Пили і ножівки

Пили і ножівки

 Ножівка: як вибрати

Ножівка (ручна пила, садова пила) — це ручний інструмент, який є незамінним в арсеналі будь-якого слюсаря, столяра, теслі та домашнього майстра.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 56 (всього 2 сторінок)
Ручна пила дозволить Вам, наприклад, пиляти гілки, вкорочувати штахети паркану, виконувати масу різних робіт, де потрібно зменшити довжину виробів та заготовок з дерева, металу, газобетону: підрізування дошок, ламінату, паркету, прутів, плит газобетону і так далі.

Але як вибрати та купити ручну пилку? Про це далі.

купити садову пилку

Ручна пила: на що звернути увагу

Садова пила, в першу чергу, вибирається, виходячи з її зубів. Залежно від того, як та де буде застосовуватися ножівка, величина та кількість зубів буде варіюватися. Так для проведення невеликих побутових робіт, наприклад, створення декоративної огорожі, розпилювання малої кількості дров і так далі підійде як ножівка з дрібними зубами, так і ручна пила з великими зубами. А ось для виконання більш «ювелірних» робіт, при яких важливу роль відіграє акуратність зрізу, стане в нагоді садова пила з «густими» зубами.

Також важливу роль відіграють і габарити ручного інструменту — а саме довжина полотна. Для дачі та проведення простих робіт використовується ножівка з довжиною полотна приблизно 250 мм. При монтажних, ремонтних та будівельних роботах, як правило, використовується ручна пила довжиною близько 500 мм. Необхідно пам'ятати, що для комфортної безперешкодної роботи слід застосовувати ручний інструмент, довжина якого буде в 2 рази більша діаметра найбільшої заготовки, що розрізається.

купити ножівку

Зверніть увагу й на тип сталі, з якої випущена садова пила — її полотно та зуби. Залежно від типу сталі ножівка може бути придатною до самостійного заточування або непридатною. Перший тип — це ручна пила «гібридного» типу, зуби полотна якої зроблені з більш зносостійкої та міцної сталі, ніж решта полотна.

Необхідно придивитися і до рукояті. Від матеріалу, якості та типу ручки залежить надійність та комфорт роботи з інструментом. Відмінний варіант — це універсальна садова пила зі змінними полотнами (ножівка з перекидний ручкою).

Розглянемо дані особливості більш докладно.

купити садову пилку

Садова пила: зуби

Зуби безпосередньо впливають як на якість, так і на швидкість роботи. Щоб Ви могли більш зручно визначити кількість та величину зубів було введено певне позначення — TPI. Так, TPI вкаже Вам на кількість зубів, які розташовані в 1 дюймі довжини. Дана характеристика вказана в інструкції до ручного інструменту або нанесена на полотні.

Ручна пила з великим зубом створить грубий зпил, при цьому Ви зможете працювати з високою швидкістю. Така садова пила неодмінно стане в нагоді при розпилі гілок, газобетону, при прибирання великої території від гілок і там, де достатньо грубої порізки. Така ножівка може мати розмір зубів TPI від 3 до 6.

купити садову пилку

Для роботи з виробами та заготовками, які потрібно пиляти рівно та акуратно, підійде ручна пила з дрібним зубом — TPI від 7 до 9. Така садова пила часто застосовується для розпилу деревовмісних плит (ДСП, ДВП, МДФ, фанери), ламінату, металу, використовується під час ремонту та монтажу. Така ножівка має куди більш низьку продуктивність, ніж великозуба.

Так само вибирається ручна пила для інших матеріалів — основна різниця між такими інструментами полягає в зубах.

купити садову пилку

Таблиця відповідності кроку зубів:

1 TPI = 25.5 мм

4 TPI = 6.5 мм

7 TPI = 3.5 мм

10 TPI = 2.5 мм

13 TPI = 2 мм

19 TPI = 1.3 мм

2 TPI = 12 мм

5 TPI = 5 мм

8 TPI = 3 мм

11 TPI = 2.3 мм

14 TPI = 1.8 мм

22 TPI = 1.1 мм

3 TPI = 8.5 мм

6 TPI = 4 мм

9 TPI = 2.8 мм

12 TPI = 2 мм

17 TPI = 1.5 мм

25 TPI = 1мм

Пам'ятайте, що також зуби мають різні форми, в залежності від чого садова пила може мати різне призначення: для поздовжнього, поперечного або змішаного пиляння.

Ножівка для поздовжнього пиляння має зуби трикутної форми та з косими кутами. Такі зуби дуже нагадують заточені з обох сторін гачки. Так, ручна пила ковзає уздовж деревних волокон та ріже дуже рівно, майже не залишаючи зазубрин.

Ручна пила для поперечного пиляння обладнана зубами в формі рівнобедреного трикутника. Така садова пила пиляє матеріал при проходженні як вперед, так і назад, але застосовується лише для обробки сухого дерева, газобетону.

Садова пила змішаного пиляння має розташовані поперечно один за одним обидва типи зубів. Так, вигнуті довгі зуби пиляють матеріал при проходженні вперед, трикутники — при зворотному проходженні розширюють канал та видаляють стружку.

Варто відзначити, що сучасна ножівка має зуби, які чергуються з пустотами. Так, дана ручна пила може обробляти як суху, так і свіжоспиляну деревину, адже завдяки проміжкам непотрібні грубі волокна швидко видаляються.

купити садову пилку

Ножівка: сталь

Щоб садова пила прослужила Вам якомога довше, звертайте увагу на тип та якість сталі, з якої випускається її полотно.

Найкраще вибрати ручний інструмент з полотном з нержавійки. Як правило, ножівка виробляється із сталі з твердістю HRC 45. Але часто можна зустріти комбіновану сталь. Так, ручна пила з комбінованим полотном зроблена зі сталі HRC 45, а її зуби — зі сталі HRC 55 та 60.

Варто зазначити, що зуби бувають гартованими або простими. Прості зуби запросто точаться в домашніх умовах, гартовані є одноразовими — після зносу їх не можна заточити.

купити ножівку

Ручна пила: довжина полотна

Довжина полотна визначається як кроком, так і розміром зуба. Так:

  • міні садова пила неодмінно має дрібні часті зуби та полотно довжиною не більше 350 мм;
  • універсальна ножівка оснащена зубами середніх розмірів та полотном довжиною до 550 мм;
  • широка ручна пила має великі зуби зі збільшеним кроком та довжиною полотна більше 600 мм.

Крім довжини полотно може мати різні форми.

Класична універсальна садова пила має полотно в формі звуженого з одного кінця прямокутника.

Ножівка з заокругленим полотно використовується для обробки гілок та інших предметів на деякій відстані: вона є легкою, добре та швидко ковзає по оброблюваному матеріалу без докладання великих зусиль.

купити садову пилку

Садова пила: рукоятка

Рукоятка визначає якість, зручність та простоту проведення робіт. Ручна пила повинна чудово зливатися з Вашою долонею.

Ручки випускаються із пластику, який відрізняється приємними тактильними властивостями.

Пам'ятайте, що рукоятка не повинна ковзати в разі, коли долонь запітніє. Для цього рукоять повинна мати борозни та поглиблення, може бути обладнана прогумованою накладкою.

купити садову пилку

Ножівка: різновиди

Об'єднавши всі вищевказані особливості, виробники розробили та виробляють ручні інструменти різної форми, з різними полотнами та зубами. Щоб вибрати та купити ножівку, яка підходить для виконання намічених Вами робіт, слід ознайомитися з типами даного ручного інструменту.

Класична садова пила неодмінно є практично у кожного господаря. Така ножівка може бути обладнана полотном абсолютно будь-якої довжини з різними типами та кількістю зубів. Часто класична ручна пила має змінні полотна, які також можуть йти в комплекті.

купити садову пилку

Вузька садова пила (викружна ножівка) використовується для чіткого та акуратного випилювання ліній різної неправильної форми. Також вузька ручна пила застосовується для випилювання наскрізних отворів різної форми. Викружна садова пила обладнана вузьким полотном з частими зубами, які можуть знаходиться як на одній, так і на обох робочих площинах. Пам'ятайте, що садова пила повинна виготовлятись з жорсткої якісної сталі.

купити садову пилку

Ножівка з обушком має ребро жорсткості (обушок), завдяки якому полотно не згинається при роботі. Так, ручна пила не може зробити пропил нижче, ніж ширина її робочої частини. Обушкова ручна пила неодмінно обладнана комфортною ручкою, яка розташована під кутом 45˚ до полотна, завдяки чому пиляти стає дуже зручно та легко.

купити ножівку

Лучкова садова пила є незамінною для слюсаря, адже вона застосовується для спилювання товстих частин стовбура, сучків, випилювання фігур з фанери та різних деревовмісних плит, розпилу дерева як уздовж, так і поперек волокон. Пам'ятайте, що лучкова ножівка здатна замінити компактний деревообробний верстат.

купити ножівку

Ручна пила наградка. Садова пила з наградкою вимагає деяких умінь для роботи з нею. Ножівка наградка нагадує рубанок, має 2 ручки та застосовується для вирізки шипі