Болторізи

Болторізи

Болторіз: як вибрати

Болторіз (ножиці арматурні) — це ручний інструмент, необхідний, як зрозуміло з назви, для перекушування різних металевих прутів, болтів, ланцюгів, навісних замків і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 22 з 22 (всього 1 сторінок)

Ножиці арматурні в якості робочих частин мають 2 леза, одне з яких має гостру заточку, друге дещо притуплене. Між лезами затискається заготовка, що розрізається. При натисканні на рукояті леза під високим тиском починають сходиться, що веде до перекушування металу.

Принцип роботи аналогічний такому, як у ножиць або кусачок. Відмінністю є лише більші габарити та посилена конструкція, якими володіє болторіз — адже це необхідні умови для порізки болтів та металевої арматури.

Але як вибрати та купити болторіз? Про це далі.

купити болторіз

Ножиці арматурні: використання

Ножиці арматурні є спеціалізованим обладнанням, яке використовується для вирішення певних завдань. Так, болторіз здатний порівняно безшумно перекусити металеві прути всього за кілька секунд.

Ножиці арматурні широко використовуються в самих різних сферах:

 • будівництві — для порізки прокату арматури великої довжини, високовольтних проводів і так далі;
 • промисловості — для підготовки різних деталей та заготовок, наприклад, в процесі холодного кування;
 • побуті — для зрізу іржавих навісних замків, різних болтів з прикипілою різьбою і так далі;
 • рятувальних роботах — для розчищення завалів та проходів під час проведення різних рятувальних операцій.

купити болторіз

Болторіз: особливості

Ножиці арматурні можуть мати двохважельний механізм, який служить для збільшення потужності. Першими важелями є самі ручки, які, в свою чергу, впливають на допоміжні плечі. Останні передають збільшене в кілька разів зусилля на робочі губки. Болторіз є ефективним ручним інструментом, який дає можливість при порівняно малому доданому зусиллі створити на виході великий тиск, достатній для швидкого перекушування легованого металу перетином 12 мм та вуглецевої сталі перетином 18 мм.

Найчастіше ножиці арматурні дозволяють змінювати губки, що буде вельми до речі, адже більше не буде потрібно викидати інструмент зі зношеними ріжучими кромками. Досить просто виконати недорогий ремонт, купивши відповідні леза та замінивши ними старі.

купити болторіз

Варто відзначити, що болторіз може бути прямим або кутовим. У прямих рукояті та губки розташовані прямо, в кутових губки дещо повернені, що дає можливість працювати в місцях з утрудненим доступом.

До переваг, якими володіють болторіз відносять:

 • повна енергонезалежність (не потрібно підключення до мережі, встановлення АКБ);
 • можливість роботи під водою та в різних складних умовах;
 • доступна ціна;
 • мала вага.

До недоліку, яким володіють ножиці арматурні відносять тільки необхідність використання мускульної сили. Так, без належної фізичної підготовки розраховувати на виконання поставлених завдань не варто. Але чим довше ручка у інструменту, тим менші зусилля необхідно прикладати. Сьогодні Ви можете купити болторіз з ручками завдовжки від 0.2 до 1.115 м.

купити ножиці арматурні

Ножиці арматурні: підбір

Вибираючи ножиці арматурні зверніть увагу на такі основні їх параметри:

 • максимальний діаметр арматури та інших деталей, які здатний перекусити болторіз;
 • форма ручок — від їх конструкції залежить комфорт роботи, максимально ефективними є ручки з подвійним важелем для зниження фізичних зусиль, які необхідно прикласти;
 • не рекомендується вибирати інструмент з порожніми ручками, адже при сильних навантаженнях вони можуть запросто деформуватися;
 • оптимальним варіантом є комбіновані рукояті, які випущені з інструментальної сталі та обладнані накладками з гуми або різних полімерів;
 • наявність регульованого зазору між губками.

купити ножиці арматурні

Також перед тим, як вибрати та купити ножиці арматурні, необхідно визначитися з особливостями та сферою їх використання.