Головки

Головки

Головка торцева: як вибрати

Головка торцева (торцеві головки для шуруповерта, торцева головка для тріскачки, торцеві головки поштучно) — це насадка, яка використовується під час ремонту автомобілів та різного транспорту, робіт з різними різьбовими кріпленнями і так далі.

Торцеві головки для шуруповерта застосовуються в процесі з'єднання та роз'єднання різних різьбових з'єднань для закручування та розкручування болтів, гайок і так далі з певним профілем.

На відміну від гайкових ключів, торцева головка для тріскачки не є самостійним інструментом та застосовується спільно з воротками, подовжувачами, тріскачками та іншими інструментами, які забезпечують її коректне позиціонування на елементі кріплення та дозволяють створити необхідне для роботи зусилля.

Але як вибрати та купити головки торцеві? Про це далі.

купити головки торцеві

Торцеві головки для шуруповерта: профілі

Торцева головка для тріскачки має просту конструкцію: циліндрична насадка, зроблена з хром-ванадієвої сталі, один торець робочий, другий — приєднувальний. Робоча сторона має поглиблення конкретного профілю, який необхідний для охоплення елемента кріплення. З іншого боку торцеві головки для шуруповерта мають приєднувальні квадрати — внутрішні профілі, в яких фіксується зовнішній профіль воротка, тріскачки, подовжувача і так далі.

Головка торцева може мати різні типи та габарити робочого профілю, габарити приєднувального профілю, глибину робочої частини, відрізняється призначенням. Також ряд насадок можна використовувати з ударними гайковертами.

Торцева головка для тріскачки виготовляється з такими робочими профілями, як шестигранний, дванадцятигранний, TORX (E-стандарт, зіркоподібний), шестигранний SL (Surface, SuperLock), універсальний 12-гранний. Кожен профілів має ряд особливостей.

купити головки торцеві

Шестигранні торцеві головки для шуруповерта є стандартними, застосовуються для роботи з елементами кріплення, які оснащені шестигранними головками. Шестигранні торцеві головки для тріскачки забезпечують відмінне охоплення кріплення завдяки великій площі плями контакту, дбайливу повну передачу зусилля на кріплення. Але шестигранна головка торцева не надто зручна, якщо доводиться працювати в місцях з утрудненим доступом, адже для перестановки воротка та іншого інструменту його слід провертати на кут мінімум 60˚. Ця проблема вирішується при використанні тріскачкового інструменту або 12-гранних головок.

Дванадцятигранна торцева головка для тріскачки є вдосконаленим попереднім варіантом, використовується для роботи з елементами кріплення з 6 та 12 гранями. Дванадцятигранні торцеві головки для шуруповерта відмінно підходять для роботи в місцях з утрудненим доступом, оскільки вороток або інший інструмент потрібно відхиляти всього на 30˚. Але дванадцятигранна головка торцева забезпечує меншу пляму контакту з кріпленням, що часом може привести до згладжування граней головок елементів кріплення, прослизанню. Варто відзначити, що дана особливість нівелюється з ростом габаритів профілю та при профілі від 20 мм вже майже не проявляється.

Головка торцева TORX має спеціалізований шестипроменевий профіль, який працює з елементами кріплення з відповідними профілями.

Торцеві головки для шуруповерта SL є шестигранними універсальними насадками, які застосовуються для роботи як з метричними, так і з дюймовими елементами кріплення, болтами та гайками зі згладженими та деформованими гранями та ребрами. Незважаючи на універсальність дана торцева головка для тріскачки повинна ретельно підбиратися.

Універсальна 12-гранна торцева головка для тріскачки (Spline або SuperTech) може володіти прямими та заокругленими гранями, які чергуються одна з іншою або знаходяться в певному порядку. Універсальні дванадцятигранні торцеві головки для шуруповерта потрібні для роботи з відповідними кріпленнями як метричного, так і дюймового стандартів. Ряд насадок дозволяють працювати з тригранними та чотиригранними елементами кріплення, з кріпленнями TORX.

купити головки торцеві

Торцева головка для тріскачки: глибина робочої частини

Незважаючи на тип профілю, головка торцева входить в одну з двох груп по глибині робочої частини:

 • стандартні торцеві головки для шуруповерта — глибина від 25 до 38 мм;
 • подовжені торцеві головки для шуруповерта (збільшеної висоти) — глибина від 50 мм та більше.

Торцева головка для тріскачки має 1 з 5 приєднувальних розмірів — 1/4˝ (6.4 мм), 3/8˝ (9.5 мм), 1/2˝ (12.7 мм), 3/4˝ (19 мм) або 1˝ ( 25.4 мм). Також чим більші габарити робочого профілю, тим більший її приєднувальний розмір. Наприклад, головка торцева з приєднувальним розміром 1/4˝ має робочий профіль від 4 до 14 мм, 3/8˝ — від 6 до 24 мм, 1/2˝ — від 8 до 36 мм, 3/4˝ — від 17 до 70 мм, 1˝ — від 36 до 80 мм. Залежно від виробника співвідношення даних габаритів може відрізнятися, але всі вони знаходяться в вищевказаних межах.

купити головки торцеві

Головка торцева, в залежності від розміру, застосовуються:

 • 1/4˝ — для роботи з невеликими елементами кріплення там, де не потрібно прикладати значних зусиль;
 • 1/2˝ — для роботи з більш високими навантаженнями;
 • 3/8˝ — універсальні, часто використовуються для ремонтів авто;
 • 3/4˝ та 1˝ — великі насадки для роботи при дуже високих навантаженнях, застосовуються під час ремонту рефрижераторів, вантажівок, тракторів, комбайнів, екскаваторів і так далі.

купити головки торцеві

Головка торцева: застосовність та конструкція

Також торцеві головки для шуруповерта діляться на групи по конструкції та застосовності.

Стандартна головка торцева — це звичайна або подовжена торцева головка для тріскачки, яка може працювати з різними кріплення. У свою чергу, буває 2 типів:

 • звичайні торцеві головки для шуруповерта — для роботи з багатьма ручними інструментами, мають квадратний приєднувальний профіль;
 • ударні торцеві головки для шуруповерта — для роботи з електричними та пневматичними гайковертами, у верхній частині (з боку приєднувального профілю) є наскрізний отвір під штифт для фіксації на шпинделі, колір таких насадок чорний.

купити головки торцеві

Торцева головка для тріскачки з карданним шарніром — обладнана шарніром, який передає крутний момент під встановленого під кутом воротка. Це дає можливість працювати в місцях з утрудненим доступом.

головки торцеві ціна

Свічкові торцеві головки для шуруповерта — спеціальні насадки збільшеної довжини (від 65 мм) з габаритами робочого профілю 14, 16 та 21 мм і ряду інших. Свічкова головка торцева, як зрозуміло з назви, застосовується для демонтажу та монтажу свічок запалювання. Як правило, приєднувальні габарити даних насадок — 1/2˝ та 3/8˝. Свічкова торцева головка для тріскачки може мати магніт або гумову вкладку для комфортного витягування свічки з місця її посадки.

головки торцеві ціна

Торцева головка для тріскачки «Вороняча лапа» — насадка з відкритим профілем (як у ключів) — квадратним, шестигранним або дванадцятигранним.

головки торцеві ціна

Головка торцева з вирізом — спеціальна насадка з бічним вирізом для роботи з елементами, які у верхній частині мають дроти, контакти і так далі.

головки торцеві ціна

Прохідна торцева головка для тріскачки — це наскрізна насадка, яка дає можливість працювати з гайками на шпильках та іншим схожим кріпленням. Насадка додатково оснащена зовнішнім приєднувальних профілем для спеціальних ключів, воротків та тріскачок.

головки торцеві ціна

Торцеві головки для шуруповерта з розкриваючимся кільцем — особливий інструмент, робочий профіль якого розташований в розкриваючомуся кільці, застосовується для роботи в місцях з утрудненим доступом, де не виходить використовувати насадки іншого типу.

головки торцеві ціна

Є й інші види насадок, але вони використовуються дуже рідко, тому ми їх не розглядаємо.

Торцеві головки для шуруповерта: підбір

Головка торцева позначається різними скороченнями та абревіатурами, вивчивши основні з яких Ви отримаєте можливість запросто вибрати та купити головки торцеві необхідного Вам типу. Торцева головка для тріскачки в позначенні містить інформацію про такі її характеристики:

 • габарити;
 • посадковий та приєднувальний квадрат;
 • профіль;
 • глибина;
 • вид сплаву;
 • виробник.

головки торцеві ціна

Пам'ятайте, що торцева головка для тріскачки має вказаний розмір в міліметрах (для метричної системи) або в дюймах (для дюймової системи). Як правило, розміри з різних систем вимірювання не збігаються.

Головка торцева має позначення посадочного квадрата, який вказує на розмір зробленого в формі квадрата отвору з тильного боку насадки. Від даного розміру залежить розмір інструменту, на який можна буде встановити насадки.

Торцева головка для тріскачки також вибирається з урахуванням типу майбутніх робіт. Від типу робіт залежить розмір насадок.

Звертайте увагу на матеріал виробництва насадок — сталь повинна бути міцною та якісною.

Для роботи в місцях з утрудненим доступом відмінно підійде головка торцева з шарніром.

Особливу увагу потрібно звернути при виборі насадок для роботи з гайковертами — вони повинні бути чорного кольору, зі штифтом.

Показано з 1 по 16 з 159 (всього 10 сторінок)