0 800 30 32 10безкоштовно з телефонів у межах України

Контактні телефони

18 вересня 2017

Без дискової пили складно уявити собі великий ремонт, а про серйозні роботи з деревом взагалі доведеться забути. Устаткування для дискової пили - це чи не половина інструменту. Від правильно підібраного диску залежить швидкість, акуратність і продуктивність роботи. Яка б якісна і дорога не була у вас пила, «неправильний» диск може привести її до поломки. Які ж бувають пильні диски і чим вони відрізняються один від одного.

За типом конструкції розрізняють монолітні і твердосплавні моделі. Кожен вид має свої переваги і недоліки. Монолітні пильні диски вимагають частого загострення і розведення зубів. Ці процедури нескладно виконувати самому. Коштують такі диски недорого і можуть витримувати кілька нагострювань. Диски з напайками на зубах з твердого сплаву коштують дорожче, але працюють в кілька разів довше монолітних. Для їх нагострення потрібен спеціальний верстат, але найчастіше такі диски просто замінюють новими. Висока якість розпилювання матеріалу і економічна вигідність зробили диски з твердосплавними зубами найпопулярнішим типом оснащення для пил.

Пильні диски

Форма зубів також грає не останню роль у виборі диску. Вона може мати негативний або позитивний кут - між передньою ріжучою кромкою і уявною лінією, проведеною з центру диска. Геометрія пильних зубів набула найбільшого поширення в трьох видах: плоска, що чергується нахил і трапецієподібна.

Розглянемо їх детальніше. Плоска, або, як її ще називають, пряма заточка використовується для грубих і швидких теслярських пропилів в деревині, коли якість розрізу не є важливим фактором. Нахил, що чергується більше підходить для чистого і акуратного розрізу поперек волокон м'якої деревини і фанери. Трапецієвидна найкраще працює при різанні ДСП, кольорових металів та пластику. Вона запобігає розщепленню ламінованого матеріалу, розділивши зрізування на два етапи: трапецієподібний зуб ріже, а наступний за ним плоский забезпечує чистоту країв.

Як вибрати пильні диски

Трапецієподібний диск позбавлений ​​гострих кутів, тому стійкість таких пильних дисків вища. Пильні диски можуть працювати з різними матеріалами. Як правило, виробники пильних дисків вказують на їх поверхні всю необхідну інформацію, включаючи матеріал, для роботи з яким використовується це оснащення, напрямок різу (поздовжній або поперечний), максимально допустимі обороти і т.д. Кут нахилу зубів позначається як «neg -5» або «poz 10» (відповідно, негативний 5 і позитивний 10 градусів). Іноді виробники позначають на поверхні диска тип інструменту, для якого він призначений - дискову або торцовочну пилу.

При виборі диску уважно огляньте його зовнішню поверхню. На якісних пильних дисках всі написи і позначки виконуються за допомогою лазера, а не фарби. Також виробники роблять на поверхні диску різні отвори і вставки з кольорових металів, які грають роль температурних компенсаторів і поглиначів вібрації.

За посиланнями широкий вибір надійних дискових пил та пильних дисків до них.