Як вибрати повітродувку та садовий пилосос: 5 правил

Як вибрати повітродувку та садовий пилосос: 5 правил

Для прибирання площі саду, галявини, території біля будинку, пішохідних та під'їзних доріжок від сміття, листя, снігу і так далі неодмінно знадобляться садовий пилосос або повітродувка. Устаткування істотно спрощує прибирання та дозволяє економити багато часу, сил.

Але як вибрати повітродувку та як вибрати садовий пилосос? Про це далі.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Як вибрати повітродувку: бензиновий та електричний двигун

Електрична повітродувка має низку переваг, серед яких низький рівень шуму, відсутність шкідливих вихлопів, готовність до роботи відразу після ввімкнення в розетку, обладнання не потребує додаткового техобслуговування, компактне та мало важить. Але є й недоліки, серед яких обмеженість радіусу роботи довжиною кабелю живлення (вирішується подовжувачем) та порівняно невеликий запас потужності (можна працювати декілька годин, потім техніці потрібна перерва).

Садовий пилосос з бензиновим двигуном внутрішнього згоряння мобільний, оскільки не має прив'язки до електромережі. Заправка паливом може виконуватися прямо на робочому місця далеко від дому. Але обладнання під час роботи виробляє шкідливі викиди та вимагає техобслуговування.

Щоб знати, як вибрати садовий пилосос, пам'ятайте, що бензиновий 2-х тактний мотор заправляється сумішшю бензину з оливою. Таку суміш неможна зберігати довго, тому при тривалих перервах в роботі суміш потрібно зливати з бака. Серед переваг невеликі вага та розміри, можливість роботи з самого ранку, поки трава ще мокра від роси, або відразу після дощу (електричні аналоги використовувати в цьому випадку не можна).

Для розуміння того, як вибрати повітродувку, пам'ятайте, що бензиновий 4-х тактний мотор заправляється тільки бензином, а олива заливається окремо в картер. Серед переваг: тривалий моторесурс та висока потужність, мала вібрація, висока економність. Таке обладнання використовується на великих площах.

Акумуляторна повітродувка також автономна, як і обладнання з ДВЗ. Завдяки ємній АКБ Ви можете працювати близько 1 години. Устаткування компактне та важить мало, найбільш зручне в роботі та екологічно безпечне, мало шумить. Серед недоліків — необхідність періодично заряджати акумулятор.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Як вибрати садовий пилосос: збирати чи роздувати

Перед тим, як вибрати повітродувку, пам'ятайте, що це обладнання використовується тільки для здування сміття та листя спрямованим повітряним потоком, при цьому рослини та трава, що ростуть на ділянці, не отримують шкоди.

Садовий пилосос працює так само, але додатково має функцію всмоктування, завдяки якій гілки, листя та сміття збираються в спеціальному мішку і потім висипаються в необхідному Вам місці. Щоб вибрати садовий пилосос, який підходить саме під Вашу ділянку, придивіться до об’єму мішка для сміття, який дозволить істотно заощадити час. Великий мішок дасть можливість рідше відволікатися від роботи на його спустошення.

Є моделі, які можна швидко перетворити з повітродувки в садовий пилосос шляхом перестановки труби або перемикання важеля.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Як вибрати повітродувку: повітряний потік

Щоб правильно вибрати садовий пилосос, необхідно знати про створюваний ним повітряний потік, який вимірюють в кубічних метрах (м3). Повітряний потік вкаже, скільки повітря пропускає обладнання. Якщо у Вас невелика садова ділянку, можете придбати обладнання з об'ємом повітряного потоку від 130 до 150 м3.

Також дуже важливою є швидкість потоку повітря, яка вимірюється в кілометрах за годину (км/год). Коли швидкість повітряного потоку складає 300 км/год, обладнання може здувати мокре листя, великі гілки та невеликі камінчики. Чим більша швидкість повітряного потоку, тим швидше Ви наведете порядок на ділянці.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Як вибрати садовий пилосос: ручний, ранцевий, на колесах

Ручне обладнання, як правило, оснащене електричним мотором або акумулятором, але є і моделі з ДВЗ, які також призначені для утримання їх в руках.

Ранцеве обладнання одягається на плечі, як рюкзак. Такі пристрої дуже зручні у використанні, оскільки Ваші руки залишаються вільними, а вага техніки рівномірно розподіляється по тілу.

Техніка на колесах дуже потужна та важка, використовується тільки для прибирання дуже великих територій.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Як вибрати повітродувку: функція мульчування

Перед тим, як вибрати садовий пилосос, пам'ятайте, що дане обладнання може мати функцію мульчування. Завдяки даній функції зібране листя та гілки перед попаданням в мішок подрібнюються — перетворюються в мульчу — , яку Ви можете спалити, викинути або використовувати як натуральне органічне добриво для Ваших рослин.

Устаткування з мульчуванням дозволить як довше працювати (адже потрібно рідше спустошувати мішок), так і забезпечує безвідходне виробництво на Вашій ділянці.

як вибрати повітродувку, вибрати садовий пилосос

Тепер Ви знаєте, як вибрати повітродувку та як вибрати садовий пилосос!

Коментарі

Стьопа
16 лют 2021
Сама краща штука - то граблі!!! І не треба там ніяких повітродувок!

Показано з 1 по 1 з 1 (всього 1 сторінок)

Написати коментар [відмінити відповідь]