Знімачі підшипників

Знімачі підшипників

Знімач підшипників: як вибрати

Знімач підшипників (знімач для зняття підшипників) — це ручний інструмент, який використовується для демонтажу вузлів та елементів з щільними посадками та натягами: шківів та підшипників, втулок та шестерень, фланців, муфт і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 12 з 12 (всього 1 сторінок)

Цей ручний інструмент незамінний як на СТО та в ремонтних майстернях, так і в будь-якому гаражі.

Але як вибрати та купити знімач підшипників? Про це далі.

купити знімач підшипників

Знімач для зняття підшипників: типи

Знімач підшипників може бути механічним або гідравлічним.

Механічний знімач для зняття підшипників відрізняється більш простою конструкцією, але працювати з ним трохи складніше, ніж з гідравлічним. Механічний знімач підшипників буває таких типів:

 • рейковий знімач для зняття підшипників;
 • сепараторний знімач підшипників;
 • дволапий знімач для зняття підшипників;
 • трьохлапий знімач підшипників;
 • чотирилапий знімач для зняття підшипників.

Гідравлічний знімач підшипників також вельми популярний, простий та легкий у застосуванні.

Призначення як у першого, так і у другого однакове.

купити знімач підшипників

Знімач підшипників: зусилля, що докладаються

В першу чергу, слід спостерігати за зусиллями, що прикладаються під час роботи. Як правило, розвиваючого правильно підібраним ручним інструментом зусилля цілком достатньо для демонтажу різних елементів. Але коли з цього приводу виникають певні сумніви, краще купити знімач для зняття підшипників з більш високим ступенем зусилля, що розвивається.

Для демонтажу деталей з великою площею поверхні, швидше за все, необхідно буде докласти дуже велике тягове зусилля. При цьому слід постійно контролювати процес, щоб не отримати перекосу деталей та виникнення інших неприємностей.

Використовуючи даний ручний інструмент неодмінно дотримуйтесь заходів безпеки, оскільки в іншому випадку можна отримати травми! Наприклад, демонтований елемент на час роботи краще чим-небудь накрити або використовувати захисні окуляри чи захисні щитки.

купити знімач для зняття підшипників

Знімач для зняття підшипників: підбір

Щоб правильно вибрати та купити знімач підшипників, необхідно керуватися тими особливостями та завданнями, з якими Ви точно зіткнетеся під час застосування ручного інструменту.

Також зверніть увагу на такі моменти:

 • якість виконання — ручний інструмент повинен бути міцним та надійним, на поверхні не повинно бути вад: пошкоджень, відколів, тріщин і так далі, всі компоненти конструкції повинні щільно підходити один до одного;
 • наявність та доступність робочого простору — враховуйте величину вільного простору в місці розташування демонтованого елемента, оскільки в ряді випадків там, де встановлений демонтований елемент просто не вистачає місця;
 • додане для демонтажу елемента зусилля — зверніть увагу, наскільки щільно «сидить» елемент, що дозволить Вам вибрати відповідний знімач для зняття підшипників;
 • габарити та діаметр демонтованого елемента — дозволить дізнатися необхідну глибину захвату;
 • застосування різних типів захватів — під час демонтажу, як правило, можна користуватися різними типами захватів: зовнішнім або внутрішнім, комбінованим;
 • стійкість ручного інструменту — будь-який даний ручний інструмент обладнаний деякою кількістю захватів, яка й визначає ступінь стійкості, але є самоцентрувальні та поворотні захвати, знімач для зняття підшипників типу «пантограф» та інші.