Сокири

Сокири

Сокира: як вибрати

Сокира (колун для дров) — це ручний інструмент, який застосовується для рубки та грубої обробки деревини.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 45 (всього 2 сторінок)
Колун для дров має рукоятку, на якій міцно зафіксовано лезо.

З огляду на простоту конструкції та використання, ефективність та цінову доступність сокира широко поширена як в побуті, так і в промисловості (наприклад, лісозаготівля). Колун для дров дозволить Вам рубати дерева, колоти дрова, обробляти заготовки різного розміру.

Але як вибрати та купити сокира? Про це далі.

купити сокиру

Колун для дров: різновиди

Перед тим, як купити колун для дров, слід з'ясувати, для чого він буде використовуватися, адже різні типи даного ручного інструменту підходять для ефективного вирішення певних завдань. Так, по області застосування сокира буває:

 • сокира колун — має масивний обух та застосовується для колки дров;
 • альпіністська сокира — необхідна для пересування по осипним, сніжним та льодовими схилами, для створення додаткової страховки;
 • столярна сокира — потрібна для обробки невеликих предметів;
 • м'ясницька сокира — використовується для оброблення різного м'яса;
 • сокира для дачі — це універсальний колун для дров, який підходить для рубки дерев, дров і так далі;
 • сокира пожежного — необхідна для розкриття вікон та дверей, відкриття пожежного гідранта, демонтажу невеликих конструкцій та створення додаткової страховки під час переміщення по покрівлі (на обуху є гачок);
 • сокира туристична — компактний ручний інструмент для походів, заміського відпочинку і так далі;
 • потес — служить для обтісування великих колод;
 • тесло — потрібна для вирубки та видовбування пазів;
 • теслярна сокира — застосовується для обробки брусів.

Як вибрати та купити сокира, виходячи з діаметра дерева, зазначено на картині нижче.

купити сокиру

Залежно від призначення, колун для дров обладнаний рукояткою певних габаритів та форми, має лезо з певними ступенем та кутом заточки.

Є й багатофункціональні, універсальні сокири, що застосовуються для проведення різних робіт, наприклад, колки дров, рубки дерев, обробки деревини і так далі — це дачний колун для дров. Але такий ручний інструмент не дуже зручний для перенесення в похідному рюкзаку. Для такої мети є похідна сокира, яка є легкою та компактною.

Наступний приклад. Припустимо, у Вас дров'яне опалення, що підрозуміває часту колку дров. Для цього не використовується туристична, столярна або похідна сокира, адже працювати ними в таких обсягах буде просто незручно, Ви будете швидко втомлюватись. Зате відмінно підійде колун для дров, який якраз для цього і розроблений.

купити сокиру

Сокира: лезо

Будь-який колун для дров повинен бути обладнаний якісним лезом, адже неякісна сталь буде швидко тупитись та зубритись.

Перевірити якість матеріалу леза дуже просто: достатньо клацнути пальцем або будь-яким твердим предметом по лезу. Якщо дзвін глухий та швидко згасає — лезо не має належної якості, якщо ж звук резонуючий та дзвінкий — це якісний колун для дров, лезо якого виконано з міцної вуглецевої сталі.

купити сокиру

З метою поліпшення параметрів лезо може бути двічі загартоване, може піддаватися куванню та шліфовці.

Додатково просунутий колун для дров має напилення на лезі, завдяки якому Ви можете довго використовувати ручний інструмент без заточки.

Пам'ятайте, що якісний колун для дров запросто витягується з колоди під час розколювання, дуже просто точиться.

купити сокиру

Колун для дров: ручка

Довжина рукояті також дуже важлива, адже від неї залежить забезпечення відповідної системи важеля сили, яка дуже важлива для ефективного виконання робіт. Наприклад, колун для дров повинен володіти довгою ручкою, для проведення же тонких робіт використовується ручний інструмент з короткою ручкою для більшої точності виконуваних рухів та ударів.

Також зверніть увагу на форму топорища. Так, топорище для сокири має володіти ергономічністю, забезпечувати відмінну фіксацію в руці, безпеку та належну продуктивність роботи.

Перевірити довжину дуже просто: візьміть колун для дров за топорище та направте його в бік плеча. У разі, коли закінчення ручки впирається в плече, колун для дров занадто довгий для Вас.

купити сокиру

Що стосується матеріалу ручки, то вона може бути зроблена з:

 • металу — рукоять дуже міцна, але схильна до корозії, важить дуже багато та резонує удари;
 • деревини — рукоять відмінно гасить удари та вібрації, істотно легша металевої, досить міцна, але може розбухати від вологи, з часом необхідно забивати в неї клини, поправляти посадку леза (щоб при роботі обух не злітав);
 • скловолокна — рукоятка дуже міцна, легка, не схильна до корозії, відмінно гасить вібрації та удари, не деформується;
 • пластика — рукоятка легка, добре гасить вібрації та удари, але є менш надійною, ніж скловолоконна.

сокира ціна

Сокира: вага

Вага також впливає на успішне виконання робіт. Так, для тонких робіт не використовується колун для дров вагою 2 кг, а ось сокира вагою 0.5 кг не придатна для колки дров.

Для виконання більшості господарських робіт досить купити колун для дров вагою 1-1.2 кг.

Перед тим, як купити колун для дров, також зверніть увагу на центр ваги, який повинен бути зміщений в сторону леза.

Перевірити, чи підходить саме Вам конкретний колун для дров дуже просто: візьміть його за закінчення ручки та дозвольте обуху вільно провиснути в повітрі. Тримаючи зап'ястя поблизу тіла та використовуючи його в якості опорної точки підійміть колун для дров вертикально. У разі, коли Ви не зможете його підняти, слід вибрати більш легкий варіант.

сокира ціна

Колун для дров: додаткові аксесуари

Перед тим, як вибрати та купити колун для дров, зверніть увагу на наявність пластикової або гумової накладки на лезі. Такий аксесуар як закриває гостру кромку, підвищуючи тим самим Вашу безпеки під час переміщення виробу, так і не дозволяє лезу заіржавіти або затупитися.

Також в комплекті може йти чохол, який часто зроблений з брезенту. Функції чохла такі ж, як і у накладки, але закриває він повністю всю робочу частину виробу. Ряд чохлів обладнані петлею, за яку колун для дров можна підвісити на пояс.

сокира ціна

Сокира: як правильно точити

Згодом будь-який ручний інструмент тупиться, а робота стає менш продуктивною. Добре та правильно заточивши лезо, Ви повернете колишню ефективність роботи.

Під час заточування інструменту слід враховувати такі фактори:

 • особливості роботи;
 • тип сталі, з якої зроблений обух;
 • міцність породи оброблюваної деревини та її вологість.

сокира ціна

Рекомендований кут заточування леза наступний:

 • для будівельних цілей — від 20 до 30°;
 • для рубки великих дерев та колод — від 25 до 30°;
 • для теслярської справи — 35°;
 • для рубки малих дерев та полін — від 35 до 40°.

сокира ціна

Пам'ятайте, що чим більший кут заточування, тим гострішим буде лезо, але також швидше лезо буде затупляться, частіше застрягаючи в деревині.

Сокира може бути заточена як електроточилом, так і вручну.