Кліщі

Кліщі

Кліщі: як вибрати

Кліщі (обценьки) — це дуже широко поширений різновидний та дуже популярний ручний інструмент, який, в залежності від типу, використовується для проведення самих різних робіт та виконання різних завдань.

Читати далi
Показано з 1 по 19 з 19 (всього 1 сторінок)
Ці ручні інструменти часто використовуються в електротехніці та електроніці, сантехніці, слюсарній справі, при ремонті, будівництві, монтажі і так далі.

Обценьки повсюдно використовують як любителі і побутові майстри, так і професіонали різних спеціалізацій.

Але як вибрати та купити кліщі? Про це далі.

купити кліщі

Обценьки: типи та призначення

Обценьки є різноманітним та варіативним ручним інструментом, основне призначення якого, в залежності від типу є обтиснення та затиск елементів, деталей, заготовок, поверхонь, зняття ізоляції, видалення елементів кріплення (наприклад, цвяхів), роботи з різними елементами кріплення і так далі.

Обценьки мають такі основні різновиди:

  • сантехнічні кліщі;
  • автоматичні кліщі (крімпер та / або стриппер);
  • обтискні кліщі (кліщі для обтиску, кліщі для проводів, крімпер);
  • кліщі для зняття ізоляції (стриппер);
  • кліщі для телефонних та кабельних наконечників;
  • затискні кліщі для зварювання;
  • кліщі для цвяхів (торцеві кліщі);
  • кліщі переставні (переставні ключі).

купити кліщі

Кожен тип ручного інструменту має свою конструкцію та призначення, тому дуже важливо розібратися, які обценьки де використовувати.

Сантехнічні обценьки, до яких також можна віднести переставні кліщі, застосовуються для захвату та роботи з різними за розмірами та формами предметами та елементами, наприклад, гайками, трубами і так далі. Так, ручні інструменти часто використовуються замість розвідного та трубного ключів.

купити кліщі

Автоматичні обценьки (крімпер) потрібні для зачистки проводів діаметрів від 0.5 до 6 мм та / або обтискання як ізольованих, так і неізольованих проводів та клем. Такі обценьки часто застосовуються для обтиску телефонних та телекомунікаційних проводів та кабелів. Обценьки можуть працювати з проводами з певного діапазону діаметрів. Наприклад, автоматичні кліщі можуть обжати дріт діаметром від 2.5 до 3 мм, кліщі для телефонних проводів — до 7 мм, телекомунікаційні кліщі — від 7 мм і більше.

купити кліщі

Обтискні обценьки (крімпер) відрізняються від попередніх тим, що можуть мати різні габарити та, відповідно, використовуватися для робіт з кабелями та проводами різних діаметрів.

купити кліщі

Обценьки для зняття ізоляції (стриппер) необхідні виключно для миттєвого видалення з проводки та кабелів ізоляційного покриття.

купити обценьки

Затискні обценьки для зварювання є спеціальним ручним інструментом, який застосовується для надійної фіксацію різних деталей та елементів, з якими будуть виконуватися зварювальні, слюсарні або монтажні роботи.

купити обценьки

Обценьки для цвяхів схожі на цвяходер та покликані виконувати ті ж функції — видаляти з матеріалу цвяхи. Але торцеві кліщі також дозволять Вам видаляти міцніші елементи кріплення.

купити обценьки

Кліщі: підбір

Для того щоб коректно вибрати та купити обценьки, для початку слід визначитися з типом даного ручного інструменту та завданнями, які він повинен вирішити. Також, вибираючи обценьки, зверніть увагу на конкретні деталі та нюанси.

Але, в цілому, можна виділити загальні для всіх таких інструментів характеристики та параметри.

купити обценьки

Так, кліщі повинні бути зроблені з якісної міцної інструментальної сталі. На поверхні ручного інструменту не повинно бути тріщин, сколів та інших дефектів. Губки ручного інструменту повинні бути загартовані для надодання їм додаткової міцності. На губах, в залежності від типу інструменту, повинні бути насічки для більш зручного захвату елементів, з якими Ви будете працювати. Дуже добре, коли поверхня має антикорозійне покриття.

Якісні кліщі неодмінно мають прогумовані або пластикові накладки на ручках для забезпечення додаткового комфорту та безпеки під час роботи з проводкою під напругою. Дуже добре, якщо накладки на ручках мають додаткові виступи, які запобігають зісковзуванню долоні на метал ручного інструменту. В цілому обценьки повинні бути ергономічними, зручно лежати в долоні.

купити обценьки

Необхідно звернути увагу і на плавність ходу з'єднання ручок, адже від цього залежить комфорт використання ручного інструменту. Якщо обценьки обладнані додатковими механізмами, вони повинні відпрацьовувати точно та швидко.

Варто звернути увагу на габарити ручного інструменту, для чого слід визначитися, з якими заготовками, матеріалами, деталями та елементами Ви будете працювати. Наприклад, для робіт з кабелями невеликого перерізу можна купити кліщі компактного розміру, якщо доведеться працювати з трубами великого діаметру, краще купити обценьки більшого розміру.