Динамометричні викрутки

Динамометричні викрутки

Динамометрична викрутка: як вибрати

Довговічність та висока надійність сучасних конструкцій і електроніки визначається технологічністю операцій складання і використанням прогресивних матеріалів.

Читати далi

У цій категорії немає товарів.

Також важливу роль відіграє точність і контроль в процесі збірки.

Останнім часом динамометричний інструмент розвивається досить динамічно, особливо це стосується таких областей, як авіація і космонавтика, високоточна механіка, мікроелектроніка, складальне виробництво і так далі.

Один з різновидів такого інструменту — динамометрична викрутка (моментна викрутка). Динамометрична викрутка — це продовження та доповнення моментного ключа. Моментна викрутка потрібна для прикладання до різьбових кріпильних з'єднань контрольованого крутного моменту.

Динамометрична викрутка має схожий з ключем механізм та служить схожим цілям, але працює з малим та надмалим кріпленням, за розміром набагато менша ключа.

Моментна викрутка має діапазон крутного моменту від 0.2 Нм до 20 Нм, її точність в більшості випадків становить ±6%, хоча є і надточні моделі (±1%).

динамометрична викрутка купити

Моментна викрутка: типи і особливості

Динамометрична викрутка, в залежності від моделі, належить до одного з п'яти типів:

 • з фіксованими параметрами крутного моменту під конкретного замовника — використовується для монтажу електростатично чутливих компонентів і вузлів електроніки, діапазон крутного моменту від 0.1 до 2 Нм;
 • з розмірною шкалою — шкала має стрілочний покажчик крутного моменту і фіксує найбільший показник, застосовується для закручування дуже малої різьби, роботи з дрібними електронними компонентами, похибка від ±3 до ±6%;
 • без шкали — крутний момент змінюється в залежності від мети використання інструменту, динамометрична викрутка використовується для затягування різьблення на тендітних і дорогих деталях, є торсіометр для виведення моменту фіксації, діапазон крутного моменту від 0.4 до 8 Нм;
 • з шкалою — багатофункціональна, може мати в комплекті змінні жала, використовується для робіт з елементами під високою напругою;
 • з Т-важелем — використовується для фіксації кріплень із зазначеним на певному рівні крутним моментом, має зручну ручку, при затримці крутного моменту в потрібному значенні відбувається прослизання муфти (отримати перетяжку дуже складно), може мати в комплекті додаткові жала.

динамометрична викрутка купити

Динамометрична викрутка: обмежувач крутного моменту

Динамометрична викрутка, в залежності від моделі, може мати один з декількох типів обмежувальних механізмів:

 • кулачковий механізм (cam-over) — як правило, таким механізмом обладнана ручна динамометрична викрутка, спрацьовування засувки повідомляє майстру про досягнення потрібного крутного моменту;
 • фрикційна муфта (cushion clutch) — таким механізмом часто обладнана пневматична та електрична динамометрична викрутка, механізм працює аналогічно попередньому;
 • автоматичний механізм відсічення, який можна відключити (auto shutoff) — такий механізм автоматично відключить інструмент, коли буде досягнутий найбільший крутний момент, з високою точністю забезпечує управління передачі крутного моменту і дає можливість зменшити споживання енергії за рахунок нівелювання холостого ходу.

динамометрична викрутка купити

Моментна викрутка: робочий інструмент

Динамометрична викрутка може бути обладнана системою зміни робочого інструменту. Останній може мати різні варіанти кріплення до викрутки:

 • приєднувальний квадрат — дозволяє встановлювати головки;
 • адаптер з швидкозмінним з'єднанням — дозволяє встановлювати біти;
 • змінні біти.

динамометрична викрутка купити

Динамометрична викрутка: класифікація

Розглянемо основні та найбільш популярні інструменти, серед яких:

 • шкальна динамометрична викрутка;
 • динамометрична викрутка граничного типу;
 • діелектрична динамометрична викрутка;
 • антистатична динамометрична викрутка;
 • електронна динамометрична викрутка.

динамометрична викрутка ціна

Шкальна динамометрична викрутка

Моментна викрутка з вимірювальною шкалою була винайдена однією з перших, як і динамометричний ключ стрілочного типу. Шкальна динамометрична викрутка так популярна і зараз зважаючи на простоту застосування і пряму індикації прикладається крутного моменту.

Шкальна моментна викрутка оснащена подвійною шкалою, стрілочним покажчиком крутного моменту і системою фіксації найбільшого його значення.

Використовується шкальна динамометрична викрутка для фіксації невеликих різьбових з'єднань з моментом від 0.2 до 16 Нм, має похибку від 3 до 6%.

Шкальна динамометрична викрутка незамінна для робіт в області електроніки, точної механіки, авіації та космонавтики.

динамометрична викрутка ціна

Динамометрична викрутка граничного типу

Моментна викрутка граничного типу є найбільш популярною, оскільки відрізняється необмеженою областю використання. Працює такий інструмент в широкому діапазоні крутних моментів — від 0.2 до 20 Нм. Динамометрична викрутка граничного типу може фіксувати як досить велике, так і мале і навіть мікроскопічне кріплення.

Є гранична моментна викрутка з фіксованим зусиллям (в такому інструменті значення каліброваного моменту встановлюється прямо виробником на заводі) і динамометрична викрутка з регульованим моментом (можна міняти зусилля в діапазоні, який залежить від типорозміру інструменту).

Гранична динамометрична викрутка оснащена механізмом обмеження зусилля, завдяки якому неможна перевищити встановлений момент сили, а при його досягненні майстер відчує сигнал на руку.

Гранична моментна викрутка часто використовується на складальному виробництві, адже вона надійна, точна, оснащена шкалою, зручна у використанні. Граничне значення можна встановити швидко і просто — шестигранником або сетером (встановлювальним пристосуванням). Такий інструмент можна перекалібрувати, для чого його слід відправити на завод-виготовлювач або в спеціалізованій сервісний центр.

Показання моменту під час його налаштування зчитують по мікрометричній шкалі або повзунковій шкалі, але можуть бути й інші типи індикації.

Крім прямої звичної всім форми, гранична моментна викрутка може мати пістолетну рукоять, може бути Т-подібною. У будь-якому компонуванні ергономіка у інструменту на висоті.

динамометрична викрутка ціна

Діелектрична та антистатична динамометрична викрутка

Для роботи з високовольтними компонентами, що знаходяться під напругою, використовується діелектрична динамометрична викрутка. Так, Ви зможете працювати з елементами під напругою до 1000 В. Всі аксесуари і насадки для таких інструментів також випускаються з урахуванням всіх вимог безпеки.

Антистатична динамометрична викрутка використовується для роботи зі з’єднаннями, схильними до електростатичного заряду. Такі інструменти оснащені компонентними рукоятками, що відводять статичний заряд.

Також випускається немагнітна динамометрична викрутка, яка виготовлена з особливих сплавів. Такі інструменти використовуються для робіт з медичною технікою.

динамометрична викрутка ціна

Електронна динамометрична викрутка

Електронна моментна викрутка є інструментом вищих точності та якості. Точність контролю моменту сили істотно перевищує стандарти, прийняті для механічних викруток. Так, електронна динамометрична викрутка має похибку від 0.5 до 2%.

Умовно електронна моментна викрутка може входити в одну з трьох груп:

 • цифрова механіко-електронна динамометрична викрутка — інструмент має цифровий дисплей, що відображає показання моменту, компактний, прецизійний (точність від 1 до 2%), зручний у використанні;
 • програмована електронна динамометрична викрутка — інструмент має високу точність, адже похибка становить 0.5 до 1%;
 • програмована електронна динамометрична викрутка з виносним контролером — дисплей винесено за межі інструменту, завдяки ПО з ноутбука або ПК Ви можете програмувати до 99 попередніх установок варіантів моментів затягування і всі вони можуть мати як мінімальні і максимальні межі (діапазони значень), так і відсотки допусків.

динамометрична викрутка ціна

Серед переваг інструменту чудова точність, великий читабельний під різними кутами дисплей, наявність акустичної та світлової сигналізації, можливість вибору одиниць вимірювань (kg-cm, N-cm і N-m, oz-in, lb-in).

Серед функцій інструменту одиничне вимірювання, мінімальне, середнє і максимальне значення, вбудована пам'ять на значення моментів затяжки (від 400 до 1000 значень), можливість передачі даних на ПК або ноутбук за допомогою USB і / або Bluetooth.

Електронна моментна викрутка обладнана АКБ з високим ресурсом роботи (до 30 годин від одного заряду), є автоматичне вимикання при невикористанні інструменту протягом 3 хвилин, присутня індикація рівня заряду.

Крім всіх перерахованих вище типів ще є електрична динамометрична викрутка і пневматична динамометрична викрутка.