Викрутки для точної механіки

Викрутки для точної механіки

Прецизійні викрутки: як вибрати

Прецизійні викрутки (викрутки для точних робіт, викрутки для точної механіки, викрутки для телефону) — це ручні інструменти, які застосовуються при виконанні дуже точних та мікроскопічних робіт з деталями, кріплення, елементами та компонентами.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)
Викрутки для точної механіки оснащені дуже точними жалами, які заточені під граничні пропорційності з малими головками кріплень, що дуже важливо при високоточних роботах.

Викрутки для точних робіт використовуються в побуті, майстрами сервісних центрів по ремонту смартфонів, ПК, ноутбуків, планшетів, фотоапаратів, ТВ, ігрових та телевізійних приставок, різної електроніки та невеликого побутового обладнання, годинникарями, ювелірами і так далі.

Але як вибрати та купити викрутки для телефону? Про це далі.

купити прецизійні викрутки

Викрутки для точних робіт: особливості

Що стосується типів жал, які мають викрутки для точної механіки, варто виділити наступні найбільш популярні варіанти:

  • плоскі прецизійні викрутки — прямий шліц (паз);
  • хрестоподібні викрутки для точних робіт;
  • викрутки для точної механіки в формі зірочки;
  • прецизійні викрутки в формі шестикутника;
  • спеціалізовані викрутки для точних робіт — тип TriWing, Pozidriv, Спаннер та інші.

купити прецизійні викрутки

Прецизійні викрутки повинні відповідати певним стандартам. Наприклад, основа та жало інструментарію повинні бути зроблені з високоміцної сталі: хром-ванадієвого сплаву, легованих або вуглецевих сталей. Жало неодмінно повинно проходити процес гарту, адже малі пази кріплень значно простіше «злизати», ніж великі. Так, стійкість та міцність жал і інструменту в цілому є головними його якостями.

Викрутки для точних робіт, звичайно ж, повинні бути дуже точними. Викрутки для точної механіки повинні бути обладнані жалами, розміри яких строго відповідають розмірам кріплень. Тільки так Ви зможете працювати з кріпленнями, не пошкоджуючи їх головок.

Як правило, прецизійні викрутки поставляються комплектами по 10-12 штук з різними формами наконечників жал. Чим більше виробів в комплекті, тим швидше Ви зможете виконати роботи, також розширюється область використання інструментів.

купити прецизійні викрутки

Викрутки для точної механіки: підбір

Перш ніж купити прецизійні викрутки, слід звернути увагу на рівень загартування їх основ, особливо, якщо викрутки для точних робіт будуть використовуватися при силових роботах. Коли основа м'яка, то під час робіт інструмент може погнутися, якщо основа занадто жорстка (перегартована) інструмент може просто тріснути навіть під час звичайних робіт.

Також зверніть увагу на стержень, для посилення якого виробники, як правило, роблять його квадратним або 6-гранним в перерізі. Також є прецизійні викрутки, які біля основи ручки мають потовщення.

Силові викрутки для точних робіт можуть бути оснащені Т-подібними ручками, завдяки яким Ви можете працювати з кріпленнями, докладаючи особливо великих зусиль.

купити викрутки для точних робіт

Щоб працювати в незручних областях, місцях з утрудненим доступом, в умовах обмеженого простору хороші викрутки для точної механіки є усіченими. Так, довжини жала та ручки не ускладнюють роботу. Але потрібні і довгі прецизійні викрутки, які неодмінно стануть в нагоді, якщо необхідно підтягнути розбовтані кріплення в віддаленому місці.

Також не варто забувати про наконечники, особливо в мікровикрутках. Дуже добре, коли викрутки для точних робіт мають магнітні наконечники, які дозволяють без проблем підчепити дрібні кріплення.

Викрутки для точної механіки повинні бути зручними та ергономічними — комфортно утримуватися та лежати в долоні. Торці ручок повинні бути рівними, без дефектів.

купити викрутки для точних робіт

Що стосується матеріалу ручок, то пластикові ручки з поздовжніми виїмками не є найкращим варіантом. Ручки з пластика швидко призводять до стомлюваності кистей та появі мозолів. Коли рукоять зроблена з дерева, необхідно перевірити якість його обробки, щоб не отримати під час роботи занози. Вибравши викрутки для точної механіки з прогумованими або пластмасовими ручками, необхідно упевнитися, що вони не мають тріщин. Найкращою є сталева рукоять.

Також зверніть увагу на тип покриття. Хромовані прецизійні викрутки недовговічні, адже після порушення зовнішнього шару сталь перестає бути стійкою до корозії, втрачається стійкість жала, яке починає прослизати в шліцах.

купити викрутки для точних робіт

Як зазначалося раніше, часто викрутки для точних робіт поставляються комплектами. Так, чим більше позицій в комплекті, тим краще, але й ціна такого набору вища. У комплекті знаходяться викрутки для точної механіки (можуть бути і різні насадки, пристосування) різних типорозмірів. Зверніть увагу на позначення даних типорозмірів. Наприклад, SL 0.5х4 значить, що жало має товщину 0.5 мм та ширину 4 мм.