Рашпілі

Рашпілі

Рашпіль: як вибрати

Рашпіль — це ручний інструмент, який зовні нагадує напилок, але потрібен для обробки дерев'яних, пластикових, гіпсокартонних, шкіряних, гумових та інших поверхонь.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)

Рашпіль відрізняється від звичайного напилка насічками, які зроблені окремими в формі виступів або зубчиків. Ручний інструмент виготовляється за методом штампування: на аркушах сталі видавлюють отвори, їх краї, що стирчать, виходять гострими. Зовні інструмент схожий на сталеву пластинку з трикутними зубчиками, які нагадують зуби у терок.

Але як вибрати та купити рашпіль? Про це далі.

купити рашпіль

Рашпіль: форма

Інструмент може мати різний перетин робочої поверхні: плоский, круглий або напівкруглий.

Плоский рашпіль дасть Вам можливість обробити різні увігнуті поверхні, застосовується для видалення з поверхні задирок, торцювання різних заготовок та елементів з дерева та кольорових металів. Сучасний плоский рашпіль обладнаний комфортною в роботі двокомпонентною ручкою, яка, в свою чергу, може мати отвір для підвішування інструменту. Робоча частина виробляється з інструментальної високоміцної сталі.

Круглий рашпіль також обладнаний ергономічною двокомпонентною ручкою для зручної роботи. Круглий рашпіль дозволить Вам обробляти будь-які отвори, нерівні та рельєфні поверхні з не дуже твердих матеріалів.

Напівкруглий рашпіль дасть Вам можливість зручно відпилювати та зачищати як увігнуті, так і плоскі поверхні, обробляти отвори досить великих діаметрів, оскільки одна сторона його робочої частини плоска, інша — напівкругла. Напівкруглий рашпіль також має двокомпонентну ручку, але вона додатково оброблена протиковзким покриттям.

купити рашпіль

Рашпіль обдирний: як вибрати

Рашпіль обдирний (рубанок для гіпсокартону, рубанок для газобетону) — це ручний інструмент, який використовується для обробки листів гіпсокартону, керамічної плитки та інших сучасних матеріалів, що застосовуються при ремонті та будівництві.

купити рашпіль обдирний

Рашпіль обдирний: особливості

На відміну від простого рашпіля по дереву, рашпіль обдирний працює більш «тонко» та має дещо інше призначення. Ручний інструмент чудово підходить для згладжування країв, обробки невеликих поверхонь.

Нерідко рашпіль обдирний називають «рашпіль для гіпсокартону», оскільки дуже часто він застосовується для обробки торця гіпсокартонних плит.

Зовні рашпіль обдирний схожий на рубанок, але обладнаний пластиковим корпусом або корпусом з тонкого міцного металу (алюмінію або силуміну — сплаву алюмінію та кремнію) з ручкою. Так, ручний інструмент є дуже легким та міцним.

Рашпіль обдирний обладнаний лезом для обробки поверхонь. Залежно від типу обробки та оброблюваного матеріалу використовується той чи інший тип леза (дрібне або велике, з різними типами нанесеної крихти і так далі).

купити рашпіль обдирний

Рашпіль обдирний: підбір

Перед тим, як купити рашпіль обдирний, зверніть увагу на деякі ключові моменти.

Для початку визначтесь з довжиною ручного інструменту. Так, є дуже багато варіантів габаритів даного ручного інструменту. Найбільш популярними є інструменти розмірами 140х40 (для обробки невеликих ділянок) та 250х40 мм (для обробки великих площ).

Звертайте увагу на матеріал виробництва знімних лез та полотна. Вони повинні бути зроблені з інструментальної сталі високої якості, яка також є загартованою. Леза повинні фіксуватися за допомогою натяжного гвинта.

Також не забувайте про догляд за виробом. Так, після проведення робіт кожен раз видаляйте сміття, який накопичується всередині корпусу інструменту.