Напилки для загострення ланцюгів

Напилки для загострення ланцюгів

Напилок для ланцюга: як вибрати

Напилок для ланцюга (напилок для заточення ланцюгів, напилок для бензопили) — це ручний інструмент, який, як зрозуміло з назви, застосовується для заточування ланцюгів бензопил, електропил та акумуляторних ланцюгових пил.

Читати далi
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)

Необхідність в проведенні правки кромок ріжучих ланок ланцюгів проявляється в істотному зниженням продуктивності роботи, підвищеній вібрації інструменту, виходом з пропилу дрібної стружки, потребою докладати додаткові зусилля, щоб пильна гарнітура увійшла в розпил.

У даній ситуації Вам неодмінно допоможуть напилок для заточення ланцюгів та направляючий пристрій, які підбираються, враховуючи крок ланцюга конкретного інструменту. Пам'ятайте, що тільки правильно підібрані напилок для бензопили та направляючий пристрій забезпечать досягнення оптимального кута заточки!

Але як вибрати та купити напилок для заточення ланцюгів? Про це далі.

купити напилок для ланцюга

Напилок для заточення ланцюгів: підбір

Напилок для бензопили повинен мати відповідний діаметр, який залежить від кроку ланцюга. Крок ланцюга вказано на зовнішній поверхні обмежувача глибини пиляння. Відстань кроку ланцюга Ви запросто визначите, використовуючи таблицю:

Маркування обмежувача глибини

Альтернативне маркування обмежувача глибини

Крок ланцюга

Діаметр круглого напилка

1

1/4

1/4˝

4 мм

2

325

0.325˝

4.8 мм

3

3/8

3/8˝

5.2 мм

4

404

0.404˝

5.5 мм

6

P, PM

3/8˝ Picco

4 мм

7

P, PM

1/4˝ Picco

3.2 мм

Пам'ятайте, що для кожного конкретного кроку ланцюга застосовується круглий напилок для ланцюга певного діаметру! Також під час роботи рекомендується використовувати тільки спеціальний напилок для заточення ланцюгів.

Напилок для бензопили повинен бути виготовлений з міцної інструментальної сталі високої якості, на ньому не повинно бути тріщин, сколів, іржі.

купити напилок для ланцюга

Напилок для бензопили: загострювання

При веденні слід міцно утримувати напилок для бензопили однією рукою за ручку. Іншою рукою слід направляти напилок для ланцюга вперед уздовж ріжучого зуба. Рекомендується починати заточку з найбільш короткого зуба. Слід прикладати напилок для ланцюга до зуба так, щоб інструмент можна було вести уздовж зуба, при цьому натискаючи зсередини назовні.

Напилок для заточення ланцюгів повинен постійно утримуватися під кутом 90° до вертикальної площини направляючого пристрою. Під час роботи тримайте ручний інструмент так, щоб 1/4 його діаметра виступала над кромкою леза ланцюга.

купити напилок для бензопили

Напилок для бензопили заточує зуб при поступальному переміщенні вперед, ось чому слід піднімати ручний інструмент при зворотному русі. Також не забувайте регулярно повертати напилок для ланцюга, тим самим забезпечивши рівномірний знос інструменту.

Як правило, ланцюг заточується під кутом 30°. Заточка виконується паралельно нанесеним сервісним міткам кута заточки.

купити напилок для бензопили

Напилок для ланцюга: контроль заточки

Якщо від ріжучої поверхні леза відбивається світло — заточка виконана не до кінця. Коли ж світло перестане відбиватися від кромки леза — заточка завершена.

Слід виконувати заточку всіх ріжучих зубів, що знаходяться по одній стороні ланцюга, до однакової довжини. Потім просто поверніть ланцюг на 180° та заточіть всі зуби з іншого боку. Довжина заточуваних зубів повинна збігатися з довжиною зуба-шаблону.

купити напилок для заточення ланцюгів

Напилок для заточення ланцюгів: налаштування обмежувача глибини пропила

Коли всі зуби заточені слід підігнати висоту обмежувача глибини пропилу. Щоб перевірити висоту обмежувача пропилу, необхідно використовувати контрольний калібр для конкретного кроку ланцюга. Просто встановіть контрольний калібр на ланцюг. У разі, коли обмежувач глибини пропилу виступає над калібром, висота обмежувача повинна бути підігнана. Для цього використовується плоский напилок для ланцюга.

купити напилок для заточення ланцюгів

На ланцюгах, де провідні ланки мають виступ, останній необхідно сточувати врівень з обмежувачем глибини пропилу. Для сточування підійде такий же плоский напилок для заточення ланцюгів. Необхідно бути обережним, щоб напилок для бензопили не торкався та часом не сточив вже заточені гострі леза.