Затиски зварювальні

Затиски зварювальні

Затиск зварювальний: як вибрати

Затиск зварювальний (затискачі для зварювання, зварювальні кліщі, кліщі зварювальні) — це ручний інструмент, який застосовується під час зварювання для жорсткої міцної фіксації зварюваних елементів, конструкцій та деталей з метою запобігання їх деформації або ненавмисного зсуву при зварюванні та після охолодження.

Читати далi
Показано з 1 по 4 з 4 (всього 1 сторінок)

Затискачі для зварювання є дуже зручними в роботі, їх можна з легкістю пристосувати до різних типів зварювальних робіт. Зварювальні кліщі фіксують деталі за допомогою стиснення ручок та сходження губок. Потрібні Вам розміри зіву виставляються за допомогою гвинта в ручці, перестановки штифта в різні отвори або іншими методами (все залежить від конструкції інструменту).

Але як вибрати та купити затиск зварювальний? Про це далі.

купити затиск зварювальний

Затиск для зварювання: чому використовувати

Кліщі зварювальні неодмінно необхідні при роботі будь-якого зварника, слюсарів: монтажника та збиральника. Затискачі для зварювання дозволяють швидко та зручно центрувати, утримувати та закріплювати різні елементи, конструкції та деталі.

Під час зварювання нерідко зварювальник сам повинен притримувати відразу декілька елементів або деталей для їх з'єднання в одну конструкцію. Так, фіксуючи однією рукою деталі, зварювальник опускає маску та «в темряві» намагається запалити дугу. У разі, коли затиск зварювальний не встановлено, зварювані елементи з'єднані погано та при торканні до них електродом елементи зміщуються або розвалюються. В такому випадку зварнику необхідно заново все виставляти та центрувати, а якщо деякі елементи «прихоплені» невірно — відламувати їх або зрізати та шліфувати місце зрізу.

купити затиск зварювальний

Також затискачі для зварювання не замінити плоскогубцями, які не дозволять, наприклад, намертво зафіксувати смужку до кутника. Так, ручки плоскогубців доведеться постійно утримувати стиснутими. Зварювальні кліщі ж мають фіксатор, який необхідно просто затягнути та Ваші руки стануть вільними.

Кліщі зварювальні можна налаштовувати шляхом затягування або ослаблення болта, який розташований в торці ручки. Так, Ви можете запросто виставити потрібне зусилля притиску. Це також дозволить уникнути зсуву та деформації деталей після охолодження зварених стиків.

купити затискачі для зварювання

Зварювальні кліщі: як використовувати

Використовувати кліщі зварювальні дуже просто. Розглянемо їх роботу на прикладі зварювання між собою двох профілів.

Для початку профілі укладаються на площині та вирівнюються (виставляються в потрібному положенні відносно один одного).

У разі, коли профілі не ідеально рівні, в місці їх стику неодмінно буде видно просвіт. Якщо зварювальник працює один, у нього є декілька можливих варіантів дій:

  • спробувати здавити профілі однією рукою — але це незручно, та й сил може не вистачити;
  • скористатися гвинтовою струбциною — але її досить довго закручувати та відкручувати;
  • використовувати затиск для зварювання з фіксатором.

купити затискачі для зварювання

Як зазначалося вище, затискачі для зварювання на торцях однієї з ручок обладнані гвинтами. Гвинти мають рифлені шляпки для зручності використання. Коли зварювані елементи мають велику товщину, гвинт відпускається та розмір зіву збільшується.

Зварювальні кліщі захоплюють деталь, після чого їх нижня ручка підтягується до верхньої. При цьому пружина, якою також обладнані кліщі зварювальні, розтягується, поєднуючи половинки інструменту. Все — деталі міцно стиснуті та можна приступати до зварювання.

Використовуючи затиск зварювальний, користуйтеся засобами індивідуального захисту!