Динамометричні ключі

Динамометричні ключі

Динамометричний ключ: як вибрати

Ви замислювалися над тим, що станеться, якщо, наприклад, недостатньо сильно затягнути кріпильні гайки автомобільних коліс або, навпаки, перетягнути їх? У першому випадку гайки швидко розбовтаються, у другому — зірве різьбу.

Читати далi
Показано з 1 по 2 з 2 (всього 1 сторінок)
У будь-якому випадку колесо злітає з осі.

Але як досягти високої точності фіксації гвинта, болта, гайки? Не забувайте, що важко розрахувати зусилля при ручній фіксації, та й покладатися на це явно не варто. Так, таке зусилля буде приблизним, а якщо ще й доведеться закручувати декілька сотень кріплень за зміну — це проблема. Але є рішення — застосовувати точний і міцний ручний інструмент — динамометричний ключ, який контролює зусилля, необхідне для затягування всіх різьбових з'єднань.

Динамометричний ключ використовується для проведення обтягування різьбових з'єднань, обтягування болтових з'єднань, при роботах з ходовою або двигуном авто, на шиномонтажі і для монтажу / демонтажу автомобільних дисків.

динамометричний ключ купити

Динамометричний ключ: класифікація та принцип роботи

Перед тим, як вибрати і купити динамометричний ключ, слід знати, яких типів він буває. Кожен тип має особливостей в конструкції, принципі роботи і, відповідно, свою сферу використання, де будуть досягнуті максимальні результати.

Найбільш популярним є ручний динамометричний ключ, часто використовуваний домашніми майстрами в господарстві, гаражі, міні майстерні і професіоналами на СТО і виробництві.

Є також промисловий динамометричний ключ. Такий інструмент застосовується для робіт з виробничими верстатами, на автоматизованих конвеєрних стрічках.

динамометричний ключ купити

Залежно від методу індикації та налаштування динамометричний ключ входить в одну з п'яти категорій:

 • регульований динамометричний ключ з передвстановленим моментом затяжки є вузькоспеціалізованим ручним інструментом, при виробництві такого інструменту він налаштовується на роботу з деяким зусиллям, далі майстер не може самостійно змінити це зусилля, регулюючи крутний момент;
 • динамометричний ключ з можливістю попередньо налаштувати момент затяжки — популярний, простий у використанні, надійний і довговічний, завдяки регулюванню зусилля стиснення пружини інструмент може налаштовуватися на спрацьовування при обраному зусиллі затягування (Ви почуєте клацання), в комплекті такий інструмент може мати насадку у формі тріскачки і / або комплект комбінованих насадок;
 • динамометричний ключ зі стрілочним індикатором зусилля — завдяки цьому методу індикації можна використовувати інструмент для затягування різних з'єднань з різними допустимими крутними моментами без переналаштування інструменту, але використовувати такий інструменти в важкодоступних місцях проблематично, адже значення індикації Ви можете і не побачити;
 • динамометричний ключ з цифровим індикатором зусилля — дозволить Вам максимально точно контролювати силу затяжки (в залежності від моделі, значення можуть бути аж до сотих ньютон-метрів), такий динамометричний ключ використовується на СТО і при монтажі електроніки;
 • комбінований динамометричний ключ з можливістю попередньо налаштувати момент затяжки — може мати стрілочну або цифрову індикацію, ефективно захищає від випадкового прикладання зайвого зусилля, дозволяє постійно контролювати силу зусилля, застосовується на СТО, промислових підприємствах з обслуговування та ремонту верстатів, залізничного транспорту і так далі.

динамометричний ключ ціна

Динамометричний ключ: особливості використання

Купуючи динамометричний ключ, Ви неодмінно хочете, щоб він працював точно і довго. Для цього слід дотримуватися таких дій:

 • після проведення робіт виставляйте значення зусилля на «0», в іншому випадку пружина розтягнеться і інструмент перестане працювати належним чином;
 • не використовувати інструмент в якості простого інструменту для затягування, оскільки динамометричний ключ швидко зноситься (застосовуйте його тільки в фіналі процесу затягування кріплень);
 • не використовуйте інструмент, якщо необхідне Вам зусилля затяжки перевищує максимальне для інструменту;
 • не піддавайте інструмент сильним ударам;
 • після використання очищайте динамометричний ключ чистою ганчіркою, періодично змащуйте його;
 • після кожних 1000 застосувань перевіряйте динамометричний ключ на предмет точності затягування.

динамометричний ключ ціна

Динамометричний ключ: підбір

Від вибору інструменту безпосередньо залежать як якість робіт, так і довговічність інструменту. Основні параметри, за якими рекомендовано підбирати динамометричний ключ — це момент сили (максимальне зусилля), квадрат, довжина і вага, комплектація.

Момент сили (максимальне зусилля) — вказується в ньютон-метрах (Нм), безпосередньо впливає на роботу і контроль.

Квадрат — вказується в дюймах (˝). Перед тим, як купити динамометричний ключ, визначіться з розміром закручуваних гайок. Для орієнтації в розмірах гайок дивіться таблицю нижче (10 Нм — це орієнтовно 1 кг/м). Вибираючи зусилля, з яким будете затягувати динамометричний ключ, орієнтуйтеся так: необхідне Вам потрібне зусилля повинно бути приблизно по середині діапазону значень зусиль інструменту.

Усилие (Нм)

Квадрат (˝)

5-25

1/4

19-110

3/8

42-210

1/2

70-350

1/2

80-400

3/4

100-700

3/4

140-2000

1

Довжина і вага — впливають на зручність використання інструменту.

купити ключ динамометричний

Комплектація. Динамометричний ключ може комплектуватися насадками різних типів, найбільш популярною серед яких є тріскачка, яка дозволяє прискорити обтяжку, відмінно стикується з різними торцевими головками і мультиплікаторами. А завдяки реверсу тріскачки Ви можете використовувати динамометричний ключ не тільки для затягування, але і я для розкручування з'єднань. Насадки для динамометричного ключа бувають ріжковими, розрізними, накидними, гайкового типу і іншими.