0 800 30 32 10
безкоштовно з телефонів у межах України
  067 67 362 17
 

Контактні телефони

10 лютого 2016

Виконуючи роботу з використанням стиснутого повітря потрібен компресор, а найбільш поширені і доступні повітряні компресори – поршневі. Ціна на ці компресори варіюється у великому діапазоні і купити її не складає проблеми. Також різноманіття розмірів і характеристик зможе задовільнити будь-які потреби.  

У такого компресора принципом роботи є наявність поршневої групи з одного або кількох циліндрів, котрі стискають повітря до потрібного тиску і закачують його у ресивер, створюючи у ньому загальний тиск. Ці поршні активуються двигуном. В залежності від типу двигуна компресори можуть бути як електричними так і бензиновими. Робочий тиск таких компресорів варіюється від 6 до 10 атмосфер.

То ж, давайте переглянемо основні типи поршневих компресорів, їх особливості і головні характеристики, для того, щоб краще розібратись в тому, як обрати компресор для своїх потреб.

 

Ресивер

В наш час на ринку представлений величезний вибір компресорів з ресивером різних об’ємів: від декількох літрів з невеликою продуктивністю для мілких робіт і підкачки шин до великих апаратів з баком у сотні літрів і продуктивністю у декілька тисяч літрів за хвилину, котрі чудово підходять для промислових робіт. 

 

Тип приводу

Компресори з коаксіальним приводом:

Під коаксіальним приводом мають на увазі пряму передачу жорстким валом від двигуна до поршневої групи. Такі компресори більш дешеві, ніж ремінні, але володіють меншою продуктивністю і, як правило, невеликими ресиверами, окрім цього їх моторесурс менше ніж у ремінних. Таким чином, компресор з коаксіальним приводом, маючи невеликі габарити і достатньо низьку вартість, може забезпечити у повній мірі побутові і гаражні роботи.

Компресори з ремінною передачею:

У компресорах такого типу передача обертального моменту передається завдяки ремінній передачі. Така конструкція краще виконує охолодження робочих частин, що значно збільшує моторесурс цих компресорів і дає можливість отримати значно більше продуктивності. Компресори з таким типом приводів бувають з ресиверами у декілька сотень літрів і продуктивністю у тисячі літрів за хвилину. Вони отримали широке використання на виробництвах і промислових роботах.

Масляні і безмасляні компресори

Змащення рухомих деталей поршневого масляного компресора відбувається завдяки компресорному маслу, котре потрібно періодично заміняти, для довготривалої і без перебійної роботи інструмента. Через це у повітря на виході попадають часточки масла, тому часто на виході компресора доводиться встановлювати очисні повітряні фільтри, волого відділювачі і осушувачі повітря. 

В безмасляному компресорі при виробництві поршневої групи використовуються спеціальні матеріали з максимально низькою стійкістю і у результаті такий компресор не потребує масла для коректної роботи. Такі компресори мають менший моторесурс ніж масляні, але такий апарат має на багато менший рівень шуму при роботі і чисте повітря на виході, що дає можливість його використання в харчовій і медичній промисловості. 

Додаткові параметри, які будуть важливими при виборі компресорів

Робочий тиск більшості поршневих компресорів 6-10 атмосфер. Продуктивність повітря може коливатись від дясятків до тисяч літрів за хвилину. Тому вадливо знати потреби до вхідного потоку повітря інструменту, з котрим потрібно буде працювати Вашому компресору. 

Споживча потужність компресорів для побутових цілей не часто перевищує 3-4 кВт, а більш продуктивні компресори, в тому числі і промислові частіше призначені для живлення від трифазної мережі 380 В.

Зверніть увагу, що для роботи, разом із компресором завжди потрібно купувати пневматичні шланги, з’єднувальних фітінгів.