Трапецієподібні ножі

Трапецієподібні ножі

Ніж трапецієподібний: як вибрати

Ніж трапецієподібний (ніж з трапецієподібним лезом) — це ручний інструмент, який, як і ніж сегментний, використовується в процесі монтажних, ремонтних, будівельних та побутових робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 10 з 10 (всього 1 сторінок)
Ніж з трапецієподібним лезом підходить для робіт з матеріалами різної щільності, але, як правило, використовується для роботи з дуже щільними та міцними матеріалами.

Але як вибрати та купити ніж трапецієподібний? Про це далі.

купити ніж трапецієподібний

Ніж з трапецієподібним лезом: конструкція

Корпус буває металевим або пластиковим. Пластиковий корпус більш легкий та зручний в перенесенні, але менш стійкий до ударів. Металевий корпус дуже міцний та довговічний. Обидва корпуси можуть бути прогумованими, за рахунок чого ніж трапецієподібний не вислизає з запітнілої долоні.

Ніж будівельний відрізняється від канцелярського «виглядаючою» з корпусу направляючою, яка зроблена з металу. Направляюча фіксує лезо, за рахунок чого останнє не врізається в корпус при різанні щільних міцних матеріалів. Додатково направляюча може бути застосована для притримування ручного інструменту вказівним пальцем для більш точного різання.

купити ніж трапецієподібний

Вибираючи ніж з трапецієподібним лезом, зверніть увагу на товщину направляючої та люфт, який має лезо щодо направляючої. Так, направляюча повинна бути міцною та забезпечувати надійну фіксацію леза.

Конструктивно ніж трапецієподібний буває механічним та «автоматичним». Ніж з трапецієподібним лезом «автоматичного» типу, відповідно, обладнаний системою автоматичної подачі леза. Так, зношене лезо замінюється простим натисканням кнопки.

Є ніж трапецієподібний, який оснащений відсіком для зберігання змінних лез. Такий ніж з трапецієподібним лезом більш зручний в застосуванні, дає можливість зберігати запас лез, не боячись, що останні загубляться на робочому місці.

купити ніж з трапецієподібним лезом

Ніж трапецієподібний: лезо

Ніж з трапецієподібним лезом має ще одну особливість — його не потрібно заточувати. Є 3 типи сталі, з якої випускаються леза:

  • CS —  інструментальна сталь, яка дозволить швидко різати шпалери, папір, картон і так далі;
  • SK5 — професійна сталь, яка дає можливість різати фанеру, гіпсокартон, лінолеум і так далі;
  • SK2 — найбільш міцна сталь для порізки практично будь-яких матеріалів.

У ряді моделей лезо проходить додаткову обробку гартуванням, що перешкоджає корозії. В даному випадку лезо має чорний колір.

купити ніж з трапецієподібним лезом

Ніж з трапецієподібним лезом: фіксатор

Ніж трапецієподібний може мати такі системи фіксації лез: автоматична (auto-lock), закручування (twist-lock) та натискання на кнопку (push-lock).

Найбільш комфортна в роботі автоматична система фіксації, адже Вам не буде потрібно виконувати різні додаткові дії. Але професіонали воліють використовувати систему фіксації шляхом закручування, оскільки вважають її максимально надійною. Кнопкова фіксація — це золота середина, як за ціною, так і по надійності.