Знімачі пружин

Знімачі пружин

Знімач пружин: як вибрати

Знімач пружин (стяжки для пружин, знімач для зняття пружин) — це ручний інструмент, який потрібен в будь-якому гаражі та СТО для ремонту та заміни амортизаторів і пружин (АіП).

Читати далi

У цій категорії немає товарів.

Відразу обмовимося, що використання для цієї роботи кустарно виготовлених пристосувань не допускається! Так, пружина, яка перебуває в стислому стані, становить особливу небезпеку та для її зняття необхідні виключно стяжки для пружин!

Але як вибрати та купити стяжки для пружин? Про це далі.

купити стяжки для пружин

Стяжки для пружин: особливості

Ходова частина практично всіх легкових та вантажних авто, сільськогосподарської техніки обладнана гасячими пружними елементами — АіП. У деяких підвісках АіП об'єднані в 1 блок, званий «амортизаційна стійка».

Незалежно від місця встановлення пружини, остання постійно знаходиться в стислому стані щоб забезпечити необхідні характеристики підвіски та мінімізувати виникаючі під час поїздки коливання кузова. Дана обставина створює значні труднощі при заміні АіП, оскільки пружину в стисненому положенні дуже складно зняти, а нову необхідно стягнути перед встановленням. До того ж цей процес травмонебезпечний: за рахунок накопиченої енергії стиснута пружина може заподіяти суттєві травми та завдати серйозних матеріальних збитків.

Знімач для зняття пружин покликаний істотно убезпечити та спростити процес заміни АіП. Знімач для зняття пружин дасть Вам можливість виконувати заміну АіП наодинці, максимально безпечно та швидко.

купити стяжки для пружин

Знімач для зняття пружин: конструкція та робота

Для стягування пружини потрібна прикладання певної сили до її крайніх витків. Це можна виконати двома способами: за допомогою різьбового сполучення або за допомогою гідравлічного циліндра. Саме на даному принципі роботи побудований будь-який знімач пружин.

Найбільш простий знімач пружин має 3 деталі: два захвати (упори) для пружини та стержень з різьбою. На одному з захватів є різьба або вкладена гайка — даний захват під час закручування стержня переміщається до нерухомого захвату, що веде до стиснення пружини. Варто відзначити, що знімач пружин замість стержня з різьбою може мати більш складний механізм — стержень може бути захований всередині циліндра, а сам циліндр може бути телескопічним. Професійний знімач для зняття пружин має гідравлічний циліндр.

купити стяжки для пружин

Знімач пружин: типи

Все стяжки для пружин можна умовно поділити на 2 типи:

 • стаціонарні стяжки для пружин — застосовуються на СТО, в майстернях;
 • переносні стяжки для пружин — використовуються в побуті, гаражах.

Незалежно від типу, знімач пружин також ділитися на 2 типи за методом фіксації пружини:

 • центральний знімач пружин — це стержень з різьбою або гідроциліндр, який проходить через центр пружини, при цьому остання фіксована захватами, які мають форми дисків або чашок;
 • знімач пружин Макферсон — це стержень з різьбою або гідроциліндр, який розташовується поза пружиною, захвати для фіксації останньої мають С-подібну форму або форму гаків, працюючи як консолі.

купити знімач пружин

Центральний знімач для зняття пружин використовується для робіт з підвісками традиційного виконання, в яких пружина та амортизатор розташовані окремо.

Знімач для зняття пружин типу «Макферсон» використовується для робіт з блоками АіП, які не дають можливості встановити стержень всередині пружини. Так, захват виконується збоку.

Також стяжки для пружин можуть мати різні типи приводів:

 • механічний привід — це стержень з різьбою, перевагою якого є доступна ціна, підходить для побутового використання;
 • гідравлічний привід — знімач для зняття пружин працює завдяки гідравлічному циліндру із зусиллям до 2 тон, застосовується для роботи на СТО, обслуговування вантажної та сільськогосподарської техніки, ціна вища, ніж у механічного, але зате таке обладнання більш безпечне та надійне в роботі.

купити знімач пружин

Стяжки для пружин: як використовувати

Оскільки робота дуже небезпечна, для забезпечення власної безпеки слід дотримуватися деяких простих правил, зазначених нижче:

 • для початку підійміть авто, використовуючи домкрат та встановіть його на спеціальну підставку під авто;
 • встановіть знімач для зняття пружин на АіП;
 • прокручуйте гайки виключно пальцями до того моменту, поки захвати не будуть надійно закріплені;
 • тепер прокручуйте гайки ключем, обертання проводьте невеликими ривками по черзі на різних стержнях;
 • перевірте правильність робіт — коли пружина починає стискатися симетрично з усіх боків, Ви все робите правильно;
 • після того, як Ви переконаєтеся, що виріб стиснутий добре та більше не є небезпечним, можете його зняти.