0 800 30 32 10
безкоштовно з телефонів у межах України
  067 67 362 17
 

Контактні телефони

29 червня 2015

Серед нас є люди, котрі мають на дачі свій садок або садок у власному приватному будинку. В наш час нас оточує величезна кількість садового інструменту, в тому числі бензинового і електричного. Але для роботи в саду не завжди доцільно використовувати «важку артилерію». У нашому випадку секатор – найзручніший варіант для такої роботи тому, що ми будемо просто обрізати гілки дерев і кущів, а також надавати їм доглянутий і красивий вигляд. 

Головне призначення секатора невелике – зстригання гілок дерев і кущів, а головна характеристика – діаметр гілки, котру він може зрізати. Принцип дії у всіх секаторах однаковий. Саме цьому і видів секаторів є не багато. Відрізняються секатори тільки: матеріалом лез, рукоятками, різними механізмами приведення секатора в початкове положення, фіксаторами у вигляді скоби або защіпки. 

 

Види секаторів для саду і їх складові частини

Секатори мають невеликі габарити, щоб ними можливо було працювати однією рукою, так як вони не призначені для роботи з товстими гілками. Зовні вони схожі на ножиці, принцип дії майже такий самий, як у ножиців. 

Стандартний секатор. Секатор із одним ріжучим лезом дозволяє працювати з паростками, з свіжими гілками дерев і кущів. Ріжуче лезо (головне верхнє лезо) і додаткова пластина (упор), котра зміщена по відношенню до лінії зрізу, дозволяє деформувати тільки відрізну частину гілки, залишаючи іншу частину не пошкодженою.

Секатори з опорою (ковадлом).  Більш поблажливий режим роботи забезпечує секатор з ковадлом, не тому, що Ви не будете втомлюватися, а тому, що він менше нищить зріз рослини. Ковадло розташоване на лінії зрізу і виготовляється з пластику з нанесеними на неї насічками. Насічки запобігають ковзання гілки і дозволяють дуже точно і без пошкоджень для рослини виконати зріз. Такі секатори легко впораються з достатньо товстими (до 30 мм) сухими і старими гілками дерев. 

Секатори з храповим (зубчастим) механізмом. Як правило це звичайний секатор, тільки має декілька ступенів зрізу гілок за рахунок храпового механізму. Цей механізм забезпечує якісне зрізання як живого, так і сухого гілля. Окрім цього він працює наступним чином: при обрізанні грубої гілки з кожним натисканням відбувається фіксація лез в певному положенні , повертатись в попередню позицію леза не зможуть, до повного зведення. Найбільшою перевагою є те, що це створює менше навантаження на руки користувача, а також менші пошкодження на зрізі.

Догляд за лезом

З часом леза секатора втрачають свою гостроту, а зріз виходить грубим і не красивим. Якщо ви зауважили, що лезо секатора на половину починає наполовину заходити в гілку, але не різати її, то це може свідчити про те, що лезо потрібно заточити. Для заточування леза потрібно не тільки працювати одним бруском, але і вибирати правильні і відповідні рухи. Для зручності заточування в деяких секаторах знімаються леза. Для правильного і зручного заточування рекомендують фіксувати лезо в нерухомому стані, наприклад в лещатах. Нержавіюча сталь лез надає секатору характерний блиск і захищає лезо від корозії. Не зважаючи на те, що леза секаторів виготовляють зі сталі, не рекомендується використовувати секатор в якості ножиць для металу.

 

Наш інтернет-магазин постійно збільшує асортимент садової техніки, для того, щоб Ви завжди могли підібрати потрібний і корисний інструмент для догляду за садом.