Викрутки стандартні

Викрутки стандартні

Викрутка: як вибрати

Викрутка (викрутки для ремонту) — це ручний інструмент, який використовується для електромонтажу, кріплення та проведення точних робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 108 (всього 4 сторінок)
Викрутки для ремонту бувають різними, тому часто підібрати необхідний варіант не так просто.

Кращі викрутки завжди виробляються з якісних матеріалів, зручні та ергономічні. Викрутка повсюдно використовується в побуті та професіоналами, незамінна на сервісних центрах, в майстернях, гаражах, цехах, на СТО, різних підприємствах і так далі.

Але як правильно підібрати та купити викрутку? Про це далі.

купити викрутку

Викрутки для ремонту: конструкція

Як правило, викрутка має 3 елементи: наконечник, стержень та ручку. Кращі викрутки бувають цільними або складовими. У цільних стержень проходить через всю рукоять, складові можуть мати знімний стержень з 2 наконечниками або йти в комплекті з бітами. Викрутки для ремонту з бітами більше підійдуть тим, хто займається різнотипними роботами, працює з великою кількістю різних кріплень.

купити викрутку

Викрутка також вибирається і за матеріалом ручки, яка повинна бути одночасно міцною та дуже зручною. Як правило, ручки випускаються з пластиків, деревини та / або гуми. Сьогодні кращі викрутки виробляють з двокомпонентними ручками, які зручно використовувати в будь-яких умовах, дуже просто чистити. Такі рукояті, наприклад, можуть бути зроблені з пластика та мати гумові вставки.

Викрутки для ремонту повинні мати стержень, зроблений з високолегованої сталі, яка є найбільш підходящим матеріалом, стійка до корозії. Популярністю користуються хромованадіевий та хромомолібденовий сплави. Жалу з даних матеріалів не страшні вплив оливи, абразивів, вологи і так далі. Стержень вибирають, виходячи з його міцності, довжини, діаметру та форми. Дуже добре, коли міцність стержня коливається в межах від 47 до 52 HRC. Адже при міцності менше 47 HRC стержень може погнутися, більше 52 HRC — тріснути.

купити викрутку

Підбір наконечника — це дуже серйозне завдання, адже від його типу залежить, кріплення з якими шліцами Ви зможете вкручувати та викручувати. Варто відзначити, що викрутка хрестова є більш популярною, ніж викрутка шліц (плоска). Але кращі викрутки мають багато інших типів наконечників.

Кращі викрутки виготовляються з намагніченими бітами. Такі ручні інструменти можуть утримувати на кінчиках різні елементи кріплення та дрібні деталі. Найкраще, якщо колір наконечника та самого стрижня не збігаються. Так, якщо наконечник шорсткий та темний — він міцніший, адже піддався оксидуванню.

купити викрутку

Кращі викрутки: типи наконечників

Викрутки для ремонту з плоскими наконечниками мають зазначені ширини жала. Так, вибрати такий ручний інструмент під кріплення дуже просто. Інші цифри в маркуванні — це величина робочої частини.

Робоча частина (жало) неодмінно має повністю відповідати за формою шліцу елемента кріплення. Всі жала мають свої позначення, відповідаючи при цьому певним стандартам.

купити викрутку

Найбільш популярні кращі викрутки такі:

  • плоска або шліцьова;
  • хрестова або фігурна;
  • хрестова з направляючими;
  • шестигранна або спанер;
  • зіркоподібна;
  • трикутна.

Плоска або шліцьова (SL або slotted) — як правило, застосовується в побуті, оскільки дозволить Вам без проблем встановлювати, наприклад, дверну фурнітуру, вимикачі та розетки. Такі викрутки для ремонту підходять для роботи з простими гвинтами, які мають 1 шліц. Кращі викрутки марковані: вказана їх довжина, товщина, глибина паза, з яким можна працювати. Але викрутка шліц має 2 мінуса — біта або жало часто вислизає з кріплення, не можна виконати центрування.

купити викрутку

Хрестова або фігурна (PH або Phillips) — найбільш популярні викрутки для ремонту, відмінно тримаються в кріпленні, що збільшує зусилля вкручування та робить процес більш безпечним. Жало має конусоподібну форму, є 4 грані, застосовується для роботи з кріпленнями, які мають хрестові шліци. Хрестоподібний профіль Philips має 2 близько розташовані один до одного паза. Такий варіант має безліч плюсів — багато точок дотику, збільшена площа робочого контакту. Будь-яка викрутка хрестова популярна, але всі її підтипи мають 1 мінус — є ризик пошкодити шліц кріплення.

купити викрутку

Хрестоподібна з направляючими (PZ) — кращі викрутки даного типу використовуються при складанні меблів, монтажу та демонтажу конструкцій різного призначення. Викрутки для ремонту PZ застосовуються, якщо в кріпленні, крім основного хреста, є 4 маленькі поглиблення.

купити викрутку

Шестигранна (H або HEX) — такі викрутки для ремонту відрізняються дуже високим крутним моментом, який в 10 разів перевищує показання хрестоподібного інструменту. Кріплення даного типу застосовуються в машинах, різній техніці і так далі. Виїмка в кріпленні є шестигранною. Недолік у такого ручного інструменту тільки 1 — висока концентрація напруги може привести до деформації кріплення.

викрутка ціна

Спанер (двохштирева, U-подібна) випускається в одному з декількох варіантів: внутрішній (виступ всередині, потрібна для кріплення шурупів з западиною), зовнішній (для роботи з кріпленнями, які обладнані невтоплюваними головками) та віброзахищений (в жалі є отвір, що збігається за формою з виступом головки кріплення).

викрутка ціна

Зіркоподібна (TORX) — такі викрутки для ремонту обладнані наконечниками, форми яких нагадують шестикінечні зірки. Така викрутка використовується рідше від інших типів, але дозволяє ремонтувати побутову техніку та електроніку. Кращі викрутки забезпечують підвищений крутний момент, не пошкоджують шліц кріплень. Але є 1 мінус — викрутка може прослизнути.

викрутка ціна

Трикутна (TA) — як зрозуміло з назви, має наконечник у формі рівнобедреного трикутника. Відповідні кріплення часто використовуються в побутовій кухонній техніці. Ці викрутки для ремонту також мають 1 мінус — сфера використання не настільки широка.

викрутка ціна

Викрутка: розміри

Кращі викрутки послужать Вам дуже довго. Для того, щоб викрутки для ремонту не стиралися, необхідно точно підібрати розміру їх наконечників.

Будь-яка викрутка має свої розміри, які визначаються згідно з особливими стандартами, в яких всі шліци мають свої номери. Наприклад, кращі викрутки плоского типу можуть мати ширину від 2 до 18 мм, хрестоподібні пронумеровані від 0 до 4 та відрізняються в залежності від діаметра зовнішньої різьби кріплення. Також знаючи номер, Ви можете дізнатися довжину та діаметр стержня ручного інструменту.

викрутка ціна

У таблиці наведено залежності довжини та діаметру стержня від номера:

Діаметр стержня Довжина стержня
0 4 мм менше 80 мм
1 5 мм от 80 до 100 мм
2 6 мм от 100 до 120 мм
3 8 мм от 120 до 150 мм
4 10 мм от 150 до 200 мм

Є й така залежність:

Діаметр зовнішньої різьби кріплення
0 менше 2 мм
1 от 2.1 до 3 мм
2 от 3.1 до 5 мм
3 от 5.1 до 7 мм
4 більше 7.1 мм

Пам'ятайте, щоб вибрати найкращі викрутки, не слід поспішати. Звертайте увагу на всі деталі, включаючи комплектацію та упаковку товару.