Клини

Клини

Клин: як вибрати

Клин (клин монтажний, клини пластикові, розпірні клини) — це ручні інструменти, які застосовуються для вирівнювання та фіксації різних конструктивних елементів.

Читати далi
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)
Де може використовуватися клин монтажний, будь-який господар вирішить сам, але ми наведемо декілька прикладів його застосування:

 • вирівнювання самих різних конструкцій: дверних та віконних блоків, лаг для монтажу чорнової підлоги, компонентів кроквяної системи і так далі;
 • монтаж стаціонарних легких сходів;
 • лагодження деформованих елементів різних конструкцій;
 • укладання самого різного підлогового, настінного покриття і так далі.

Але як вибрати та купити клин? Про це далі.

купити клин монтажний

Клин монтажний: особливості

Розпірні клини з деревини в процесі тривалої експлуатації починають поступово деформуватися, що веде до виникнення ряду проблем. Наприклад, Ви будете отримувати перекошені віконні та дверні рами.

Клини пластикові не мають такого недоліку, адже не вбирають воду, не гниють, їм не страшні комахи. Також пластиковий клин монтажний інертний до змін температури, не ковзає по матеріалам поверхонь. Так, клини пластикові забезпечують надійну фіксацію.

Дані розпірні клини більшості типів мають «зубчики», нанесені на поверхнях виробів під певним кутом по обидва боки з інтервалом 0.5 мм.

купити клин монтажний

Клини пластикові: параметри

Розпірні клини мають дуже багато переваг, в порівнянні з дерев'яними:

 • можуть використовуватися при температурі від -45 до +85˚С;
 • межа регулювання висоти від 8 до 90 мм;
 • стійкість до вологи, цвілі, гниття;
 • стійкість до деформації при допустимих навантаженнях;
 • зручна фіксація за допомогою, наприклад, саморізів, цвяхів, монтажної піни, шурупів і так далі;
 • інертність до монтажної піни — завжди надійна фіксація;
 • необмежений період експлуатації;
 • не змінюють коефіцієнт теплопровідності дверей та вікон;
 • завдяки своїй ширині клин монтажний не дає зісковзувати підставковим та віконним профілям;
 • клини пластикові мають рівні кути;
 • розпірні клини Ви можете застосовувати в непарній кількості.

купити клин монтажний

Розпірні клини: габарити

Клин монтажний, в залежності від розміру, входить в одну з трьох груп:

 • малі клини пластикові — габарити 91х43х15 мм, застосовуються під час первинного монтажу та встановлення з метою невеликого юстування елементів конструкції (наприклад, облаштування чистових підлог з паркетної дошки, ламінату), можуть витримати вагу до 400 кг;
 • середні розпірні клини — габарити 115х30х19 мм, використовуються під час укладання лаг, встановлення рам вікон та дверей, можуть витримати вагу до 1850 кг;
 • великий клин монтажний — габарити 143х43х22 мм, застосовується під час проведення масштабних робіт з великогабаритними елементами конструкцій (наприклад, елементами стропильних систем, великими лагами, великими віконними блоками), може витримати вагу до 2500 кг.

купити клини пластикові

Клин монтажний: для вікон

Клини пластикові для вікон застосовуються повсюдно, оскільки часто без них просто неможливо обійтися. Так, як правило, виникаючі у віконній рамі навантаження розподіляються нерівномірно, ось чому дерев'яний клин з часом деформується та викручується. Це, в свою чергу, негативно позначається на теплоізоляційних та звукоізоляційних властивостях вікна, може перестати або почати функціонувати неналежним чином фурнітура.

При монтажі вікон розпірні клини встановлюються уздовж рами. Ближче до закінчення робіт вони будуть покриті монтажною піною.

Залежно від ситуації застосовується один з наступних типів розміщення виробів: під імпост або на відстані від 100 до 200 мм по обидва боки від центру. При другому варіанті застосовуються кріплення крізь раму для забезпечення додаткової фіксації клинів. Але перший спосіб також хороший, оскільки виникаючі статичні навантаження не приведуть до розходження клинів, а вітер не зашкодить, оскільки клин монтажний фіксується монтажною піною.

купити клини пластикові

Для середньостатистичного вікна слід наносити монтажну піну шаром, товщина якого до 30 мм. Рівномірність шва забезпечать укладені в стопку 2 або 3 клини пластикові. Так, на початку робіт рама фіксується на покладених колодках, далі, використовуючи тимчасові кріплення, вирівнюються верхні кути (розташовуються в площині та вирівнюються по вертикалі). Потім починають зведення та розведення колодок.

Після вищевказаних робіт віконна рама остаточно закріплюється та запінюється. Використовуючи клини пластикові за даною технологією, Ви можете не переживати про ймовірність появи зсувів та будь-яких порушень. Варто зазначити, що для тимчасової фіксації віконної рами також необхідно використовувати розпірні клини. Основне — не забути витягти клин монтажний для ПВХ вікон після висихання піни та заповнити порожнечі, що утворилися монтажною піною.

купити клини пластикові

Клини пластикові: для дверей

Ще одна сфера, де широко використовуються клини пластикові — це монтаж будь-яких дверей.

Для встановлення вхідних дверей, як правило, використовують чотиристоронні блоки. Якщо такі блоки встановити на розпірні клини, Вам не буде потрібно готувати додаткову стяжку. Клин монтажний для дверей підбирається в залежності від ваги дверного короба.

Для монтажу сотових пустотілих дверей відмінно підійдуть середні клини пластикові в кількості 2 шт., для більш важких дверей потрібні великі розпірні клини. Так, Ви зможете запросто вирівняти конструкції будь-якого типу. Для цього слід підняти монтуванням край порога, далі виконайте настроювання рівнем та встановлюйте клин монтажний. Коли рівень точний та клини пластикові нерухомі, можете починати остаточно фіксувати двері.

Розпірні клини також застосовуються для регулювання дверей з тристоронніми притворами. Так, Вам знадобляться 2 клина, які встановлюються по вертикалі дверної коробки.

купити розпірні клини

Розпірні клини: для ламінату

Клин монтажний даного типу використовується під час укладання ламінату з метою забезпечення між стіною та покриттям підлоги зазору близько 10 мм. Зазор необхідний, щоб ламінат міг вільно розширюватися від вологи та звужуватися, коли волога буде виходити.

Клини пластикові встановлюють між ламінатом та стіною, а також між ламінатом та вмонтованими конструкціями, наприклад, трубами, сходами, барними стійками, островами, приладами обігріву. Після закінчення робіт з укладання ламінату розпірні клини видаляються та зазори закриваються плінтусом, місця близько труб закриваються розеттами.

купити розпірні клини

Клин монтажний необхідний, адже:

 • дозволить підтримувати необхідну відстань між ламінатом та стіною;
 • завдяки свій формі та ребрам жорсткості дає можливість виконувати необхідні регулювання;

Металевий клин монтажний також може використовуватися при укладанні ламінату. Але в більшості випадків клини пластикові цілком справляються із завданням.