0 800 30 32 10
безкоштовно з телефонів у межах України
  067 67 362 17
 

Контактні телефони

29 серпня 2017

Де можна застосовувати клейовий пістолет

Застосування термопістолета практично не обмежено: меблевики найпершими оцінили його можливості, будівельники склеюють ним деталі комунікацій, а для моделістів-конструкторів, радіоаматорів, флористів та дизайнерів він взагалі став справжньою знахідкою. Крім практично миттєвого склеювання деталей, за допомогою термопистолета можна отримати поліуретанові фігури або візерунки.

Як підсумок, термопістолет це по суті той же універсальний клей, але без різкого запаху і здатний повністю висихати протягом 1-3 хвилин, склеюючи між собою дерево, папір, картон, шкіру, тканини, пластмасу, гуму, метали, керамічні деталі в різних поєднаннях. Також не варто забувати про основне правило застосування будь-якого клею - поверхню перед його використанням треба очищати і знежирювати.

Клеевые пистолеты

Технічні характеристики, які необхідно враховувати при виборі термопістолета

Незважаючи на простоту цього пристрою, якщо Вам треба вибрати клейовий пістолет, то доведеться зіткнутися з необхідністю врахувати досить велику кількість характеристик. Як мінімум це потужність пристрою, температура розплаву, продуктивність і тип джерела живлення.

Потужність і швидкість нагріву. Під потужністю термопістолета мається на увазі кількість Вт на годину, які споживає нагрівальний пристрій. Нескладно припустити, що чим ця характеристика вище, тим менше часу буде витрачатись на розплавлення клею. Може трапитися, що потужності пристрою виявиться недостатньо - тоді після витрачання поточного запасу клею доведеться чекати, поки в камері розплавиться новий.
 

Клеевые пистолеты

Температура розплаву. Так як термопістолет використовується для роботи з великою кількістю матеріалів, слід враховувати, що всі вони по-різному переносять нагрівання і для деяких потрібен клей з меншою температурою плавлення. Наприклад, для паперу та багатьох видів тканин застосовуються пістолети які працюють при температурі близько 105 градусів. Також виготовляються пристрої які можуть працювати в декількох режимах, зазвичай це 105 165 і 200 градусів.

клейові пістолети

Продуктивність термопістолета. Цю характеристику називають ще швидкістю пістолета, хоча правильніше говорити саме про його продуктивність. Це одне з головних значень, на які слід звертати увагу при виборі термопістолета - воно показує кількість клею, яку можна видавити з сопла за певний час. Для різних пристроїв це значення буде варіюватися в межах від 5 до 30 грам за хвилину і зазвичай воно вказується в паспорті пристрою. Паралельно з продуктивністю пістолета треба звертати увагу на такий параметр як час плинності клею, особливо якщо працювати доведеться з великими площами, що склеюються. В іншому випадку клей на початку шва може застигнути до того як він нанесеться наприкінці. Відповідно, саме по продуктивності пристрою поділяються на професійні та побутові, адже якщо термопістолет буде використовуватися для дрібних виробів, то цей параметр не матиме ніякого значення.

клейові пістолети

Тип джерела живлення. Найбільш поширена стандартна конструкція з мережевим шнуром. Пристрої з живленням від акумулятора дозволяють працювати автономно від 45 хвилин до 2 годин. При цьому характеристики Термопістолетів досить непогані - стрижень діаметром 7 міліметрів вони можуть розігріти майже до 200 градусів за 15 секунд. 

 

Так як термопістолет це досить простий пристрій по суті, не набагато складніший від паяльника, то при правильній експлуатації навіть бюджетна модель може прослужити дуже довго.  Втім, навіть брендові пристрої із захисною електронікою та іншими «плюшками» коштують зовсім недорого - залишається тільки вибрати який клейовий пістолет краще підійде під ваші потреби.