Набори напилків, надфілів, рашпілів

Набори напилків, надфілів, рашпілів

Набір напилків, набір надфілів, набір рашпілів: як вибрати

Набір напилків, набір надфілів та набір рашпілів — це комплекти ручного інструменту, призначені для обробки деревини, металу та інших матеріалів за допомогою видалення їх шарів.

Читати далi
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)
Дані інструмент застосовуються в побуті, під час ремонту, монтажу і будівництва, в дерево- та металообробних майстерень і цехах, на СТО, різних підприємствах і заводах.

купити набір напилків

Набір напилків: як вибрати

Набір напилків — це інструменти, необхідні для обпилювання матеріалів — видалення шарів матеріалу. Вироби, що входять в набір напилків, виготовляються тільки з високовуглецевої загартованої сталі, яка містить вуглець в межах від 1 до 1.25%. На робочій поверхні виробів з різною частотою нанесені спеціальні зуби-насічки, які відрізняються величиною. Номер інструменту залежить від величини та числа даних насічок з розрахунку на 10 мм довжини робочої частини виробу. Так, вироби, що входять в набір напилків, бувають великими, лицьовими та оксамитовими.

купити набір напилків

Великі напилки — це №1 — на 10 мм довжини робочої поверхні знаходяться від 5 до 13 насічок. Такий набір напилків використовується для дуже грубої обробки, зняття великого шару матеріалу — від 0.08 до 0.15 мм за прохід.

Лицьові напилки — це №2 — на 10 мм довжини робочої поверхні знаходяться від 13 до 25 насічок. Даний набір напилків використовується для подальшої обробки матеріалу та дозволяє зняти від 0.02 до 0.08 мм металу за прохід.

Оксамитові напилки — це №3-6 — на 10 мм довжини робочої поверхні знаходяться від 25 до 80 насічок. Цей набір напилків використовується для точної обробки та підгонки, шліфування. Поверхня після обробки гладка, без видимих штрихів, адже за один прохід знімається від 0.025 до 0.05 мм металу.

купити набір напилків

Набір напилків: габарити та насічки

Інструменти, що входять в набір напилків, можуть мати довжину від 50 до 500 мм. Довжина в даному випадку — це робоча частина з насічками, ручка в розрахунок довжини не входить.

Набір напилків може бути укомплектований інструментами, які відносяться до 5 категорій: з одинарною насічкою, з перехресною (подвійною) насічкою, з насічкою «Oberg», з точковою або рашпільною насічкою, з дуговою насічкою:

 • набір напилків з одинарною насічкою — насічка нанесена під кутом 45 або 70°, що дозволяє Вам знімати за прохід широку стружку, матеріал після обробки стає дещо шорстким;
 • набір напилків з перехресною (подвійною) насічкою — синтез одинарної та допоміжної (не такої глибокої, зробленої під кутом) насічок, місця перетину насічок розламують стружку;
 • набір напилків з насічкою «Oberg» — такий же синтез одинарної та допоміжної насічок, але зроблена дана насічка ще рідше;
 • набір напилків з точковою або рашпільною насічкою — використовується для обробки таких матеріалів, як гума, шкіра, м'які метали;
 • набір напилків з дугового насічкою — застосовується для обробки м'яких металів, інструменти мають дугоподібні форми, великі впадини між насічками.

купити набір напилків

Набір напилків: форми

Сьогодні Ви можете купити набір напилків, в який можуть входити інструменти різних форм, що дозволяють обробити заготовки різної будови, конструкції різних форм і так далі.

Будь-який інструмент, що входить в набір напилків, класифікується по перетину робочої частини. Так, найбільш популярними є вироби з такими профілями:

 • плоский (прямокутний);
 • квадратний;
 • круглий;
 • трикутний;
 • напівкруглий;
 • ромбічний.

купити набір напилків

Габарити робочої частини, форма, тип та глибина насічки вибираються в залежності від типу майбутніх робіт. Так, чим грубіша повинна бути обробка, тим більшою та з великим кроком повинна бути нанесена насічка. Оскільки виконувані інструментом в одному місці роботи відрізняються, найкраще мати набір напилків різних типів.

Найбільш простий інструмент, що входить в набір напилків, має плоску робочу частину та використовується для обробки опуклих та плоских поверхонь.

Квадратний інструмент, що входить в набір напилків, дозволить Вам зручно обробити квадратні та прямокутні поверхні та пази.

Трикутні вироби, що входять в набір напилків, дають можливість комфортно обробляти внутрішні кути, круглі та напівкруглі — закруглені поверхні, отвори та поглиблення.

Овальні, ромбічні та ножевидні інструменти, що входять в набір напилків, потрібні для обпилювання отворів особливих, складних форм.

купити набір напилків

Набір напилків: підбір

Вибираючи набір напилків, перевірте інструмент на предмет відсутності дефектів, наприклад, тріщин. «На око» виявити тріщини досить складно, тому краще перевірити вироби «на слух»: злегка вдарте робочою частиною інструменту по твердій поверхні та прислухайтеся до звуку. Коли звук чистий — тріщини відсутні, коли Ви чуєте деренчання — виріб непридатний до роботи.

Також інструмент повинен бути повністю рівним, грані насічок повинні бути рівними та гострими, не мати пропусків, повинні бути спрямовані до «носу» інструменту.

На робочій частині не повинно бути іржі та забруднень.

купити набір напилків

Вироби, що входять в набір напилків, мають свій експлуатаційний ресурс. Так, рано чи пізно, набір напилків приходить в непридатність. Щоб продовжити період служби виробів, слід правильно їх використовувати. Наприклад, набір напилків не варто застосовувати для обробки поверхонь, які покриті окалиною або іржею.

Новий набір напилків перед початком робіт рекомендується випробувати на м'яких металах, що дозволить видалити задирки на насічках нових виробів, не обламуючи самих насічок (не затуплюючи інструмент) об тверді метали. Але такий метод не застосовується для лицьових напилків, оскільки стружка м'яких металів заб'є впадини між насічками.

Коли інструмент забився стружкою, для його очищення слід використовувати щітку з металевим ворсом.

купити набір напилків

Набір надфілів: як вибрати

Набір надфілів (набір алмазних надфілів) — це комплект ручного інструменту, який використовується для ручної обробки штампів, прес-форм, різних виробів та заготовок з металів, доведення твердосплавних інструментів, наприклад, кромок різців, зняття фасок з керамічних, фарфорових та скляних виробів і так далі.

Набір надфілів — це комплект виробів, які з вигляду схожі на невеликі напилки. Виробляються інструменти з вуглецевої сталі, робоча частина має вкраплення алмазних зерен (наносяться методом гальваніки).

купити набір надфілів

Набір надфілів: форми

Набір надфілів може включати в себе інструмент з різними за формою профілями робочих поверхонь, основні серед яких:

 • тригранний;
 • ромбоподібний;
 • клиновидний;
 • плоский;
 • пазовий;
 • квадратний;
 • напівкруглий;
 • овальний;
 • голчастий;
 • рифель.

купити набір надфілів

Тригранний інструмент, що входить в набір надфілів, має гострі або тупі закінчення, завдяки яким дуже зручно обробляти поглиблення та пази.

Ромбовидні вироби, що входять в набір надфілів, застосовуються для нанесення на поверхню під необхідним Вам кутом насічок.

Клиноподібний інструмент, який входить в набір надфілів, потрібен для шліфування каст та клапанів в ювелірних майстерень, виготовляється з гострими або округлими ребрами, має гостре закінчення.

Плоскі вироби, що входять в набір надфілів, є універсальними шліфувальними інструментами, підбираються під габарити оброблюваної заготовки.

Пазовий інструмент, що входить в набір надфілів, схожий на плоский, але відрізняється від нього округленими гранями, завдяки яким можна зручно обробляти поверхню в місцях з утрудненим доступом.

купити набір надфілів

Квадратні вироби, що входять в набір надфілів, необхідні для шліфування аналогічних по формі пазів.

Напівкруглий інструмент, що входить в набір надфілів, служить для обробки рельєфних поверхонь та внутрішніх частин кілець.

Овальні вироби, що входять в набір надфілів, використовується для обробки поверхонь отворів круглих форм.

Голчастий інструмент, що входить в набір надфілів, має робочу частину довжиною від 35 до 55 мм, квадратний хвіст та застосовується для проведення широкого спектру робіт.

Рифель, що входить в набір надфілів, має однакові по всій довжині габарити подвійних насічок, тупий ніс та використовується для «грубого» шліфування.

купити набір надфілів

Набір надфілів: підбір

Якщо Ви вирішили купити набір надфілів, в першу чергу зверніть увагу на насічку, яка повинна бути без тріщин, сколів та інших дефектів. Колір полотна повинен бути однорідним, на полотні не повинно бути іржі.

Також перевірте набір надфілів на предмет не відшаровування алмазного порошку.

Звертайте увагу і на рукоятку, яка може бути виготовлена з деревини, гуми або пластику. Також в набір надфілів можуть входити вироби без рукояток.

купити набір надфілів

Набір надфілів для побутового використання повинен включати від 6 до 10 виробів найпопулярніших форм. Кількість й довжина нанесених насічок вказується на упаковці.

Що стосується маркування виробів, що входять в набір надфілів, воно дасть Вам можливість зрозуміти форму та габарити інструментів з комплекту. Найбільш важливі параметри виробів такі:

 • довжина — від 80 до 200 мм — популярними є інструменти довжиною 80, 120 та 160 мм, які мають робочі поверхні довжиною, відповідно, 50, 60 та 80 мм;
 • твердість полотна — основою полотна є вуглецева сталь У12А, У12, У13А, У13, 13Х, оптимальна твердість якої за шкалою HRC — не менш 55-58 одиниць;
 • зернистість — позначається рисками або кольоровими смужками на ручці: червона — від 160/125 до 100/80 зерен (для початкової обробки), синя — від 80/63 до 63/55 зерен, без розмітки — від 50/40 до 40/28 зерен (для фінальної обробки).

купити набір надфілів

Набір рашпілів: як вибрати

Набір рашпілів (набір столярних напилків) — це комплект ручного інструменту, що застосовується для обробки деревини, гіпсокартону, гуми, пластику, шкіри і так далі. Рашпіль по дереву має на робочій частині велику насічку.

Набір рашпілів відрізняється від набору напилків — в першому насічки виконані окремо в формі виступів або зубчиків. Інструмент, що входить в набір рашпілів, виготовляється методом штампування, тому вироби з виду є металевими пластинами з трикутними зубчиками (зуби схожі на ті, що є в тертці). Набір рашпілів неодмінно стане в нагоді в тих випадках, коли напилки не зможуть виконати роботу, оскільки швидко заб'ються стружкою.

купити набір рашпілів

Набір рашпілів: комплектація

У набір рашпілів, як правило, входять інструменти з такими профілями:

 • плоскі — гостроносі та тупоносі;
 • напівкруглі;
 • круглі;
 • рифлені — двохкінцеві, мають по центру плоску частину для утримання під час роботи.

купити набір рашпілів

Плоский інструмент, що входить в набір рашпілів, дає Вам можливість обробити плоскі поверхні: торцювати, знімати задирки і так далі.

Напівкруглі вироби, що входять в набір рашпілів, дозволять зручно зачищати та відпилювати як увігнуті, так і плоскі поверхні, обробляти отвори. Одна сторона робочої частини інструменту плоска, друга — напівкругла.

Круглий інструмент, що входить в набір рашпілів, дасть можливість запросто обробити нерівні поверхні та отвори.

Вироби, що входять в набір рашпілів, відрізняються й за номерами — №1 і №2. По довжині рашпілі №1 та №2 не відрізняються, але мають різну кількість зубчиків: №1 — відстань між зубами більша, а кількість рядів менша, №2 — більше зубчиків.

Набір рашпілів виготовляється з сталей марок У7А або У7, рідше У8 чи У10.

купити набір рашпілів

Набір рашпілів: як використовувати та доглядати

Використовувати набір рашпілів дуже просто. Для більш зручної роботи інструмент можна затиснути за допомогою струбцини або настільних лещат. Використовуючи набір рашпілів, рекомендується застосовувати під час роботи всю довжину робочої частини інструментів. Після вирівнювання поверхні працюйте «коротким ходом».

Набір рашпілів незамінний, якщо необхідно загладити ребра, торці та отвори. Для досягнення прямої гладкої поверхні буде потрібен плоский інструмент, який під час роботи ведеться горизонтально та керується двома руками. Відмінний результат досягається, якщо інструмент ведеться по діагоналі до волокон деревини. Найчастіше, використовуючи набір рашпілів, на заготовках з деревини можуть залишатися сліди, прибрати які допоможуть різні шліфувальні матеріали.

Використовуючи набір рашпілів для збільшення глибини виїмок, рекомендується сильніше натискати на інструмент. При досягненні потрібного Вам результату слід зменшити тиск, що дозволить більш делікатно та м'яко закінчити обробку поверхні.

купити набір рашпілів

Не забувайте частіше змахувати пил під час роботи, щоб постійно контролювати одержуваний при обробці результат.

Для обробки невеликих та тонких ділянок поверхонь рекомендується використовувати набір рашпілів, в який входить рифлений інструмент.

Очищення інструментів, що входять в набір рашпілів, дуже легке — просто декілька разів не сильно вдарте ним об шматок деревини, для очищення насічок використовуйте широку щітку з жорсткою короткою дротяною щетиною. Коли ж стружка пластмасова, набір рашпілів очищають, опускаючи інструмент в гарячу воду, потім протираємо м'якою сухою ганчіркою та повністю висушуємо.

Коли набір рашпілів довго не використовувався, рекомендується промазати його рослинною або машинною оливою. Перед початком робіт оливу потрібно повністю зняти, наприклад, шматком деревного вугілля.