Молотки слюсарні

Молотки слюсарні

Молоток слюсарний: як вибрати

Молоток слюсарний (молоток будівельний) — це незамінний в будь-якому господарстві, на будівництві, при ремонті та монтажі, в майстерні і так далі ручний інструмент, який використовується як для забивання кріплень, так і для допомоги в проведенні широкого спектра найрізноманітніших робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 44 (всього 2 сторінок)

Так, бойок, який має молоток будівельний, використовується для проведення різних ударних робіт (забивання цвяхів, анкерів, скоб і так далі), маніпуляцій з виколотками, стамесками, зубилами. Носок же потрібен для проведення робіт в місцях з утрудненим доступом.

Але як вибрати та купити молоток слюсарний? Про це далі.

купити молоток слюсарний

Молоток будівельний: підбір

Перед тим, як купити молоток будівельний, зверніть увагу на матеріал, з якого зроблений його бойок.

Для виконання більшості стандартних ударних робіт бойок якісного виробу випускається з інструментальної сталі з твердістю від 38 до 58 HRC.

Що стосується ваги, молоток слюсарний масою:

  • від 0.1 до 0.5 кг використовується для робіт із застосуванням різних ударних інструментів (стамесок, зубил і так далі) та незначних механіко-складальних робіт;
  • від 0.5 до 0.8 кг — для робіт, де потрібна велика сила удару;
  • від 0.8 до 2 кг — для виправлення металу, складання різних великих вузлів, демонтажних та ремонтних робіт.

купити молоток слюсарний

Ручка може бути зроблена з деревини або фібергласу (склопластику).

Дерев'яна ручка повинна бути гладкою, не мати задирок, наклепів та тріщин. Волокна ж дерева повинні бути строго спрямовані по довжині ручки, адже якщо це не так, рукоять швидко прийде в непридатність. Також молоток будівельний має бути виготовлений з твердих сортів деревини, серед яких дуб, береза в'яз, гікорі і інші.

Фібергласова ручка — це рукоять з скловолокна, яке просякнуте сполучними полімерами. Даний матеріал більш міцний, пружний та легкий, ніж деревина, але й коштує трохи більше. Склопластик частково поглинає вібрацію, яка виникає в рукояті при ударі. Найчастіше ручки такого типу оснащені гумовими накладками, які мають анатомічні, ергономічні поглиблення, тому зручно лежать в долоні та не вислизають.

Вибираючи молоток слюсарний, не зайвим буде поглянути на довжину його ручки. Так, вага ручного інструменту при довжині рукояті від 200 до 270 мм повинна бути від 0.1 до 0.2 кг, при довжині 350 мм — 0.4 кг, при довжині 380 мм — 0.6 кг, довжину від 300 до 400 мм має практично кожен високоміцний молоток будівельний.

молоток слюсарний ціна

Також молоток слюсарний може мати різні варіанти кріплення бойка до рукояті.

Розклинювання дерев'яної рукояті. В цьому випадку ручка кріпиться до бойку шляхом расклинювання, при цьому клини бувають плоскими та циліндричними. Молоток слюсарний з плоскими клинами застосовується для проведення дрібних робіт, молоток будівельний з циліндричними клинами є професійним. Так, у професійного ручного інструменту забезпечується рівномірний розпір рукояті, її міцна фіксація. Професійний молоток слюсарний служить дуже довго та гарантує Вашу безпеку під час робіт.

Розклинювання фібергласової рукояті. Рукоять також кріплять до ручки за допомогою клинів. При цьому клини додатково пресуються під натяжкою, потім їх заливають міцним полімером, наприклад, компаундом, що забезпечує їх надійне кріплення, захист з'єднання від впливу навколишнього середовища та пошкоджень.

молоток слюсарний ціна

Кріплення за допомогою металевих пластин забезпечує максимальну надійність з'єднання. В даному випадку несуча частина рукояті є двома анкерними стержнями, випущеними з інструментальної сталі. Бойок при цьому кріпиться до даних стержнів за допомогою металевих пластин. Так, молоток будівельний служить в десятки разів довше та значно знижується вібрація під час удару.