Діелектричні викрутки

Діелектричні викрутки

Викрутка діелектрична: як вибрати

Викрутка діелектрична (викрутка ізолююча, викрутка ізольована) — це ручний інструмент для всіх без винятку електриків та тих, хто час від часу працює з електричними мережами та обладнанням під напругою, що не перевищує 1 кВ.

Читати далi
Показано з 1 по 13 з 13 (всього 1 сторінок)

Кожна викрутка ізолююча має свої особливості, розроблена для ефективної роботи в певних умовах, виконання конкретних завдань. Так, для викручування простого саморізу з деревини застосовується звичайна хрестоподібна викрутка, до того ж її можна замінити ножем з кінчиком підходящої форми. Але якщо Ви працюєте з силовим обладнанням, яке знаходиться під напругою, неодмінно повинна використовуватися викрутка ізольована.

Пам'ятайте, що викрутка діелектрична є спеціалізованим ручним інструментом, який не вийде та не потрібно пробувати замінити підручними засобами!

Але як вибрати та купити діелектричну викрутку? Про це далі.

купити діелектричну викрутку

Викрутка ізолююча: параметри

Викрутка ізольована створена не з метою полегшити роботу з кріпильними елементами, а для гарантії Вашої безпеки при роботі з мережами та обладнанням, що знаходяться під напругою.

Зверніть увагу, що викрутка ізолююча дозволяє Вам працювати з напругою не більше 1000 В! Так, ручний інструмент обов'язково повинен мати маркування, що підтверджує безпеку таких робіт, наприклад, різні значки на ручці та напис «1 кВ», «1000 В», «1 kV» або «1000 V». Щоб працювати з ще більшою напругою, необхідна викрутка діелектрична іншого типу.

Як правило, викрутка ізолююча розрахована на роботу з прямим та хрестоподібним шліцами. Так, викрутка ізольована повинна відповідати особливому стандарту — VDE DIN EN 60900. Але в ряді випадків необхідно працювати з іншими типами шліців.

Варто відзначити, що будь-яка стандартизована викрутка діелектрична точно проходить перевірку напругою близько 10кВ. Завдяки такому великому, десятикратному запасу можна переконатися у високій якості ручного інструменту, його високій безпеці.

купити діелектричну викрутку

Викрутка ізольована: розміри

Як правило, даний ручний інструмент, який використовується більшістю електриків, обмежується такими розмірами, як PZ1, PZ2, плоскі 3 та 5 мм. Викрутка будь-якого з даних розмірів дозволить Вам без проблем працювати з різними побутовими електроприладами та пристроями.

Щоб розширити фронту робіт в доповнення до вищевказаних застосовується викрутка діелектрична PZ3, PH2, PH1 і плоскі 2.5, 4 та 6 мм.

Але є випадки, коли усього вищевказаного ручного інструменту недостатньо для проведення ряду робіт. В такому випадку краще купити набір діелектричних викруток, які, до того ж, можуть мати знімні біти.

купити діелектричну викрутку

Викрутка діелектрична: ручка

Викрутка ізолююча, як і будь-яка інша, має ручку — дуже важливий елемент, який відповідає за Вашу безпеку. Діелектричні властивості ручки повинні беззаперечно захищати Вас від «пробиття» напругою до 1 кВ.

Додаткова безпеку під час роботи забезпечується спеціальним матеріалом під назвою поліформальдегід. Сама ж ручка випускається з поліетилену або полікарбонату, а вже поверхня покривається шаром поліформальдегіду.

Поліформальдегід має низку цікавих властивостей, наприклад, стійкість до вологи та зносу, висока міцність та стійкість до впливу агресивних розчинників і нейтральних лугів. Але головне — поліформальдегід є чудовим діелектриком, тому викрутка ізольована з таким покриттям на ручці точно не підведе. Варто відзначити, що поліформальдегід повністю збереже свої властивості при роботі в температурі від -40 до +120˚С.

Що стосується форми ручки, то остання в поперечному розрізі буває як круглою, так і квадратною, п'яти- або шестикутною. Рідше Ви зможете зустріти трикутні рукояті. Але перед тим, як купити ізольовані викрутки, вибирайте їх, орієнтуючись не саме на форму, а на безпеку, зручність та ергономіку.

купити діелектричну викрутку

Викрутка ізолююча: форма та особливості стержня

Викрутка діелектрична, природно, має добре ізольовану ручку, яка дозволить Вам працювати з різним силовим обладнанням, що знаходяться під напругою до 1000 В. Але для забезпечення повної безпеки цього недостатньо, адже в ряді випадків долоня може зісковзнути з ручки, також часто виникає необхідність притримувати ручний інструмент за стержень. У разі, коли останній буде проводити струм, гарантоване ураження електрикою.

Ще одна міра Вашого захисту, яку забезпечує викрутка ізолююча, — це діелектричний стержень. У більшості випадків стержень має циліндричну форму, але є і з гранями, наприклад, шести- або восьмикутник. Стержень виготовляється з інструментальної сталі, яка володіє підвищеними характеристиками міцності. Популярними марками сталі є У7 та 8ХФ. Поверх металу нанесено особливе гальванічне покриття. Так, викрутка ізольована забезпечує абсолютно безпечний демонтаж та монтаж кріплень під напругою. Варто відзначити, що в ряді випадків в якості покриття застосовується поліформальдегід, який, як Ви вже знаєте, використовується для виготовлення ручок.

Так, стержень є повністю безпечним. Діелектричним матеріалом не вкрите лише жало.

купити ізольовану викрутку

Викрутка ізольована: жало

Викрутка діелектрична, як і всі інші типи, має жало — робочу частину, форма якої відповідає шліцу певного кріплення. Найбільш популярними ручними інструментами є:

  • викрутка ізолююча SL — плоскошліцевий;
  • викрутка ізольована PH — хрестоподібний;
  • викрутка діелектрична PZ — нагадує PH, але обладнаний додатковими напрямними.

Щоб розширити спектр робіт, досягти кращого зчеплення з кріпленням та надати йому більш високий крутний момент, інструмент буває:

  • викрутка ізолююча HEX — шестигранник;
  • викрутка ізольована TORX — зіркоподібний.

купити ізольовану викрутку

Викрутка діелектрична: типи

Викрутка може мати як ручки циліндричної форми, так і форми букв «Г», «Т».

Також викрутка діелектрична може мати монолітний стержень з певним типом наконечника або бути з наконечником під посадкове місце для знімних біт. В останньому випадку викрутка ізолююча в міру необхідності може бути доукомплектована бітами потрібного типу.

Варто відзначити, що викрутка ізольована може бути використана не тільки за прямим призначенням. Так, ручний інструмент з шестигранним наконечником може використовуватися, наприклад, для складання меблів.

купити ізольовану викрутку

Викрутка ізолююча: підбір

Викрутка діелектрична протягом усього періоду служби повинна бути комфортною в використанні, але це не головний критерій вибору. Перед тим, як купити ізольовані викрутки, переконайтеся в наявності відповідних маркувань — можливість працювати з технікою та кріпленнями під напругою 1 кВ.

Далі викрутка ізолююча повинна бути ретельно перевірена на предмет відсутності пошкоджень, надійності з'єднань її частин. Так, встановлений стержень не повинен «ходити», люфтити або провертатися. У разі, коли Ви побачили відколи, нерівності або задирки на рукояті — якість виробництва ручного інструменту недостатньо висока та використовувати інструмент небезпечно.

Краща викрутка ізольована чудово лежати в долоні та відповідає всім вимогам безпеки.

купити ізольовану викрутку

Виробник також важливий. Основна відмінність надійного виробника — великий асортимент продукції, що випускається, в який входить далеко не тільки викрутка ізолююча.

Основне — викрутка діелектрична не використовується під час роботи з обладнанням та кріпленням, які підключені до електромережі напругою понад 1 кВ! В іншому випадку існує високий ризик, що ізоляція ручного інструменту «проб'є»!