Розвідні ключі

Розвідні ключі

Розвідний ключ: як вибрати

Розвідний ключ (ключ розвідний) — це універсальний ручний інструмент, який дозволить Вам працювати з різними за розмірами болтами та гайками.

Читати далi
Показано з 1 по 22 з 22 (всього 1 сторінок)
Ключ розвідний застосовується домашніми майстрами, сантехниками та навіть електриками, незамінний в ремонтній майстерні, різних цехах та на підприємствах.

За рахунок можливості змінювати відстані між губами, розвідний ключ застосовується вкрай легко. Так, Вам достатньо лише підігнати розмір зіву до габаритів кріплення, регулюючи просвіт черв'ячком.

Ключ розвідний неодмінно буде корисний всім майстрам, адже навіть якщо Ви є щасливим володарем набору гайкових ключів, все одно рано чи пізно Вам почнуть зустрічатися нестандартні розміри кріплень, з якими легко дозволить впоратись даний ручний інструмент.

Але як вибрати та купити розвідний ключ? Про це далі.

купити розвідний ключ

Ключ розвідний: переваги

Розвідний ключ має ряд переваг, серед яких:

 • універсальність;
 • зручність та безпека використання;
 • міцність, довговічність;
 • замінює набір ручних інструментів — популярні розміри зіву від 0 до 70 мм та більше;
 • в залежності від моделі, можливість заміряти розмір кріплення (на подобі штангенциркуля);
 • доступні варіації з різними за розмірами губками — довгими, гострими, тонкими;
 • доступні варіації за типом рукояті — з покриттям або без;
 • в залежності від моделі, діелектричне покриття рукояті — можливість працювати з струмопровідними мережами напругою до 1 кВ (рукоять з покриттям, як у діелектричної викрутки, повинно бути спеціальне маркування).

купити розвідний ключ

Розвідний ключ: типи

Ключ розвідний, в залежності від моделі, може належати до одного з таких умовних типів:

 • простий (американський тип) — це простий ручний інструмент з круглою головкою та округленою ручкою;

купити розвідний ключ

 • посилений (європейський тип) — також дуже популярний ручний інструмент, більш важкий, ніж американський, має більш широку ручку, масивніший;

купити розвідний ключ

 • з тонкими губами (іспанський тип) — використовується для робіт в місцях з утрудненим доступом, також застосовується в тандемі з іншим аналогічним інструментом;

купити розвідний ключ

 • з дуже тонкими губами (іспанський тип) — застосовується для роботи в місцях, де не вийде використовувати інший ручний інструмент.

розвідний ключ ціна

Варто відзначити, що будь-який розвідний ключ може бути без накладки на рукояті або з нею — пластиковою, полімерною, прогумованою і так далі.

Американський та європейський ключ розвідний найбільш популярні серед слюсарів та сантехніків, розвідний ключ з тонкими губами — це знахідка для будь-якого сантехніка.

розвідний ключ ціна

Ключ розвідний: підбір

Перед тим, як купити ключ розвідний, в першу чергу рекомендується звернути увагу на якість сплаву, з якого він виготовлений. При цьому на рукояті обов'язково вказується тип використовуваної для виробництва ручного інструменту сталі. Кращий розвідний ключ — з інструментальної сталі з додаванням ванадію та хрому. Якщо ж ключ розвідний виконаний з матеріалу, який має недостатню твердість, губки можуть швидко прогнутись та ручний інструмент почне «злизувати» головки кріплень. Також ручний інструмент з нетвердого матеріалу з огляду на недостатньо надійну фіксацію може злетіти, завдаючи Вам травму.

Далі необхідно визначити розмір кріплень, з якими доведеться працювати. Наприклад, якщо розмір гайки або головки болта 24 мм, то потрібен розвідний ключ довжиною 200 мм, який має максимальний розмірів зіву 25 мм. Але рекомендується брати з запасом. В даному випадку краще взяти ключ розвідний довжиною 250 мм з максимальним розмірів зіву 30 мм, яким Ви зможете працювати зручніше за рахунок більш довгої рукояті.

розвідний ключ ціна

Також рекомендується подивитися на поверхню, по якій ходить рухома губка. Поверхня повинна бути фрезерованою, гладкою. Дуже добре, якщо вона полірована. Рухома губка повинна ходити легко, не повинно бути закушувань або заїдань. Також необхідно перевірити люфт даної губки. Він, найчастіше, є, але повинен бути якомога меншим. Люфт перевіряється по 2 осях.

Відсутність або наявність пластикової, полімерної або прогумованої накладки на ручці також є важливим фактором при виборі. Так, якщо присутня накладка, працювати стає значно зручніше, адже розвідний ключ не тисне на руку, комфортно лежить в долоні, не буде вислизати. Найбільш прості ручні інструменти обладнані «голими» сталевими ручками з отворами, завдяки яким Ви можете надіти на рукоять трубу невеликого діаметру, отримавши важіль та збільшивши крутний момент. Але ключ розвідний з прогумованою рукояттю, тим більше, якщо вона діелектрична, більш універсальний, адже дозволяє працювати з кріпленням, які знаходиться під напругою до 1 кВ.

розвідний ключ ціна

Також зверніть увагу на регулювальний гвинт, який може відрізнятися у різних моделей ручного інструменту. Як правило, гвинт має 3 або 4 витка. Чим більше витків, тим міцніше тримається рухома губка. У будь-якому випадку, рухомий механізм повинен бути довговічним та надійним. Губки повинні розходиться та сходиться без зусиль, при цьому не повинно спостерігатися довільного їх переміщення.

Варто відзначити, що найбільш доступні ручні інструменти оснащені губками малої довжини, які можуть не повністю захоплювати великі головки кріплень. Звертайте на це увагу при виборі.