Плиткорізи

Плиткорізи

Плиткоріз: як вибрати

Плиткоріз (плиткоріз ручний) — це ручний інструмент, який застосовується для високоточної порізки облицювальних матеріалів, а саме, кахлю та різних керамічних, керомгранітних та інших плиток та плит, скла.

Читати далi
Показано з 1 по 12 з 12 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити плиткоріз ручний? Про це далі.

купити плиткоріз

Плиткоріз ручний: особливості

Для проведення нечастих або одноразових простих робіт з різання плитки рекомендується купити плиткоріз ручний, замість електричного. Основні особливості, котрими володіє плиткоріз ручний — легкість в застосуванні, посилена конструкція. Використовуючи плиткоріз точність порізки плит буде вище 85%. При цьому побутовий плиткоріз ручний дозволить Вам різати плитки товщиною від 15 до 20 мм, для різання плиток товщиною 8 мм краще купити плиткоріз ручний професійного типу.

Плікорез також має різні типи, вибір того чи іншого з яких залежить від товщини плитки. Так, плиткоріз ручний може бути роликовим, механічним або на підшипниках. Наприклад, для порізки глазурованого кахлю краще використовувати роликовий плиткоріз, для обробки теракотової плитки — механічний плиткоріз, надміцного кахлю товщиною від 16 мм — плиткоріз на двох підшипниках, який забезпечує плавність ходу, тому ймовірність отримання браку становить не більше 2%.

купити плиткоріз

Ціна на плиткоріз залежить від ряду факторів: міцності конструкції, типу та якості встановлених ріжучих елементів, габаритів та ваги інструменту. Що стосується типів ріжучих елементів — їх 2: ролики або алмазні кільця, що не прорізають плитку наскрізь, а створюють акуратні борозни (надрізи), за якими майстер ламає плитку. Дуже важлива жорстка основа інструменту, в іншому випадку Вам не вийде уникнути амортизації в процесі різання. Пам'ятайте, що плиткоріз ручний довжиною до 200 мм застосовується для обробки настінної плитки, 600 мм — для обробки плитки для підлоги.

Серед переваг, якими володіє плиткоріз ручний:

  • значна економія коштів (якщо порівнювати з електричним) — не потрібно мережеве живлення;
  • можливість працювати в будь-якому місці: як в приміщенні, так і на вулиці, чого не скажеш про електричні моделях;
  • порівняно компактні габарити — можливість роботи як на підлозі, так і на краєчку столу;
  • висока мобільність.

купити плиткоріз

Професійний плиткоріз ручний Ви також можете використовувати для різання скла, товщина якого від 8 до 10 мм. При цьому роботи можна виконувати як на будь-якій поверхні, так і навісу.

Варто зазначити, що для коригування кромки плитки під кут 45˚ краще купити плиткоріз електричний. Інструмент дозволить провести дані роботи швидше ручного та мінімізує ймовірність отримання браку, навіть якщо інструментом користується новачок.

купити плиткоріз

Плиткоріз: підбір

Перше, на що необхідно звернути увагу перед тим, як купити плиткоріз ручний — міцність рами. Коли рама слабенька, інструмент не пропрацює більше 2 років. Якщо для виробництва станини використаний метал недостатньої товщини, під час роботи неодмінно будуть виникати вібрації, які можуть привести до розколу плитки.

Якщо Ви плануєте різати керамограніт та інші високоміцні плити, рекомендується придбати плиткоріз ручний, довжина якого від 650 до 750 мм. На відміну від більш коротких аналогів, дані інструменти дозволять обробляти плитки товщиною до 30 мм, що особливо важливо, коли обробляються краї плитки габаритами, наприклад, 200х600 мм.

Також зверніть увагу на конструкцію інструменту. Як правило, плиткоріз ручний має поворотну раму з двома направляючими, які мають форми циліндрів. Завдяки даній конструкції майстер може дуже точно задати кут різання.

плиткоріз ціна

Звертаємо увагу і на якість ріжучих елементів. Рекомендовано вибирати деталі, виготовлені зі сталі з додаванням вольфраму та кобальту. Такі деталі відрізняються високою стійкістю до корозії.

Максимальна довжина плитки, що розрізається. Якісний плиткоріз ручний може розрізати плитку, довжина якої дорівнює довжині самого інструменту.

Плавність ходу. Кут повороту у професійних моделей становить від 0 до 60°, адже інструменти обладнані декількома підшипниками, що забезпечують високу плавність ходу. Плавність ходу дуже важлива для обробки кераміки без отримання браку.

Ще більш зручним в роботі є плиткоріз з кутоміром, який дозволить Вам швидше та точніше кріпити оброблювану плитку.

плиткоріз ціна

Плиткоріз ручний: як працювати

Перед початком робіт слід перевірити плиткоріз ручний на справність. Так, ріжучі кромки повинні бути без вибоїн, зношені ріжучі елементи повинні бути замінені, можливі люфти каретки усунені шляхом використання регулювальних гвинтів. Також рекомендується змастити як направляючі, так і ролики. Додатково огляньте на предмет відсутності пошкоджень гумові мати. Все це мінімізує отримання під час різання плитки браку.

До початку порізки кахель можна замочити в теплій воді, завдяки чому він стане «м'якшим», буде кришитися значно менше, зрізи будуть більш акуратними. Коли плитка має великі габарити та Ви не можете помісити її в ємність, просто оберніть її мокрими рушниками та ганчірками.

Перед порізкою слід зробити розмітку, використовуючи спеціальний олівець або маркер. Якщо у Вас немає великого досвіду обробки плитки, рекомендується залишити припуск в 5 мм, який дозволить в подальшому вирівняти та підшліфувати плитку!

плиткоріз ціна

Далі працюємо так:

  • укладаємо плитку на станину, при цьому намальована лінія розмітки повинна знаходитись безпосередньо над ребром для розлому плитки;
  • впираємо плитку в упор на станині (не буде зміщення);
  • підкладаємо під плитку шматок гіпсокартону або іншого матеріалу такої товщини;
  • переводимо каретку в робоче положення (послаблюємо опорні лапки, ріжучий елемент ставимо на плитку);
  • проходимо ріжучим елементом по нанесеній раніше лінії розмітки (основне — рівномірне переміщення ролика, яке вбереже краї плитки).

Варто відзначити, що каретку краще переміщати від себе для забезпечення прикладання необхідного зусилля.