Яка бетономішалка краща: редукторна чи вінцева

Яка бетономішалка краща: редукторна чи вінцева

Незамінним обладнанням на будь-якому будівництві та під час багатьох ремонтів є бетономішалка. Дане обладнання спеціально створено для полегшення замісу великої кількості різних розчинів. Техніка практична та зручна в роботі, дозволяє всього за декілька хвилин заготовити великі об’єми будівельних сумішей.

Варто зазначити, що високої якості змішування та перемішування бетону та розчинів, їх рівномірності, придатності до використання та довговічності Ви можете запросто досягти, використовуючи будь-який тип цього обладнання.

Не варто забувати, що на якість бетону та розчинів не впливає тип мішалки, на якій вони замішані. На це впливають компоненти та дотримання правил під час замісу того чи іншого розчину.

Сьогодні є багато типів бетономішалок, кожна з яких має свої переваги й недоліки, особливості використання. Так, пристрої відрізнятися типами роботи, об’ємами баків та виробленої суміші, рядом технічних характеристик. Один пристрій використовується для невеликих домашніх робіт, інший — для масштабних.

Про те, яка бетономішалка краще: редукторна чи вінцева, далі.

яка бетономішалка краща редукторна чи вінцева

Бетономішалка: гравітаційної та примусової дії

Щоб дізнатися, яка бетономішалка краще: редукторна чи вінцева, необхідно розібратися з типами роботи обладнання. Так, за принципом перемішування обладнання буває гравітаційним та примусовим.

Гравітаційна бетономішалка невибаглива в роботі, часто застосовується в побуті, універсальна (може перемішувати компоненти з будь-якими фракціями), відрізняється невисокою ціною та може мати барабан самих різних об’ємів. Основа роботи обладнання — груша, що обертається. Перемішування виконується за рахунок вільного падіння компонентів майбутньої суміші всередині барабана — по законам гравітації. Так, пристрій оснащений рухомим дзвоном та перекидаючим механізмом, використовуваним для розвантаження. До стін дзвону приварені лопаті, які під час роботи обладнання підхоплюють та піднімають розчин. З певної точки під впливом гравітації компоненти розчину падають вниз, тим самим перемішуючись. Пам'ятайте, що якість суміші залежить від кута нахилу, форми та кількості лопатей, швидкості, з якою обертається дзвін.

Примусова бетономішалка має нерухомий під час роботи барабан. Так, обертаються тільки лопаті, перемішуючи компоненти. Таке обладнання дорожче попереднього, чутливе до фракції компонентів розчину, але перемішує з більш високою швидкістю та якість готової суміші краща. Така техніка часто використовується для створення шлакоблоків, блоків фундаменту, тротуарної плитки і так далі.

яка бетономішалка краща редукторна чи вінцева

Бетономішалка: редукторний та вінцевий приводний механізм

Щоб дізнатися, яка бетономішалка краще: редукторна чи вінцева, слід більш детально розібрати дані приводні механізми.

Вінцева бетономішалка має грушу для змішування компонентів суміші з вінцевим обрамленням. Таке обрамлення обертається під час роботи за рахунок шестерні (зубчастого колеса). Шестерня безпосередньо приєднана до електромотора.

Редукторна бетономішалка має грушу для змішування, яка приєднана до мотору через вал. Основним з'єднувальним елементом є редуктор.

яка бетономішалка краща редукторна чи вінцева

Редукторна бетономішалка: особливості

Редукторна бетономішалка має більш складну будову та ряд особливостей роботи, які визначають її великі швидкість процесу перемішування та допустиме навантаження.

Редукторна бетономішалка має такі переваги:

  • витривалість, стійкість до високих навантажень;
  • менше споживання електроенергії;
  • низький рівень шуму;
  • висока захищеність приводу від попадання пилу, піску, вологи;
  • невибагливість в технічному обслуговуванні;
  • працює багато років.

Але редукторна бетономішалка коштує порівняно багато, тому використовується тільки при великому будівництві та ремонті. Також необхідно пам'ятати, що в разі поломки механізму обладнання його немає сенсу лагодити, адже це дуже дорого.

яка бетономішалка краща редукторна чи вінцева

Вінцева бетономішалка: особливості

Вінцева бетономішалка відрізняється більш простою конструкцією, завдяки якій має більш доступну ціну.

Вінцева бетономішалка ламається частіше, ніж попередня, але простота та дешевизна ремонту роблять дане обладнання популярним.

Варто відзначити, що вінцева бетономішалка призначена для виконання побутових робіт.

Вибираючи такий тип обладнання, обов'язково зверніть увагу на матеріал виробництва вінця:

  • поліуретан — найбільш дешевий, зношується швидко, але простий та недорогий в заміні, використовується для нетривалих, малих робіт;
  • сталевий — більш витривалий, але схильний до корозії;
  • чавунний — найбільш довговічний та міцний.

яка бетономішалка краща редукторна чи вінцева

Для розуміння того, яка бетономішалка краще: редукторна чи вінцева, зверніть увагу, що їх основні відмінності — це ціна (вінцева бетономішалка дешевша) та довговічність механізму (редукторна бетономішалка значно надійніша).

Для невеликих приватних робіт цілком підійде вінцева бетономішалка, яку по завершенню робіт можна продати або навіть викинути.

Дорожча редукторна бетономішалка дуже надійна та довговічна, але коли ламається, то практично непридатна до ремонту. Так, дане обладнання краще брати для виконання масштабних робіт.

Тепер Ви знаєте, яка бетономішалка краще: редукторна чи вінцева!

Коментарі

Петро
28 вер 2020
я мав вінцеву бетономішалку, то прослужила мені в селі 5 років, ще й сусідові давав користуватись
Петро
28 вер 2020
я мав вінцеву бетономішалку, то прослужила мені в селі 5 років, ще й сусідові давав користуватись

Показано з 1 по 2 з 2 (всього 1 сторінок)

Написати коментар [відмінити відповідь]