Набори стамесок

Набори стамесок

Набір стамесок: як вибрати

Набір стамесок (набір стамесок по дереву, набір стамесок для різьби) — це комплект ручного інструменту, що використовується для обробки деревини, пластика, кольорового металу, каменю та бетону.

Читати далi
Показано з 1 по 4 з 4 (всього 1 сторінок)
Набір стамесок по дереву просто незамінний в теслярній та столярній справі. Набір стамесок для різьби використовується для виконання як грубої, так і тонкої обробки матеріалів, вибірки, підгонки габаритів деталей і так далі.

Варто відзначити, що набір стамесок по дереву застосовується не тільки в якості простого ручного інструменту, адже його часто використовують при роботах на деревообробних верстатах.

Про те, як вибрати та купити набір стамесок по дереву, далі.

купити набір стамесок

Набір стамесок по дереву: для чого потрібен

Набір стамесок для різьби — це універсальний комплект інструментів, які дозволять Вам виконувати широкий спектр робіт, серед яких:

 • вибірка заглиблень;
 • підрізання;
 • зняття фаски;
 • зачистка різних пазів;
 • нанесення рельєфної та контурної різьби і так далі.

Найчастіше набір стамесок по дереву застосовується для зняття з деревини певного шару матеріалу. Набір стамесок для різьби може містити інструменти різних видів.

купити набір стамесок

Набір стамесок для різьби: конструкція

Вироби, які входять в набір стамесок для різьби, відрізняються простою конструкцією: ручка та сталеве полотно з гострим лезом. Ручки інструментів можуть виготовлятись як з деревини, так і з ударостійкого пластику. Сталеве полотно кріпиться до ручки за допомогою клиновидного хвостовика. На торці ручки є сталеве кільце, необхідне для нанесення по інструменту ударів молотком. Основне призначення кільця — не допустити руйнування ручки при ударах.

Варто відзначити, що набір стамесок по дереву може включати інструменти без кілець на ручках. Так, вироби ділять на ручні та ударні. Коли інструмент ручний, його врізання в поверхню виконується натисканням на виріб рукою. Такі інструменти невеликі, тому використовувати їх дуже просто. Основне, що потрібно — якісна заточка леза. Ударні інструменти працюють в тандемі з киянкою. Замість кільця такий інструмент може бути обладнаний сталевим ковпачком.

купити набір стамесок

Набір стамесок для різьби повинен витримувати високі навантаження, тому виготовляється зі спеціальних різновидів інструментальної сталі, наприклад, 9ХС, ХВГ або 9ХФ. За технологією виробництва вироби ділять на такі типи:

 • штамповані — найбільш прості, мають малу вартість;
 • ковані — потрібні для обробки дуже твердих матеріалів;
 • вирубні — володіють високою точністю.

Класичний набір стамесок для різьби укомплектований інструментами з дерев'яними ручками: з клена, дуба, ясена, граба. У дорожчій набір стамесок по дереву входять вироби з пластиковими удароміцними ручками. Варто відзначити, що сучасний набір стамесок для різьби має в своєму складі вироби з ручками, які виготовляються із застосуванням двох- або трикомпонентних матеріалів.

Двокомпонентні ручки роблять з ударостійкого пластику, також на таких річках є гумові вставки. Вставки потрібні для більш комфортного утримання інструменту, запобігання ковзання виробу в долоні.

Трикомпонентні ручки виробляють з ударостійкого пластику 2 типів: м'якого та твердого. Також такі ручки мають гумове покриття, необхідне для зручності роботи.

купити набір стамесок

Набір стамесок: типи інструментів

Набір стамесок для різьби, як правило, укомплектований різними за формою та конструкцією інструментами. Завдяки різним типам сталевих частин інструмент підходить для вирішення такої великої кількості завдань. Набір стамесок по дереву може містити такі популярні типи стамесок, як столярна, теслярна, токарна, пряма, вигнута, клюкарза, плоска, коса, кутова, радіусна, скобоподібна або церазік:

 • столярна є класичним типом, потрібна для виконання точної тонкої обробки м'якої деревини — тополі, ялини, липи і так далі;
 • теслярна потрібна тільки для виконання чорнової, грубої обробки дерева;
 • токарна застосовується з токарними верстатами, тип різця залежить від необхідного типу паза, який потрібно отримати;
 • пряма обладнана сталевим стрижнем в формі лійки, який має заточений наконечник;
 • вигнута відрізняється неправильною формою сталевого стрижня та використовується при вибірці пазів;
 • клюкарза забезпечена стрижнем з крутим вигином в поздовжньому напрямку та використовується при вибірці пазів для дверних замків; якщо лезо заточене зі зворотного боку інструмент називається «зворотна клюкарза» та використовується для створення опуклих декоративних елементів;
 • плоска обладнаний лезом з плоским поперечним профілем, має пряму чи косу заточку та потрібна для виконання грубої обробки;
 • коса забезпечена нахиленим або скошеним лезом, застосовується для проведення врізки в матеріал;
 • кутова має лезо в формі літери «V» з кутом між сторонами від 60 до 90˚, використовується для створення рельєфної та контурної різьби;
 • радіусна (напівкругла) оснащена напівкруглим стрижнем (може мати різні радіуси) та необхідна для плавного акуратного заглиблення в заготовку, нарізки по контуру різьби;
 • скобоподібна має пряму кромку, є бортики, які можуть відрізнятися кутом вигину та висотою, застосовується для проведення вузької рівної вибірки деревини;
 • церазік обладнаний напівкруглим стрижнем, відрізняється дуже малою товщиною, тому використовується для художнього різання.

набір стамесок ціна

Варто зазначити, що для проведення комплексу робіт рекомендується мати набір стамесок по дереву, завдяки якому різні роботи будуть виконані швидко та якісно.

Крім вищевказаних типів є й інші, які застосовуються в різних галузях, наприклад, медицині, косметології, на пасіках і так далі.

Як згадувалося вище, набір стамесок для різьби відмінно підходить для обробки не тільки деревини та матеріалів, що її містять. Так, Ви можете обробляти:

 • метали — для обробки кольорових металів типу алюмінію, міді, бронзи і так далі використовуються тільки ударні інструменти;
 • камінь — набір стамесок застосовується для сколювання каменю, видалення його граней, надання заготовкам різних тонких форм;
 • бетон — набір стамесок по бетону повинен містити інструменти, які за формою нагадують зубила, при цьому робочі частини таких інструментів можуть бути різними за формою та на кромках обов'язково мають побідитові напайки.

набір стамесок ціна

Набір стамесок по дереву: підбір

Вибираючи набір стамесок для різьби, зверніть увагу на наступні його важливі параметри.

Леза інструменту, що входить в набір стамесок по дереву, повинні бути оглянуті насамперед. Так, лезо не повинно мати дефектів, іржі. Товщина сталі повинна відповідати зазначеній виробником. Також леза неодмінно повинні бути добре заточені. Варто відзначити, що леза можна точити самостійно, використовуючи напилки та надфілі і точно дотримуючись кута заточки. Тільки так набір стамесок для різьби буде якісно обробляти матеріал та служити Вам довгий час.

набір стамесок ціна

Оптимальний за ціною набір стамесок для різьби містить інструменти з ручками, які зроблені з дерева, більш дорогий набір стамесок по дереву укомплектований інструментом з пластиковими прогумованими ручками. Дерев'яна ручка неодмінно повинна бути пофарбована або покрита лаком, не повинна мати дефектів, які можуть призвести до швидкої її поломки. Варто зазначити, що використовувати набір стамесок по дереву, які не мають ручок категорично заборонено!

Набір стамесок для різьби, в залежності від виробника та типу інструментів в комплекті, має різну вартість. Пам'ятайте, що якісний інструмент не може вартувати занадто мало. В іншому випадку, Ви можете нарватися на вироби, зроблені з низькосортної сталі.

Пам'ятайте, використовуючи набір стамесок по дереву, не забувайте користуватися засобами захисту!