Реверсивні викрутки

Реверсивні викрутки

Реверсивна викрутка: як вибрати

Ще буквально 10 років тому реверсивна викрутка (викрутка з реверсом, реверсна викрутка, викрутка з тріскачкою, храпова викрутка), як і ряд інших викруток, вважалася інструментом вузької спеціалізації, дозволити собі який могли далеко не всі.

Читати далi
Показано з 1 по 10 з 10 (всього 1 сторінок)
Сьогодні викрутка з тріскачкою доступна кожному, адже з'явилося багато варіантів її виконання від різних виробників, та й ціна приємно тішить. На особливу увагу заслуговує храпова викрутка з бітами, яка є універсальним інструментом.

Реверсивна викрутка використовується для роботи з різними кріпленнями переважно в місцях з утрудненим доступом. Зважаючи на свою універсальність викрутка з тріскачкою популярна на СТО, в майстернях, цехах, на підприємствах та заводах, також застосовується годинникарями, мебельниками, професійними майстрами та любителями.

Проста храпова викрутка, як правило, — це комплект з рукояті та набору насадок (біт).

Але як вибрати та купити реверсивну викрутку? Про це далі.

купити викрутку реверсивну

Викрутка з тріскачкою: особливості

Реверсивна викрутка конструктивно складається з таких частин: ручка з гумовим покриттям, яка обладнана перемикачем на 3 позиції та сталевий стержень з храповим механізмом. Також викрутка з тріскачкою має насадку для біт.

Храповий механізм — це зубчасте колесо, яке обертається тільки в одну вказану сторону. Переміщення в протилежну сторону обмежене собачкою, яка, притискаючись пружиною до колеса, блокує зворотне переміщення останнього. Більш популярна назва даного механізму — «тріскачка» з огляду на специфічний звук, який він видає.

купити викрутку реверсивну

Викрутка з тріскачкою може працювати в одному з трьох режимів:

 • закручування: обертання за годинниковою стрілкою, повертаючи ручку в протилежну сторону спрацьовує тріскачка та хід буде холостим (якщо храпова викрутка повертається проти годинникової стрілки, наконечник з насадкою залишиться нерухомим, а ручка провертається);
 • викручування: обертання проти годинникової стрілки, храповий механізм спрацьовує при провертанні ручки в протилежну сторону;
 • блокування: у цьому режимі храпова викрутка стає звичайною та обертання в будь-якому напрямок є робочим.

купити викрутку реверсивну

Рукоять, якою обладнана реверсивна викрутка, зазвичай, виготовляється з литого або порошкового пластика. Перша відрізняється м'якою основою, еластична, тому реверсивна викрутка комфортно лежить в долоні. Другий варіант більш крихкий, але дуже міцний. Якісна викрутка з тріскачкою оснащена прогумованою ручкою, яка, крім ергономічності, ще й відштовхує воду. Така храпова викрутка практично не забруднюється, а для очищення досить просто протерти її змоченою в воді тканиною. Додатково гума є діелектриком, тому реверсивна викрутка може використовуватися для роботи з елементами електромереж під напругою.

Також обов'язкова умова якісної ручки — стійкість до впливу агресивного хімії. Для цього викрутка з тріскачкою має ручку, яка покрита особливою гумою. Але при тривалому контакті з, наприклад, бензином або розчинником, така гума також зруйнується. Якщо передбачаються відповідні роботи, краще купити викрутку з тріскачкою, у якій пластикова ручка без накладок.

купити викрутку реверсивну

Храпова викрутка: популярні види

Серед великої різноманітності моделей деколи складно підібрати необхідний інструмент. Так, храпова викрутка має декілька популярних різновидів: з реверсивною поворотною ручкою та з реверсивної ручкою для точних робіт.

З реверсивною поворотною ручкою. Така реверсивна викрутка часто обладнана подовжувачем-перехідником, який дозволяє Вам працювати з торцевими головками. Так, дана викрутка з тріскачкою застосовується для роботи з головками розмірів від 5 до 13 та бітами від SL0 до SL6, від PH0 до PH2, PZ2, від T6 до T30, TW2, SP4, TW3, від HEX4 до HEX6.

З реверсивною ручкою для точних робіт. Храпова викрутка відрізняється невеликим розміром, як правило, обладнана гнучким подовжувачем (довжиною від 120 мм). Така реверсивна викрутка застосовується для роботи з головками розмір від 2.5 до 5.5 та бітами від SL1 до SL4, від PH000 до PH1, від T4 до T10, від HEX0.9 до HEX2, SP2.6, від A0.8 до A1.2.

купити викрутку реверсивну

Твердість таких інструментів становить від 45 до 50 одиниць за шкалою Роквела, випускаються з хром-ванадієвого сплаву. Рукоять має термопластикове покриття або покриття з термопластичної гуми. Режими роботи можуть перемикатися кільцевими, прапорцевими або повзунковими перемикачами. У першому випадку реверсивна викрутка має рукоять, частина якої провертається щодо поздовжньої осі інструменту, у другому — на корпусі стоїть маленький важіль, в третьому — на корпусі є повзунок.

купити викрутку реверсивну

Реверсивна викрутка: типи

Викрутка з тріскачкою має такі типи по конструкції:

 • поворотна: храпова викрутка має поворотну головку та являє собою ручку, яка з'єднана з головкою міцним шарніром, завдяки чому можна неймовірно зручно працювати в місцях з утрудненим доступом, змінюючи кут нахилу рукояті щодо осі знімної насадки або наконечника;

купити викрутку реверсивну

 • пістолетного типу: реверсивна викрутка має рукоять у формі літери «Г» або «Т», зручно лежить в долоні, дуже популярна на СТО та серед більшості майстрів;

викрутка реверсивна ціна

 • важільна: можна згинати ручку щодо насадки під різними кутами аж до 90˚ (пряма викрутка з тріскачкою перетворюється в Г-подібну), храпова викрутка дуже зручна для протягування елементів кріплення, їх «зриву» з місця;

викрутка реверсивна ціна

 • для точних робіт: храпова викрутка невелика та легка, використовується при ремонті ПК, телефонів, ноутбуків, різної електроніки, годинників, оснащена кільцевим перемикачем тріскачки, має в комплекті набір біт та головок «малого розміру».

викрутка реверсивна ціна

Викрутка з тріскачкою: переваги та недоліки

Реверсивна викрутка має дуже багато «плюсів». Так, серед переваг можна виділити:

 • можливість роботи, не перехоплюючи інструмент іншою рукою — кисть буде втомлюватися значно менше;
 • можливість роботи, не витягуючи робочу насадку з шліца кріплення — прискорення та підвищення ефективності роботи;
 • висока зручність роботи;
 • великий вибір різних насадок та біт, подовжувачів та головок, багато з яких вже є в комплекті з даними ручним інструментом;
 • можливість застосування шарнірних перехідників та гнучких подовжувачів для роботи з кріпленнями, що знаходяться в місцях з утрудненим доступом.

викрутка реверсивна ціна

Серед недоліків:

 • можливість виходу з ладу механізму тріскачки — реверсивна викрутка не ремонтується;
 • не можна бити по ручці, наприклад, молотком або ключем (є ударна викрутка з тріскачкою, але вона вартує вельми немало).

викрутка реверсивна ціна

Викрутка з тріскачкою: підбір

Храпова викрутка вибирається досить просто, якщо знати, на що звернути увагу в першу чергу:

 • реверсивний механізм не повинен заклинювати, перекошуватися та мимоволі прокручуватися, не повинно бути люфту;
 • матеріал виробництва механізму реверсу повинен бути міцним, перемикач не повинен проскакувати та заїдати, повинен міцно фіксуватися, тільки тоді храпова викрутка буде служити довго;
 • всі механізми ручки повинні бути заховані в корпусі або добре захищені;
 • ручка повинна комфортно лежати в долоні, реверсивна викрутка не повинна дряпати шкіру долоні;
 • в комплекті повинні бути біти та, бажано, але не обов'язково, подовжувач — викрутка з тріскачкою відразу дозволить виконувати різні роботи;
 • біти повинні бути міцними та мати відповідні маркування;
 • добре, якщо місце посадки біт магнітиться — храпова викрутка стає ще більш зручною в роботі.