Стамески ручні

Стамески ручні

Стамеска: як вибрати

Стамеска (стамеска по дереву, стамеска для різьблення) — це столярний та теслярний ручний інструмент, який потрібен для роботи з деревиною невеликої товщини: прирізки та підгонки з'єднань, вибірки гнізд та пазів, зняття фасок, фігурного вибивання, зарівнювання кромок, тонкого зрізу деревини і так далі.

Читати далi

Intertool Стамеска 8х260 мм

Артикул: HT-3508
Код: 006909

27 грн.

Очікується
Показано з 1 по 28 з 34 (всього 2 сторінок)
Стамеска для різьблення має рукоять та гостре лезо. Залежно від типу заточки леза та його форми стамеска по дереву може бути плоскою або напівкруглою.

З огляду на схожий принцип роботи, інструмент плутають з долотом. Долото — це теслярний та столярний інструмент, необхідний для видовбування гнізд, пазів та проведення інших робіт. Стамеска для різьблення відрізняється від долота іншим кутом заточування леза, габаритами ріжучої частини (долото має велику площу ріжучої частини).

купити стамески

Стамеска по дереву, в залежності від типу, відрізняється напрямком роботи, типом переміщення по поверхні деревини, типом рукояті та габаритами.

Деревина обробляється так: ріжуча кромка інструменту впирається в заготовку з деревини, далі киянкою відбуваються методичні постукування по рукоятці стамески. При цьому інструмент з кожним наступним ударом киянки все більше поглиблюється в дерево, вибиваючи в ньому канавку. Також стамеску можна просто вести з натиском двома руками по деревині, знімаючи тонкі її шари.

Але як вибрати та купити стамеску? Про це далі.

купити стамески

Стамеска по дереву: конструкція

У місці, де металева частина інструменту входить в ручку в ряді моделей стоїть металеве підсилююче кільце. Кільце необхідно для того, щоб лезо з часом не входило все глибше в ручку, розбиваючи її. Кільце, як правило, має стамеска з дерев'яною ручкою.

Стамеска по дереву, яка може обробляти дуже міцну деревину, обладнана більш короткими різцем та ручкою.

Якщо різець укорочений, а ручка довга — стамеска для різьблення використовується для обробки м'якого дерева. Так, Ви можете знімати шари деревини зусиллям тільки одних лише рук.

Стамеска по дереву для інкрустації та декоративного різьблення дуже тонка.

купити стамески

Стамеска для різьблення: тип робіт

Виходячи з типів робіт, в яких використовується стамеска для різьблення, інструмент призначається:

 • для столярів — стамеска дозволить Вам правити форму виробів та заготовок, міняти їх окремі компоненти;
 • для вирізання — стамеска по дереву використовується для тонкої декоративної обробки, створення скульптур та прикрас;
 • токарні — застосовуються для обробки виробів та заготовок, які затиснуті в токарному верстаті.

Перед тим, як купити стамеску, слід визначити, для яких робіт по дереву вона вам потрібна: створення геометричного різьблення або створення скульптур, рельєфу.

Якщо планується створювати геометричну різьбу, використовується стамеска для різьблення «косяк». Для створення скульптур та виконання рельєфів Вам знадобляться як ударна, так і неударна стамеска по дереву.

купити стамески

Ударна стамеска для різьблення обладнана спеціально продуманою ручкою, по якій Ви можете стукати киянкою. Такі інструменти застосовуються для обробки твердої деревини.

Для дуже тонких детальних робіт застосовується неударна стамеска по дереву. Інструмент може працювати як по м'якій, так і по твердій деревині.

Стамеска по дереву з коротким лезом використовується для створення неглибоких рельєфів та невеликих скульптур, високо деталізованих виробів та елементів, адже нею дуже просто керувати та маневрувати.

Також велике значення має товщина леза. Так, чим вона більша, тим ширші та глибші будуть виходити різи.

купити стамески

Під час проведення практично будь-яких робіт з обробки деревини Вам неодмінно будуть необхідні:

 • плоска стамеска по дереву;
 • напівкругла стамеска для різьблення;
 • клюкарза (зігнута або напівкругла зігнута стамеска, нагадує черпак);
 • куточок.

Ширина або радіус інструменту вибирається відповідно габаритам оброблюваних виробів та деталей.

Стамеска для різьблення має різновид — штихель. Штихель має ручку, яка за формою нагадує гриб та підходить, наприклад, для вирізки маленьких статуеток, деталей, проведення дрібних дуже точних робіт. Інструмент можна взяти двома руками, також не можна стукати по ньому киянкою.

купити стамески

Стамеска: яка ще буває

Крім основних інструментів є ще декілька типів, що застосовуються для проведення різних робіт:

 • пасічна стамеска — один з основних інструментів пасічника, потрібен для підняття рамок;
 • хірургічна стамеска — використовується в медицині, випускається з особливої хірургічної сталі;
 • петлева стамеска по дереву (кутова стамеска) — відрізняється специфічною конструкцією, дає можливість при обробці отримати закруглені кути (наприклад, для монтажу дверних петель);
 • пластикова стамеска (автомобільний скребок) — зроблена з пластику, потрібна для робіт з покришками колес авто: зачистка виступів, видалення нерівностей та задирок;
 • кишенькова стамеска для різьблення — схожа на кишеньковий ножик, більше підходить для подарунка столярам та теслям: щоб майстер не розлучатися з улюбленим інструментом;
 • бевейлер — інструмент використовується в косметології та медицині, застосовується для стоншення шкірних покровів в місцях їх вигинів;
 • стамеска «долото» — ударний інструмент для видовбування деревини;
 • косяк — інструмент у формі невеликого ножа, використовується для створення геометричного рельєфного різьблення.

стамески ціна

Стамеска по дереву: методи виготовлення

Стамеска по дереву може бути виготовлена декількома способами:

 • кування — стамеска, вироблена даними способом, відрізняється потовщеною робочою частиною, потрібна для роботи з твердою деревиною;
 • вирубання — стамеска для різьблення, виготовлена цим методом, потрібна для тонкої обробки м'якої деревини;
 • штампування — стамеска по дереву, випущена таким способом, відрізняється від попередніх широкими бічними гранями.

Стандартна стамеска по дереву має довжину від 110 до 160 мм. Так, чим довша стамеска для різьблення, тим менше навантаження може витримати інструмент.

Стамеска для різьблення з дерев'яною ручкою дуже популярна, адже така рукоять щільно зручно лежить в долоні, приємна на дотик, але не дуже довговічна. Стамеска по дереву з пластиковою ручкою виграє в плані довговічності: матеріал не гниє, не пересихає, здатний витримати сильні удари.

стамески ціна

Стамеска для різьблення: прийоми впливу на матеріал

Під час роботи Ви можете по-різному утримувати інструмент щодо поверхні оброблюваної деревини.

Є такі основні методи обробки деревини: обрізка, різка бічною кромкою, перпендикулярна різка.

На фото нижче зображані наступні процеси: а) — зачистка підрізпних місць, б) — поперечна підрізка, в) — підрізка уздовж волокон, г) — часткове зняття фаски, д) — зняття фаски з торця, е) — зачистка торця, ж) — різка з-під плеча.

стамески ціна

Обрізка — майстер робить переміщення інструменту по напрямку, в якому розташовані волокна деревини, не заточена робоча поверхня інструменту при цьому повернена до стелі. Майстер утримуєте ручку, одночасно утримуючи й полотно, великий палець під час роботи спрямований в бік ручки. Даний метод обробки деревини дозволить Вам домогтися повного контролю робочого процесу, високої точності обробки.

Різка бічною кромкою леза — в процесі такої обробки використовується стамеска для різьблення з плоским перетином полотна. Ріжуча кромка при цьому не обов'язково повинна бути прямою: може бути скошеною. Заточеною є тільки одна сторона. Для кругових зрізів використовується стамеска по дереву з ріжучою кромкою в формі половини кола.

Різка перпендикулярна — майстер тримає ручку однією рукою, а лезо притримує іншою за допомогою вказівного та великого пальця. Інструмент при цьому знаходиться перпендикулярно до поверхні оброблюваного матеріалу.

Під час роботи не намагайтеся зрізати товсті шари дерева за один прохід! Шари матеріалу необхідно забирати поступово. Зняття товстих шарів деревини призводить до прискореного зносу інструменту.

стамески ціна

Стамеска: підбір

Перед тим, як купити стамеску, необхідно вирішити, для чого та як часто буде використаний інструмент. Для рідкого застосування цілком підійде простий набір з декількох інструментів. Такий базовий набір послужить Вам, наприклад, для проведення ремонту вікон, монтажу дверного замка і так далі.

Сьогодні Вам доступні інструмент з шириною леза від 6 до 32 мм.

Стамеска для різьблення з двокомпонентною ручкою є дуже популярним варіантом, адже її ручка виконана з ударостійкого пластику та має щільне додаткове покриття з гуми для надійного хвата. Ручка не гниє, не тріскається, не розмокає, не розколюється при ударах молотком.

стамески ціна

Пам'ятайте, що стамеска для різьблення може мати алмазну заточку ріжучої кромки. Алмазна заточка досягається шляхом обробки леза абразивом з алмазним напиленням. При цьому кромка стає більш зносостійкою та міцною.

Коли ручка закінчується упором для рук, інструмент стає більш зручним та безпечним в роботі.

Стамеска по дереву вибирається, виходячи з:

 • якості використовуваної сталі;
 • відповідності габаритам та формі щодо типу проведених робіт;
 • міцності та правильності заточування леза;
 • чистоти обробки;
 • зручності рукояті;
 • наявності обтискного кільця з міцного металу, його якості (без задирок та гострих кутів);
 • довжини (чим менша довжина, тим міцніша стамеска для різьблення).

стамески ціна

Що стосується сталі, з якої виробляється лезо, сьогодні для виробництва якісного інструменту використовуються два типи даного матеріалу: CrV (хром-ванадієвий сплав) та CS (інструментальна сталь).