0 800 30 32 10
безкоштовно з телефонів у межах України
  067 67 362 17
 

Контактні телефони

5 лютого 2016

У кожного майстра вдома знайдуться щонайменше дві викрутки: хрестова і пласка. Для того, щоб час від часу закрутити чи відкрутити шуруп, більшості людей цього буде достатньо. Але звісно ж викрутки, як і будь-який інший інструмент не можуть служити вічно, і коли приходить час для їх заміни, у домашніх майстрів виникає відчуття невизначеності. Виявляється, що видів викруток є достатньо багато, і в професійних магазинах для викруток виділені цілі стенди. Тож як обрати відповідну, а також якісну  викрутку для завдання яке повстало перед Вами? Ми спробуємо Вам у цьому допомогти:

Типовими складовими частинами викрутки є: рукоятка, стрижень і наконечник

Наконечник (жало)

Форма наконечника викрутки повинна відповідати формі шліца – канавки на головці гвинта чи шурупа. Раніше найпоширенішим був прямий шліц, але зараз кріплення з ним знайти досить важко, через це і прямих викруток випускають не так багато.

Стрижень

Стрижні викруток можуть відрізнятись по довжині, діаметру, формі і міцності. 

Рукоятка

Рукоятки викруток виготовляють з різноманітних матеріалів, наприклад пластику, дерева, на них можуть бути присутні різноманітні вставки.

 

Залежно від типу шліца на головці деталі використовуються викрутки з різними типами лез:

 

Шліци одного типу можуть мати різні лінійні розміри:

  • Прямі шліци: різні в глибину й ширину;
  • Шліци інших форм – розміри, що задаються стандартизованим номером шліца, до прикладу, Ph2 – хрещатий шліц Phillips, який використовують зазвичай у шурупах з діаметрами 4-5 мм. Існують і виключення, де жало викрутки підходить тільки до шліців з конкретними розмірами.

Існують також і складніші варіанти викруток, а саме викрутки з храповим механізмом (“тріскачкою”, “трищіткою”). Завдяки цьому механізму стрижень з лезом вільно прокручуються в рукоятці в одному напрямі. Конструкція такого типу дозволяє працювати викруткою, не відриваючи руки від рукоятки і не витягуючи лезо викрутки з шліца деталі. У залежності від того, чи Ви закручуєте чи відкручуєте змінюється напрям прокручування стрижня. Для цього призначений важіль-перемикач.

Зараз випускаються також універсальні викрутки, які виступають у ролі рукояті, до котрої є можливість приєднати, використовуючи цанговий затиск, магнітний шестигранний паз або інший спосіб, цілий набір жал під різні типи і розміри шліців.

 

Переважно довжина виступаючої з рукоятки частини стрижня становить близько 100—200 мм. Для роботи в важкодоступних місцях довжина стрижня — значно збільшена, для роботи в тісних умовах — зменшена (часто з одночасним зменшенням довжини рукоятки). Окрім цього зустрічаються викрутки, у яких присутня можливість змінювати довжину частини стрижня, видатної з рукоятки, — рукоятка забезпечена спеціальним замикаючим пристроєм.

З усім асортиментом викруток нашого інтернет-магазину Ви можете ознайомитись тут.