Знімачі ізоляції

Знімачі ізоляції

Стріпер: як вибрати

Стріпер (знімач ізоляції) — це ручний інструмент, який застосовують електромонтажники для точної та акуратною зачистки проводів різного призначення.

Читати далi
Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)
Формою знімач ізоляції нагадує кліщі, його використання максимально безпечне, він дозволить впевнено та без пошкоджень навіть найтонших проводів швидко зняти ізоляцію.

Але як вибрати та купити стріпер? Про це далі.

стріпер купити

Знімач ізоляції: типи та параметри

Стріпер буває одного з трьох типів: ручний (механічний), напівавтоматичний та автоматичний.

стріпер купити

Ручний стріпер (механічний стріпер) для роботи вимагає виконання певних механічних дій. Ручний знімач ізоляції легко переплутати з пасатижами, оскільки конструктивно обидва ручних інструментів дуже схожі. Вибираючи ручний стріпер, зверніть увагу на кількість гнізд, які знаходяться на губах та числові позначення діаметрів перетинів проводів, з якими може працювати ручний знімач ізоляції.

Перевага даного ручного інструменту в його багатозадачність та можливість спресовувати велику кількість наконечників проводів в 1 жилу. Також ручний знімач ізоляції може працювати як плоскогубці.

Використовуючи ручний стріпер, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • точно визначте діаметр проводу для визначення розміру гнізда на губах інструменту;
  • помістіть провід в потрібне гніздо;
  • закусіть провід, натискаючи на ручки ручного інструменту;
  • видаліть з дроту ізоляцію та оплетку за допомогою кругового руху інструменту.

Пам'ятайте, якщо діаметр гнізда підібраний невірно, Ви можете пошкодити провід або ізоляція не зніметься!

стріпер купити

Напівавтоматичний стріпер є дуже зручним ручним інструментом, основними перевагами якого, на відміну від механічного, є можливість видалити ізоляції одночасно з декількох проводів та відсутність потреби виконувати додаткові механічні дії в процесі роботи.

Щоб підібрати розмір заглиблень на губах відповідно проводу необхідно:

  • помістити провід в гніздо;
  • створити тиск на ручки інструменту;
  • видалити ізоляцію.

Все інше знімач ізоляції виконає автоматично.

Зверніть увагу, що в ручному інструменті передбачений обмежувач, який не дасть Вам видалити ізоляцію з дроту, який знаходиться далі від обраної на інструменті позначки.

стріпер купити

Автоматичний стріпер практично аналогічний попередньому, але для його використання Вам не буде потрібно підбирати розмір гнізда. Автоматичний знімач ізоляції має 1 гніздо, яке підходить для роботи з проводами практично будь-якого діаметру.

На відміну від двох вищезгаданих типів, автоматичний стріпер максимально акуратно видалить ізоляцію та ніяк не пошкодить провід.

Для зняття ізоляції необхідно просто встановити автоматичний знімач ізоляції на дріт та натиснути на ручки.

Додатково автоматичний знімач ізоляції дає Вам можливість обтискати дроти в єдину жилу, різати дроти і так далі.

купити знімач ізоляції

Стріпер: підбір

Перед тим, як вибрати та купити стріпер, зверніть увагу на наведені нижче моменти.

Як правило, виробники не вказують, до якого типу належить конкретний знімач ізоляції, але зате вказана інформація про те, чи можна виконати налаштування основних параметрів інструменту, зазначений діаметр або переріз проводу, з яким може працювати ручний інструмент.

купити знімач ізоляції

Мінімальний та максимальний діаметр проводу. Для початку визначте, з проводами якого типу буде працювати знімач ізоляції. Так, Ви зможете визначити діаметр проводів. Шкала діаметрів буває різною, наприклад, від 0.13 до 90 мм. Коли працювати Ви будете лише з побутовою проводкою, можна купити стріпер, який працює з проводами діаметрів від 1.5 до 2.5 мм. Професійний знімач ізоляції, як правило, може працювати з діаметрами дротів в більшому діапазоні.

Змінні ножі. Як правило, знімач ізоляції з заточеними монолітними губками не дає можливості змінювати ріжучу оснастку, адже його робоча частина і є основним механізмом. Але більш «просунуті» ручні інструменти мають багато деталей та елементів, які Ви можете замінити самостійно, не купуючи новий інструмент при поломці попереднього. Одними з таких деталей є змінні ножі, які можуть виглядають по-різному — пара лез та гвинтик для кріплення або ріжуча головка на шарнірі.

купити знімач ізоляції

Налаштування діаметра та глибини зрізу ізоляції. Можливість такого налаштування дуже важлива, оскільки безпосередньо впливає на якість зрізу та цілісність жил дроти. Для вибору глибини ряд ручних інструментів обладнані обмежувачами — компактними металевими або пластиковими елементами конструкції, які фіксують жили в обраному Вами положенні. Далі обмежувача Ви не зможете вставити дріт, тому ізоляція буде зрізана чітко по обраній глибині, наприклад на 10 мм.

Додаткові можливості. Деякі моделі є багатофункціональними, наприклад, можуть мати додатково лезо для обрізки дроту на необхідну довжину перед зачисткою. Так рекомендується звернути увагу на наявність різних корисних доповнень.