0 800 33 16 26
безкоштовно з телефонів у межах України
  067 67 362 17
 

Контактні телефони

6 листопада 2017

Принцип дії електричного рубанка

Основною частиною будь-якого електрорубанка є обертовий механізм, на якому закріплені ножі. Оскільки деревина є неоднорідною структурою, а для отримання гладкої поверхні оброблюваного матеріалу, необхідний досить потужний електромотор, який і забезпечує обертання барабану. Від електромотору обертальний рух передається до барабану за допомогою зубчастого приводного ременя. Ремінь може поступово зношуватися, відповідно, вимагати заміну, тому розташований він під бічним кожухом знімного типу. За знімним кожухом над мотором зазвичай розташовуються кутові електричні щітки. Перевантаження електромотору майже повністю виключається завдяки електронній підтримці постійної швидкості обертання і плавного збільшення швидкості обертання.

Купити електрорубанок

Що слід знати при виборі електричного рубанка

Підошва. Для виготовлення підошви рубанка використовуєтьси литий алюміній, розділяється на дві частини, які знаходяться позаду і попереду барабану. Ковзання задньої нерухомої частини підошви відбувається по обробленій деревині, передньої - по ще не опрацьованому матеріалі. Оскільки передня частина підошви має можливість регулювання за висотою, задається необхідна товщина стружки - глибини зрізу. Для регулювання використовується рукоятка або розподільна кнопка. Також варто відзначити, що від ширини і довжини підошви багато в чому залежить і ступінь стійкості інструменту при роботі.

Рукоятки. Щоб точніше і легше просувати електрорубанок по оброблюваній поверхні рекомендується використання двох рукояток. Завдяки задній рукоятці забезпечується штовхання інструменту, зазвичай на ній також знаходиться кнопка «пуск-стоп», для якої обов'язково передбачена подвійна система безпеки. Передня, додаткова, рукоятка використовується лише для напрямку руху електрорубанка, завдяки їй з'являється і можливість роботи «з розмаху». 

Електрорубанок

Регулювання товщини стружки. Оскільки ручка регулювання часом являє собою другу рукоятку, для неї реалізовані внутрішні насічки для необхідності піднімати її при перемиканні - у зворотньому випадку може бути порушена задана товщина стружки. Без подібних насічок ручка дозволяє здійснювати регулювання товщини стружки безпосередньо під час роботи, проте залишається ймовірність випадкового перемикання. При сильному тиску на передню рукоятку є ризик отримати надмірно товстий шар стружки.

Ножі для рубанків. Для всіх рубанків використовуються по два ножі знімного типу, виготовлених з карбіду вольфраму. Однак більшість виробників пропонють і ножі, для виготовлення яких, використовувалася загартована тверда сталь, вони підточуються за допомогою спеціального тримача, який підтримує оптимальний кут заточки. Завдання використання рубанка полягає у створенні максимально гладкої поверхні, але при цьому повинні зберігатися задані розміри. При використанні в рубанках прямих ножів отриманий результат за підсумками роботи не завжди виправдовує очікування. Зокрема, поверхня після стружки виявляється трохи хвилеподібною. Подібну проблему можна автоматично усунути використовоючи «спіральний» ніж.

У нашому інтернет-магазині постійно збільшується асортимент електрорубанків, для того, щоб Ви завжди могли підібрати потрібний і корисний інструмент для будь-яких завдань.