Балонні ключі

Балонні ключі

Балонний ключ: як вибрати

Балонний ключ (ключ балонний, балонник) — це ручний інструмент, який призначений для ремонту та обслуговування різних транспортних засобів, наприклад, підтяжки, монтажу, кріплення, демонтажу коліс та роботи з різними кріпленнями.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити балонний ключ? Про це далі.

купити балонний ключ

Ключ балонний: типи

Балонник має багато різновидів, тому будь-який автомобіліст зможе запросто вибрати ручний інструмент, який найкраще підійде для ремонту його авто.

Балонний ключ буває прямий, L-подібний (Г-подібний), X-подібний (Х-подібний, хрестовий), телескопічний, роторний (з редуктором, з підсилювачем крутного моменту), динамометричний.

Прямий ключ балонний є прямою порожнистою трубкою, яка має головку певного розміру з 6 гранями. Такий ручний інструмент використовується для роботи з не дуже туго затягнутими гайками. Але вони не використовується під час демонтажу, робіт з «прикипілими» кріпленнями та вузлами, робіт в місцях з утрудненим доступом.

купити балонний ключ

Г-подібний балонний ключ зроблений у формі літери «Г». Ручний інструмент має вигнуту ручку, з одного або двох її кінців знаходяться головки різних розмірів. Виріб використовується при роботі з глибоко посадженими кріпленнями, робіт в місцях з утрудненим доступом. Для роботи з таким інструментом від Вас буде потрібно докладання порівняно великих зусиль. Даний балонник виготовляється в 2 варіантах: монолітний (міцний та довговічний) та зі знімною головкою (універсальний, але не на стільки міцний, як попередній).

купити балонний ключ

Х-подібний ключ балонний — це пересічені порожнисті трубки, на кінцях яких знаходяться різні за розмірами шестигранні головки. Також популярним є різновид, у котрого 3 головки фіксовані, а четверта вільна. Хрестовий балонний ключ запросто дістане до кріплень в будь-яких місцях. Завдяки наявності поперечної планки Ви отримуєте надійний зручний важіль для відгвинчування, тому процес роботи значно полегшується. Варто зазначити, що сьогодні у продажі є інструменти з посиленою конструкцією, системою складання.

купити балонний ключ купити балонний ключ

Телескопічний балонник має висувну рукоять, завдяки якій важіль збільшується. Так, працювати стає дуже просто. Додатково висувна конструкція дає Вам можливість істотно збільшити навантаження, що прикладається до кріплення. Телескопічний ключ балонний може запросто вирішити задачу, з якою не впораються всі інші типи даного ручного інструменту.

купити балонний ключ

Роторний ключ балонний має систему посилення дії, завдяки якій Ви зможете впорається з самими «тугими» кріпленнями та вузлами. Такий балонний ключ дуже популярний серед професіоналів. Так, ключ балонний з редуктором відрізняється від інших збірною конструкцією. Роторний балонний ключ має циліндричний корпус, в якому встановлений внутрішній планетарний редуктор. На одному з торців встановлений стрижень, який має 4 грані, на іншій стороні стоїть рукоятка, яка приводить в рух редуктор. Балонник з підсилювачем крутного моменту має бічний важіль, тому корпус не обертається навколо своєї осі при виконанні роботи. Головка та вал обертаються в протилежну сторону щодо тієї, в яку обертається ручка. Роторний ключ балонний може мати один з трьох підтипів: з фіксованим передавальним числом 1:60 (може послаблювати сильно затягнуті кріплення), двошвидкісний гайковерт з передавальними числами 1:56 та 1:58, гайковерт з швидким обертанням (може працювати з зірваними гайками без стороннього інструменту).

купити ключ балонний

Динамометричний балонний ключ дорожчий інших, але дозволяє затягнути кріплення строго відповідно до вимог, які вказав виробник. До такого інструменту необхідно підібрати головку.

купити ключ балонний

Балонник: підбір

Визначити, який балонний ключ купити, Ви зможете лише виходячи з індивідуальних потреб конкретної машини. Маються на увазі особливості конкретної машини, навички та фізичні можливості водія.

Зусилля затяжки. Балонник використовується для роботи з болтами та гайками, які, як правило, затягнуті з моментом від 90 до 120 Нм. Дане зусилля обрано не випадково, адже будь-який чоловік зможе завернути або відвернути кріплення. Розрахуємо силу, з якою необхідно натискати на ручний інструмент, щоб затягнути кріплення з потрібним моментом. Наприклад, балонник має рукоять довжиною 300 мм, а необхідний момент затягування становить 100 Нм. Так, 100 Нм / 0.3 м = 333 Н, а це приблизно 33 кг. Так, чим довша рукоять, тим краще, особливо якщо необхідно затягнути колеса з моментом, наприклад, 250 Нм.

купити ключ балонний

Хороший ключ балонний підбирається, виходячи з наступного:

Габарити головок, якими оснащений балонний ключ, повинні точно відповідати розмірам вузлів, не повинні прослизати та відхиляться. Якщо це не так, Ви можете зіпсувати кріплення. Так, слід заміряти всі кріплення перед тим, як купити балонник. Найбільш популярними є габарити 17, 19, 21, 22 та 23 мм.

Матеріал, з якого зроблений ключ балонний, повинен бути максимально міцним, адже від нього залежить довговічність інструменту та якість проведення робіт. Надійний балонник виготовляється з інструментальної сталі з домішками ванадію та хрому. Також важливою є твердість сталі, значення якої вказується на упаковці та має становити від 41.5 до 51.5 HRC.

купити ключ балонний

Балонний ключ повинен мати зручну в роботі рукоять.

Якщо Ваш автомобіль має вищу середньої вантажопідйомність, то Вам рекомендується мати 2 інструменти: звичайний ключ балонний та балонник з підсилювачем крутного моменту.