Який снігоприбирач кращий?

Як говорить народна мудрість: «готуй сани влітку». Так, з цієї статті Ви дізнаєтеся про обладнання, яке слід готувати влітку, воно застосовується восени та просто необхідно взимкуснігоприбирачі.

Але як вибрати кращі снігоприбирачі? Про це далі.

як вибрати снігоприбирач

Як вибрати снігоприбирач: діапазон потужностей

Потужність є першим критерієм підбору снігоприбиральної машини та безпосередньо залежить від типу двигуна. Електричні мотори прив'язані до мережі та менш потужні, тому кращі снігоприбирачі з електромотором застосовується виключно в побутових цілях.

Бензинові мотори відрізняються більшою потужністю: побутові — до 5 к.с., напівпрофесійні — до 9 к.с., професійні — від 9 к.с.

як вибрати снігоприбирач

Кращі снігоприбирачі: шнек

Шнек може бути одного з двох типів: прогумований або зубчастий.

Щоб вибрати кращі снігоприбирачі, слід вивчити покриття, яке буде очищатися від снігу. Так, коли це тротуарна декоративна плитка, кам'яниста доріжка, бруківка, веранда, тераса, слід використовувати прогумований шнек. Ширина такого шнека від 250 до 500 мм. Таким шнеком слід обробляти тільки сухий щойно випавший сніг.

Для видалення заледенілого щільного снігу з великою висотою шару слід використовувати зубчастий шнек. Такий шнек може зчищати навіть лід, оскільки, як правило, є двоступінчастим: зуби забирають сніг та направляють його в крильчатку (перший ступінь), крильчатка подрібнює лід та сніг (другий ступінь) і викидає снігову крихту на певну відстань.

як вибрати снігоприбирач

Як вибрати снігоприбирач: трансмісія

Кращі снігоприбирачі побутового типу — механічні. Устаткування компактне та важить мало, відрізняється невисокою вартістю. Переміщення обладнання виконується за рахунок обертів його ж шнека при очищенні снігу. Як правило, механічний снігоприбирач обладнаний електромотором.

Професійний снігоприбирач самохідний, обладнаний приводом на колеса або гусениці. Щоб знати, як вибрати снігоприбирач такого типу пам'ятайте, що самохідна машина обладнана трансмісією, що забезпечує переміщення як з 1 швидкістю вперед, так і з декількома швидкостями вперед та можливістю ходу назад.

Щоб розчистити сніг на малих площах досить однієї передньої передачі. Для горбистої місцевості та великих територій буде потрібна трансмісія з парочкою передніх та задніх передач.

Кращі снігоприбирачі самохідного типу оснащені фрикційною трансмісією. Щоб переключити швидкості слід заглушити мотор.

Перед тим, як вибрати снігоприбирач пам'ятайте, що професійні моделі обладнані безступінчатою гідрооб'ємною трансмісією. Так, зміна швидкості виконується прямо на ходу, плавно.

як вибрати снігоприбирач

Кращі снігоприбирачі: блокування диференціала

Блокування диференціала потрібне для того, щоб повернути або розвернути важкий снігоприбирач. Так, Вам слід просто включити з панелі керування блокування лівого або правого колеса та обладнання розвернеться, оскільки заблоковане колесо перестає крутитися, а друге розвертає снігоприбиральну техніку.

Варто відзначити, що блокування диференціала також підсилює тягу при пробуксовці.

як вибрати снігоприбирач

Як вибрати снігоприбирач: тип запуску

Спершу здається, що ручний запуск зручніший та простіший за електричний, адже не потрібно розбиратися та вникати в електроніку. Але на сильному морозі Ви можете не завести двигун з ручного стартера, оскільки олива в картері загусла.

Електричний стартер мають кращі снігоприбирачі, тому обладнання завжди готове до роботи. Електростартери можуть працювати від 12 В (акумулятор) або від 220 В (електромережа).

Перед тим, як вибрати снігоприбирач, пам'ятайте, що професійне обладнання має обидві системи запуску.

як вибрати снігоприбирач

Кращі снігоприбирачі: дальність та напрямок викиду снігу

Дальність викиду також дуже важлива. Чим далі обладнання може викидати сніг, тим воно дорожче. Професійне обладнання викидає сніг на відстань 12 м, побутове — від 3 до 5 м.

Що стосується напрямку викиду, то кращі снігоприбирачі обладнані системою автоматичного регулювання напряму викиду. Так, Ви блокуєте привід шнека та можете легко регулювати як напрямок, так і дальність викиду снігу з панелі керування. При цьому не обов'язково зупиняти снігоприбирач.

як вибрати снігоприбирач

Як вибрати снігоприбирач: захист від перегріву

Якщо виконується безперебійна тривала робота з високим навантаженнями, мотор будь-якого типу може перегрітися. Перегрів може привести до виходу з ладу обладнання. Так, система захисту від перегріву мотора подовжує період безвідмовної роботи машини.

Перед тим, як вибрати снігоприбирач пам'ятайте, що електричні моделі з метою захисту від перегріву обладнані моторами, обмотки яких мають подвійну ізоляцію. Бензинові моделі обладнані спеціальними моторами зимової серії, яким не страшні морози.

Звичайно, всі мотори добре захищені і від проникнення в них вологи.

як вибрати снігоприбирач

Кращі снігоприбирачі: фара

Перед тим, як вибрати снігоприбирач пам'ятайте, що в наших кліматичних широтах темно взимку стає дуже швидко. Так, для прибирання снігу після роботи Вам знадобиться обладнання з фарою.

як вибрати снігоприбирач

Як вибрати снігоприбирач: підігрів ручок

Багато професійних моделей мають підігрів ручок. Така система дуже актуальна при сильних морозах, оскільки допоможе не обморозити руки.

Додатково підігрів ручок надає більший комфорт в роботі.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]