Кернери

Кернери

Кернер: як вибрати

Кернер (керно, центрувальні кернери) — це ручний інструмент в формі стержня з однією загостреною стороною та іншою стороною, підготовленою для нанесення по ній ударів різними молотками.

Читати далi
Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)
Керно призначене як для створення лунок, які дають можливість в подальшому свердлити будь-які матеріали максимально комфортно та точно, так і для створення розмітки.

Завдяки створеному поглибленню запобігається ковзання та зісковзування свердла, що гарантує створення отворів в необхідному Вам місці.

Але як вибрати та купить кернери? Про це далі.

купити кернер

Керно: конструкція

Як зазначалося вище, центрувальні кернери випускаються у формі циліндричних стержнів. Сторона, по якій наносять удари молотком називається потиличником або бойком, інша сторона заточена під кутом 120˚ та має форму конуса.

Кернер — це інструмент, з яким дуже просто працювати:

 • гострою стороною керно ставиться на місце, в якому в майбутньому Ви хочете бачити отвір;
 • по протилежній стороні інструменту наносять удар молотком.

Варто відзначити, що дана процедура потребує від Вас деяких незначних фізичних зусиль та часу, ось чому сучасні центрувальні кернери створюють механічними або автоматичними.

Механічний кернер працює за рахунок стиснення вбудованої в ньому пружини та подальшого її звільнення. На потиличник впливає внутрішній взводного-спусковий механізм, тому молоток не потрібен.

Електричний автоматичний кернер працює за рахунок вбудованого електричного кола. Завдяки даному інструменту Ви зможете всього за 1 хвилину зробити від 50 лунок.

купити кернер

Центрувальні кернери: матеріали, габарити, вага

Будь-який кернер виготовляється з інструментальної високоміцної сталі, яка частково загартована (більша частина стержня незагартована).

Завдяки таким матеріалу та технології виготовлення керно завжди залишається безпечним та надійним в роботі, мінімізуються зусилля, необхідні для створення керна достатньої глибини.

Щоб центрувальні кернери були ще більш стійкі, ряд моделей додатково покривають нікелем.

Як правило, кернер має довжину 140 мм. Керно досить компактне, тому зручне у використанні. Але Ви також можете купити центрувальні кернери довжиною 100, 120, 150 та 185 мм. Вибір залежить від Ваших переваг та ніяк не впливає на результат робіт.

Вага, яку мають центрувальні кернери, залежить від їх принципу роботи та габаритів.

купити кернер

Кернер: типи

Кернер, в залежності від типу, має різний принцип дії та призначення. Сьогодні Ви можете купити керно таких типів:

 • ручний слюсарний кернер — потрібен для роботи з різними металами та сплавами, кахельною плиткою, різними гладкими та полірованими поверхнями;
 • кернер циркуль — дає можливість створювати лунки на заздалегідь обраній від центру його ніжки відстані;
 • кернер дзвін — застосовується для керніння кулястих поверхонь;
 • регульований кернер — як зрозуміло з назви, інструмент можна відрегулювати «під себе»;
 • механічний кернер — дає можливість виконувати керніння однією рукою без застосування молотка, забезпечуючи при цьому постійну однакову глибину створюваних лунок, відмінно підходить для керніння м'яких або крихких матеріалів;
 • автоматичний кернер — обладнаний внутрішнім соленоїдом, який самостійно втягує підпружинений ударник та звільняє його, виконуючи удар по матеріалу, найбільш зручний в роботі.

кернер ціна

Керно: додатково

Вибираючи центрувальні кернери, необхідно враховувати ряд важливих моментів.

По-перше, абсолютно не грає роль форма перетину стержня інструменту, вона ніяк не впливає на якість та швидкість проведення робіт.

По-друге, вибираючи керно, звертайте увагу на діаметр та тип свердла, яким після керніння Ви будете робити отвори.

По-третє, коли Ви хочете використовувати центрувальні кернери для керніння м'яких металів, краще вибирати керно з меншим кутом заточування. Для керніння надміцних металів, навпаки, підходять центрувальні кернери з великим кутом заточки.

кернер ціна

Центрувальні кернери: як використовувати

Як і будь-який інструмент, використовуючи керно слід дотримуватися певних правил та технології роботи. Лише в цьому випадку Вам гарантовані безпека та отримання максимально якісного результату.

Варто відзначити, що є методи правки некоректно виконаного керніння, але всі вони вимагають спеціальних навичок, тому краще відразу все зробити правильно.

Щоб правильно використовувати центрувальні кернери, необхідно:

 • нанести на опрацьовуваний матеріал розмітку;
 • сумістити ударну частину інструменту з перетином ліній розмітки;
 • керно має бути встановлено строго перпендикулярно до поверхні матеріалу;
 • в залежності від типу інструменту виконується ударна дію за допомогою молотка або спускового механізму.

кернер ціна

Дотримуючись всіх цих простих правил, Ви виконаєте точне керніння, лунка буде мати правильну форму, що дасть можливість далі створити рівний отвір.