду (сніг, дощ) і в місцях з великою вологістю.

купити компресор

Компресор повітряний також незамінний при виконанні фарбувальних та піскоструменевих робіт різної складності. Додатково компресори можуть бути використані для:

 • продувки забитих труб;
 • очищення вуличного водопроводу з метою його консервації на зиму;
 • підкачки шин, продування гальмівної та паливної системи, різних робіт з обслуговування та ремонту машини;
 • очищення самих різних механізмів (наприклад, техніки, годинників);
 • продувки різного устаткування та електроніки (наприклад, материнської плати в ПК або ноутбуці).

Перед тим, як купити компресор, обов'язково прочитайте наведену нижче інформацію, яка дозволить Вам вибрати обладнання необхідного типу і з потрібними Вам параметрами.

купити компресор

Компресор побутовий

Компресор повітряний, який Ви плануєте використовувати не надто часто, може мати потужність до 1.5 кВт. Такий компресор повітряний забезпечить робочий тиск від 8 до 10 бар.

Компресор побутовий не може довго знаходиться включеним. Так, обладнання може працювати від 20 до 30 хв, після чого його необхідно відключити на деякий час. Варто зазначити, що тривалість роботи цілком достатня для фарбування досить великої площі, підкачки шин та проведення інших робіт.

купити компресор

Компресор побутовий працює за простим принципом: обладнання створює необхідний резерв повітря в ресивері; після того, як він витрачається, обладнання автоматично відновлює необхідний для роботи тиск. Як правило, компресор побутовий має прямий привід.

Компресор побутовий володіє невеликими розмірами, важить порівняно мало, що дозволяє зручно зберігати та транспортувати обладнання. Компресор побутовий, як правило, обладнаний ручкою та коліщатками.

Перед тим, як купити компресор побутовий, зверніть увагу на обсяг його ресивера. Так, для частого використання рекомендується купити компресор з ресивером на 100 л.

купити компресор

Компресор промисловий

Компресор промисловий може мати вагу понад 3 т. Таке обладнання використовується на промислових підприємствах різного напрямку, де потрібен постійний потужний потік повітря. Компресор промисловий має ресивер, обсяг якого може доходити до 900 л. Деяке таке обладнання може бути об'єднано в єдину мережу за допомогою спеціальних мікросхем, завдяки чому процес керування обладнанням істотно спрощується.

Компресор промисловий є дуже гучним, але забезпечений особливим шумоізоляційним кожухом, тому може працювати близько людей, не викликаючи у них дискомфорту. Компресор промисловий може бути обладнаний як прямим, так і ремінним приводом.

купити компресор

Компресор напівпрофесійний

Такий компресор повітряний може працювати до 40 хвилин, забезпечуючи робочий тиск до 16 бар. Поршневі компресори — це відмінне поєднання зручності використання та потужності. Напівпрофесійний компресор повітряний не дуже великий, але дозволяє забезпечити працездатність СТО та різних комерційних об'єктів.

Варто зазначити, що такі компресори прості в керуванні, обладнані ефективною системою повітряного охолодження, завдяки якій працюють без перебоїв тривалий час.

купити компресор

Компресор повітряний: поршневий або гвинтовий

Компресори поршневого типу більш поширені, оскільки мають просту конструкцію, добре піддаються ремонту, коштують порівняно небагато, до них завжди можна придбати запасні частини. Однак з огляду на досить швидкий зносу елементів напрацювання на відмову у такого обладнання невелика: 1000 год для напівпрофесійної моделі (міжсервісний інтервал становить 500 год). Ось чому в перерахунку на вироблений обсяг стисненого повітря лідирувати повинні компресори гвинтового типу.

купити компресор

На користь поршневої моделі свідчать такі аргументи:

 • дешевий (в порівнянні з гвинтовим аналогом);
 • стійкий до забруднення;
 • мало гріється;
 • запчастини та обслуговування обійдуться Вам дешевше;
 • ідеальний для періодичної роботи, оскільки не боїться частих включень та відключень.

компресор купити

Компресор повітряний гвинтового типу, в порівнянні з поршневим, істотно складніший у виробництві, відрізняється меншою ремонтопридатністю, вартує більше. Але такі компресори розраховані на тривалу роботу (промислові — на безперервну), а ось поршневий — на переривчасту або короткочасну.

Гвинтовий компресор повітряний має ряд переваг: мало шумить та вібрує, економніше витрачає електрику (на 30% менше поршневих).

компресор купити

На користь гвинтової моделі свідчать такі аргументи:

 • перевершує поршневі аналоги по моторесурсу, надійності, довговічності, габаритам та вазі;
 • мало шумить та вібрує;
 • ідеальний для роботи з високими навантаженнями при великій продуктивності;
 • ККД вищий на 25%, ніж у поршневого;
 • має мало швидко зношуваних елементів;
 • може керуватись дистанційно по різних каналах зв'язку.

компресор купити

Компресори: критерії вибору

Перед тим, як вибрати та купити компресори, зверніть увагу на такі їх основні параметри.

Тип приводу. Компресор побутовий з прямим приводом відрізняється простою конструкцією, завдяки чому запросто лагодиться та рідше виходить з ладу. Але такий компресор повітряний менш потужний, ніж компресори з ремінним приводом. Останній відрізняється підвищеними витривалістю та продуктивністю, але менш економний. Варто відзначити, що ремінний компресор повітряний вимагає більш ретельного догляду та обслуговування.

компресор купити

Продуктивність. Цей показник — це кількість повітря, яке здатні «прогнати» компресори за 1 хвилину. Так, компресор побутовий має продуктивність в 350 л/хв. Будь-який компресор повітряний, який має велику продуктивність, вже підійде для вирішення дуже складних завдань.

Тиск повітря. Компресори видають тиск, що вимірюється в барах або атмосферах. Компресор побутовий видає тиск в 4 бар, для вирішення завдань широкого профілю підійде компресор повітряний, який видає тиск від 8 до 12 бар.

компресор купити

Обсяг ресивера. Ресивер — це ємність, яка розміщена між вихідним з'єднувачем та вузлом стиснення повітря. Ресивер гасить поштовхи повітря та вирівнює тиск, дає можливість механізму зупинятися для охолодження, охолоджує повітря, що нагрілося в процесі стиснення. Створюваний при нагріванні / охолодженні конденсат Ви можете зливати за допомогою клапана.

Потужність. Компресор побутовий має потужність до 2.5 кВт, компресори з більшою потужністю вже застосовуються для вирішення досить складних задач.

компресор купити

Кількість фаз. За даним параметром визначається тип мережі, до якої підключається компресор повітряний. Однофазний компресор побутовий є оптимальним варіантом для домашнього застосування, робіт на невеликому комерційному підприємстві. Трифазні компресори використовуються на великому виробництві та вирішують дуже складні завдання.

Поршневий або мембранний нагнітач. Мембранний компресор побутовий подає більш чисте повітря, але порівняно швидко зношується. Також такий компресор повітряний володіє невеликою продуктивністю. Поршневі компресори популярніші, оскільки є довговічними та невибагливими.

компресор купити

Система змащування. Для того, щоб уникнути занадто сильного тертя компресор повітряний використовує систему розбризкування оливи, плівка з якої захищає всі деталі обладнання. Компресор побутовий з такою системою є оптимальним варіантом для більшості користувачів. Але коли не можна забруднити що-небудь оливою (наприклад, під час виробництва та збирання меблів), Ви можете купити компресори безмасляного типу.

Показано з 1 по 16 з 35 (всього 3 сторінок)