Індикатори фази, пробники

Індикатори фази, пробники

Індикатор напруги: як вибрати

Індикатор напруги (індикаторна викрутка, індикатор фази) — це ручний інструмент, який відомий всім без винятку електрикам та використовується, в залежності від моделі, для визначення фази / фаз в побутових / промислових мережах, наявності низьковольтної напруги, обриву проводки і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 6 з 6 (всього 1 сторінок)
Так, індикаторна викрутка буває декількох різновидів, кожна з яких виконує стандартні функції, але крім них надає й додаткові можливості.

Але як вибрати та купити індикатор напруги? Про це далі.

купити індикатор напруги

Індикаторна викрутка: використання

Завдяки великій кількості різних побутових приладів в Вашій квартирі, будинку, в місці роботи забезпечується певний комфорт. На жаль, навіть у наш час досить часто одночасне включення декількох потужних споживачів призводить до виникнення надмірних навантажень на проводку. Це загрожує, як мінімум, незначними поломками, які усуваються самостійно без виклику електрика.

Для того, щоб коректно визначити, де фаза, а де нуль, при цьому убезпечивши себе та оточуючих від ураження електричним струмом, а також для коректного підключення електричних приладів та знаходження несправностей в електричній мережі застосовується індикатор фази.

купити індикатор напруги

Індикатор напруги неодмінно повинен бути в кожному домі, оскільки він дозволяє оперативно методом виключення визначити як робочу фазу, так і нуль. Окремо варто згадати, що індикаторна викрутка займає почесне місце в арсеналі всіх електриків та майстрів, оскільки, як правило, саме з неї починається ремонт електрообладнання, різної техніки, усунення несправностей в побутових та інших електромережах.

Індикатор фази:

 • головним чином використовується для перевірки наявності / відсутності фази в електромережі, тому процес лагодження техніки, ремонт та прокладка електричних ланцюгів істотно спрощуються;
 • також індикатор напруги дозволить Вам самостійно визначити місце обриву як фазового, так і нульового проводу;
 • індикаторна викрутка, в залежності від типу, може використовуватися для визначення пошкоджень прихованої проводки;
 • звичайно, індикатор фази потрібен при встановленні вимикачів та розеток, димерів та різних слабкострумових допоміжних пристроїв;
 • сучасний індикатор напруги з дисплеєм дозволить Вам виконати продзвін за допомогою функцій самої електромережі, які дозволять дізнатися напругу струму таінші мережеві параметри.

купити індикатор напруги

Індикатор фази: типи

Індикаторна викрутка, в залежності від моделі, відрізняється функціональністю, конструкцією та формами. Варто зазначити, що індикатор фази може бути контактним або безконтактним. Також не забувайте, що індикатором в різних моделях пристроїв може бути як світло, так і звук або цифровий екран.

купити індикатор напруги

Пасивний індикатор напруги з неоновою лампою

Даний індикатор фази є однополюсним та виконує тільки одну роботу — показує наявність / відсутність напруги в конкретній точці електричного кола. Цей індикатор напруги не застосовується професійними електриками, оскільки має вкрай обмежений функціонал, але зате відмінно підходить для домашнього використання.

Перевага пристрою — показ наявності / відсутності напруги після дотику до будь-яких струмопровідних контактів. При цьому наявність нульового проводу не обов'язкова, оскільки ним є Ваше тіло. Сигналізація виконується за допомогою неонової лампи. Так, для перевірки напруги слід жалом інструменту доторкнутися до провідника, а рукою — до контактної пластини, яка розташована на ручці інструменту. Боятися ураження струмом не варто, адже з метою захисту користувача між лампою та жалом встановлений резистор.

Варто відзначити, що також через цей резистор індикаторна викрутка не визначає напругу меншу 60 В. Також даний індикатор фази не може «шукати» обрив проводу та працює тільки з напругою не більше 500В.

Індикатор напруги часто застосовується для встановлення лічильників електроенергії, вимикачів, запобіжників, розеток, автоматів захисту, димерів і так далі.

купити індикатор напруги

Активна індикаторна викрутка з світлодіодом

Усередині корпусу даного пристрою знаходиться схема на базі біполярного транзистора, яка живиться автономно від батарейки, тому така індикаторна викрутка є більш чутливою, ніж попередній варіант. Неонова лампа тут замінена світлодіодом, який реагує як на дотик до дроту, так і на електромагнітне поле навколо дроту, що знаходиться під напругою. Так, індикатор фази може застосовуватися для пошуку прихованої проводки та її обривів. Все дуже просто: берете індикатор напруги за жало та проводите ним уздовж дроту під напругою, якщо світлодіод перестав світиться — проводка в межах ±150 мм пошкоджена.

Світлодіод спрацьовує і в разі, коли Ви однією рукою торкнетеся жала, а іншою — контактної платини на ручці. Так, індикаторна викрутка відмінно підходить для продзвону проводки: берете один кінець знеструмленому дроти в руку, а до іншого кінця доторкаєтеся жалом — якщо світлодіод світиться, обриву немає.

Але висока чутливість інструмента — це і його недолік, оскільки індикатор фази може показати наявність напруги в місцях, де її в помині не було та навпаки.

Індикатор напруги неодмінно стане в нагоді для роботи із слабкострумовими електромережами напругою до 60 В.

купити індикаторну викрутку

Індикатор фази з дисплеєм

Проста індикаторна викрутка з дисплеєм не має автономного джерела живлення, а про наявність / відсутність напруги на фазі свідчить значок, який з'являється на LCD дисплеї. У більш «просунутих» моделях присутня звукова індикація.

Такий індикатор фази працює шляхом зчитування наявного в будь-якій проводці під напругою електростатичного поля.

Як правило, інструмент компактний, випускається в міцному пластиковому корпусі.

купити індикаторну викрутку

Універсальний індикатор напруги

Усередині пристрою є схема на основі мікросхеми, що значно розширює можливості інструменту, має автономне живлення. Корпус обладнаний повзунковим перемикачем, який дозволить Вам вибрати необхідний режим роботи:

 • контактна перевірка — наявність напруги в проводці покаже вбудована лампочка;
 • безконтактна перевірка — наявність напруги в проводці покаже лампочка, чутливість перевірки низька;
 • безконтактна перевірка з високою чутливістю — наявність напруги в проводці покаже лампочка та звучить звуковий сигнал, використовується для пошуку несправностей в прихованій проводці.

Багатофункціональний індикатор напруги зручний у використанні, неймовірно ефективний та результативний, тому часто використовується професійними електриками.

купити індикаторну викрутку

Індикатор фази: підбір

Залежно від поставлених цілей та умов експлуатації перед тим, як купити індикаторну викрутку необхідно звернути увагу на такі моменти:

 • форма та розміри жала — індикаторна викрутка також може використовуватися для роботи з різними кріпленнями, але не підходить для робіт під високими силовими навантаженнями, адже це більше щуп, аніж викрутка;
 • відсутність пошкоджень — перевірте корпус та всі елементи, якими оснащений індикатор напруги, якщо виявите тріщини, не варто використовувати інструмент;
 • колір та ергономічність рукояті — індикаторна викрутка повинна зручно лежати в долоні, не вислизати та не губитися серед іншого інструменту;
 • функціональність — «просунутий» індикатор фази дає Вам можливість знаходити як заживлені фази, так і міряти напругу;
 • наявність джерела живлення — коли індикаторна викрутка забезпечена батарейкою, пристрій, як правило, більш функціональний;
 • тип індикатора — індикатор напруги може бути обладнаний неоновою лампочкою, світлодіодом, мати звуковий зумер або поєднання світлодіода та звукового зумера;
 • наявність дисплея — індикаторна викрутка з екраном, як правило, має розширений функціонал;
 • вартість — залежить як від функціоналу, яким володіє індикатор фази, так і від виробника.