Знімачі фільтрів

Знімачі фільтрів

Знімач фільтрів: як вибрати

Знімач фільтрів (знімач масляного фільтра, знімач для зняття фільтрів) — це ручний інструмент, який використовується на СТО та в гаражі в процесі заміни оливи та фільтраційного пристосування в авто.

Читати далi
Показано з 1 по 2 з 2 (всього 1 сторінок)

Варто відзначити, що зворотнє встановлення масляного фільтра (МФ) дуже просте — просто щільно вкрутіть його. А ось в процесі зняття МФ все залежить від його габаритів, діаметра, який може бути 65, 74, 76 та навіть більше 100 мм.

Але як вибрати та купити знімачі фільтра? Про це далі.

купити знімач фільтрів

Знімач масляного фільтра: типи

Знімач для зняття фільтрів, крім універсального, має ще 7 різновидів, які використовуються для зняття МФ різних типів та розмірів. Як правило, ручний інструмент виготовляється з міцної сталі та покривається хромом. У ряді моделей встановлюються пластикові накладки для більшої зручності роботи з інструментом.

Так, ручний інструмент може бути: чашковим (торцевих), типу «краб», ланцюговим, ремінним, стрічковим, серповидним, кліщеподібним та універсальним.

купити знімач фільтрів

Чашковий знімач масляного фільтра

Чашковий знімач фільтрів (торцевий знімач фільтрів) — має свої підтипи, які відрізняються конструкцією, завдяки чому Ви можете підібрати знімач для зняття фільтрів, що підходить саме для Вашого авто. Працює ручний інструмент за рахунок квадратного приводу. Перевага пристрою — більш зручне ніж у інших типів розташування на МФ. Також Ви можете використовувати інструмент у важкодоступних місцях.

Чашковий знімач для зняття фільтрів може мати 8, 12, 14, 15 або 30 граней. З іншого боку ковпачка є квадратне поглиблення, що дозволяє використовувати універсальний посадковий ключ. Також чашковий ручний інструмент може мати шестигранне дно для використання при демонтажі МФ накидного ключа, який, до речі, йде в цьому випадку в комплекті.

Вибираючи чашковий знімач масляного фільтра також звертайте увагу на розмір поглиблення для посадкового ключа, яке може бути ⅜, ½ дюйма і так далі.

купити знімач фільтрів

Знімач масляного фільтра «Краб»

Знімач фільтрів «краб» — використовується для роботи з МФ різних розмірів, має 3 лапи, завдяки яким запобігає вислизанню МФ з затискачів. Знімач для зняття фільтрів «краб» надійно фіксує МФ з діаметром не менше 60 мм. Роботи можна виконувати швидко, комфортно та без проблем. Цей ручний інструмент добре підходить для робіт у вузьких просторах.

Конструктивно знімач масляного фільтра «краб» складається з 2 пластин (корпусу), між якими встановлені 3 лапи з насічками для запобігання прослизанню по МФ. Керує лапами затискний механізм, який розташований посередині корпусу та між поворотними кріпленнями.

Знімач для зняття фільтрів «краб» більш універсальний, ніж чашковий, оскільки дає Вам можливість працювати з МФ діаметрами від 60 до 125 мм.

купити знімач масляного фільтра

Ланцюговий знімач масляного фільтра

Ланцюговий знімач фільтрів — застосовується в умовах дуже обмеженого вільного простору для зняття МФ діаметром від 60 до 140 мм. Дуже простий у використанні та найбільш популярний. МФ захоплюється за допомогою ланцюга, який попередньо вибирається по ширині та розмірах.

Конструктивно ланцюговий знімач для зняття фільтрів являє собою ручку, з одного боку якої закріплений ланцюг. Ланцюг буває однорядним або дворядним. При роботі ланцюг охоплює МФ та другий його кінець фіксується в ручці завдяки пазу з фіксатором. Решта довжини ланцюга, якщо це необхідно, фіксується на гаку, який також розташований на корпусі.

Також є знімач масляного фільтра, де вже є готова ланцюгова петля, яку потрібно просто накинути на МФ та виконати роботу.

Серед переваг, які має ланцюговий ручний інструмент довговічність та висока надійність, можливість роботи з дуже міцно закрученими МФ. Але ланцюговий знімач масляного фільтра не застосовується в обмеженому просторі, оскільки для демонтажу МФ потрібно повертати ручку інструменту, для чого не завжди знайдеться вільне місце. Винятком є ланцюговий знімач фільтрів на базі металевої головки, для роботи з яким використовується торцевий ключ.

купити знімач масляного фільтра

Ремінний та стрічковий знімач масляного фільтра

Ремінний знімач фільтрів та стрічковий знімач фільтрів — основані, відповідно, на ремені та стрічці, які фіксують та тримають МФ практично будь-яких діаметрів. Ремінний знімач для зняття фільтрів та стрічковий знімач для зняття фільтрів дуже комфортні в роботі та відрізняються доступною ціною.

Ремінний ручний інструмент може працювати з МФ діаметрами від 25 до 160 мм, стрічковий ручний інструмент — з діаметрами МФ до 30 мм.

Серед переваг, які має ремінний знімач фільтрів широкий робочий діапазон, можливість демонтувати дуже сильно затягнуті МФ. Використовуючи стрічковий знімач фільтрів, не можна відкрутити сильно затягнуті МФ.

купити знімач масляного фільтра

Серповидний та кліщеподібний знімач масляного фільтра

Серповидний знімач фільтрів та кліщеподібний знімач фільтрів — серед побутових майстрів зустрічаються досить рідко, оскільки інструменти найменш універсальні та дозволяють знімати тільки певні типи МФ. Зате широко використовуються на СТО.

Цей ручний інструмент зовні та по типу роботи нагадує плоскогубці — в конструкції є 2 робочі губки з насічками та 2 ручки. Серповидний знімач масляного фільтра має 1 ручку та 2 робочі губки, одну з яких Ви можете регулювати.

Ручний інструмент дозволяє запросто захопити та відкрутити МФ. Серед переваг — простота конструкції, серед недоліків — неможливість працювати з сильно затягнутими МФ та в місцях з утрудненим доступом.

купити знімач для зняття фільтрів

Універсальний знімач масляного фільтра

Універсальний знімач фільтрів — застосовується для демонтажу практично всіх сучасних типів МФ з діаметрами від 65 до 120 мм. Перевага даного ручного інструменту в тому, що один універсальний знімач масляного фільтра здатний замінити цілий набір вузькоспеціалізованих знімачів. Універсальний знімач для зняття фільтрів вартує більше інших типів, але повністю окупає себе при регулярній експлуатації.

Універсальний знімач для зняття фільтрів простий у використанні, адже обладнаний поворотною ручкою.

купити знімач для зняття фільтрів

Знімач для зняття фільтрів: підбір

Вибираючи знімач для зняття фільтрів будьте вкрай уважні, адже покупка інструменту може виявитися марною, бо останній просто не підійде для встановленого на вашому авто МФ.

Кожен такий ручний інструмент має свої габарити. Перед тим, як купити знімач для зняття фільтрів обов'язково звертайте увагу на габарити інструменту, адже Ви можете стати власником якісного інструменту, який не буде вміщатися в маленькі просвіти.

Пам'ятайте, що, відкручуючи МФ «варварськими» методами та за допомогою саморобних інструментів Ви нічого доброго не зробите, зате можете серйозно нашкодити авто.

Під час роботи будьте уважні та використовуйте необхідні засоби індивідуального захисту!