Кирки

Кирки

Кирка: як вибрати

Кирка (кайло) — це ударний ручний інструмент, який використовується для робіт з каменем, щільним кам'янистим ґрунтом, в будівництві і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 8 з 8 (всього 1 сторінок)
Кайло дозволить Вам наносити руйнівні ефективні удари по різних матеріалах, які вимагають обробки з прикладанням великої сили.

Але як вибрати та купити кирку? Про це далі.

кирка купити

Кайло: конструкція

Кирка відрізняється простою конструкцією — всього 2 складові частини — рукоять та робоча частина. Є 2 типу даного інструменту — одностороннє кайло та двостороннє кайло. Одностороння кирка має робочу частину у вигляді досить довгого рогу або шипа, обух закруглений. Двостороння кирка забезпечена 2 шипами, які можуть бути однаковими або один з них зроблений у вигляді вузького леза (як у мотики).

Робоча частина зроблена у формі дуги, що дає Вам можливість працювати більш ефективно. Також істотно знижується віддача при ударі.

Як правило, ручка на одному кінці розширена, в неї вставлена втулка робочої частини, тому остання практично ніколи не злітає.

Якщо використовується одностороннє кайло, то молоток на одному з кінців головки потрібен для нанесення по ньому ударів кувалдою. Мотичне ж лезо неодмінно стане в нагоді під час робіт з щільним ґрунтом та в місцях, де вістря є марними.

кирка купити

Кирка: типи

Кирка, в залежності від виконання, буває декількох типів: гірська, садова або будівельна.

Гірська кирка, як правило, застосовується для дроблення гірських порід, дуже міцного ґрунту. Гірське кайло, в свою чергу, буває декількох типів, тому нескладно вибрати ручний інструмент, який точно підходить під виконання необхідних Вам завдань.

Садова кирка потрібна для дроблення менш міцних матеріалів, тому застосовується, наприклад, для видалення бур'янів та коренів, каменів, стовбурів дерев, копання. Садове кайло часто застосовується при спорудженні ставків, альпінаріїв і так далі.

Будівельна кирка необхідна для проведення стандартних робіт на мерзлому ґрунті. Будівельне кайло, як і гірське, може використовуватися в якості молотка, оскільки з одного боку головки має відповідний наконечник.

кайло купити

Кайло: підбір

Перед тим, як купити кайло, зверніть увагу на наступні моменти:

  • кількість наконечників — впливає на типи виконуваних робіт;
  • тип наконечників — однакові або різні наконечники;
  • тип ручки — покриття, матеріал, можливість швидкої заміни рукояті;
  • змінні наконечники — можна міняти як робочі частини, так і ручки;
  • матеріал робочої частини — якісна кирка має сталеву робочу частину, дерев'яну, склопластикову або дерев'яну зі скловолоконним напиленням ручку, дуже добре, коли на рукояті є гумові накладки для більшої зручності роботи;
  • вага — впливає як на зручність роботи, так і на типи виконуваних робіт: легка модель (не підходить для дроблення каменів, зате зручна для обробки м'яких ґрунтів та рослин, важить до 2 кг), важка модель (дозволить руйнувати кам'яні та цегляні кладки, виконувати роботи в шахті і так далі);
  • габарити робочої частини та захвату — для складних робіт краще взяти довгий ручний інструмент, для садових робіт підійдуть і короткі;
  • ширина клинка — для виконання більшості робіт оптимальною є ширина робочої частини від 50 до 55 мм, для робіт в шахті робоча ширина клинка повинна бути від 100 до 110 мм.