Бокорізи

Бокорізи

Кусачки: як вибрати

Кусачки (бокорізи) — це ручні інструменти, використовувані для перекушування різних елементів та деталей з різноманітних матеріалів, зняття ізоляції з проводів і так далі.

Читати далi

Jonnesway Бокорізи 7"

Артикул: P107
Код: 099664

309 грн.

В наявності
Показано з 1 по 28 з 39 (всього 2 сторінок)
Бокорізи мають робочу частину — дві губки з гострими кромками, в якості приводу застосовуються рукояті. Бокорізи та кусачки дещо відрізняються розташуванням губок.

Але як вибрати та купити кусачки? Про це далі.

купити кусачки

Бокорізи: особливості конструкції

Кусачки обладнані губками, які розташовані в перпендикулярному напрямку по відношенню до ручок. Бокорізи ж мають губки, які розташовані в паралельному напрямку по відношенню до ручок. Але, незважаючи на дані відмінності більшість називають бокорізи кусачками.

Кусачки можуть запросто перекусити дріт, кабель, проводку і так далі, вони прості в застосуванні.

купити кусачки

Губки є двома короткими лезами, заточеними під деяким кутом. Якщо губки короткі, бокорізи служать для робіт з круглими в перерізі (невеликого діаметра) виробами.

Для перекушування матеріалів також необхідні ручки, на які здійснюється фізичний тиск. Під час стиснення ручок ріжучі кромки наближаються одна до одної. Працює ручний інструмент за допомогою шарнірного з'єднання, яке служить для з'єднання губок з ручками.

Для ефективного перекушування дроту слід розташувати його на кінчику губок, товсті ж дроти розміщуються максимально близько до шарнірного з'єднання. Новачки навряд чи знають, що кусачки застосовуються не тільки для перекушування проводки та дроту, а й для зняття ізоляції.

купити кусачки

Так, бокорізи, в залежності від типу, мають ряд конструктивних елементів:

 • пружина;
 • ручка;
 • п'ята;
 • губки;
 • бокова частина;
 • задня поверхня;
 • ребро жорсткості;
 • зап’ятник.

купити кусачки

Наприклад, пружна пружина потрібна для самостійного повернення губок в початкове положення після перекушування матеріалу. Варто відзначити, що далеко не всі кусачки обладнані пружинами.

Шарнірне з'єднання потрібне для забезпечення точності та плавності ходу губок.

Бічна частина є основою губок, підвищує загальну міцність ручного інструменту.

Рукояті мають захисне покриття, в якості якого можуть бути використані гума, пластик, поліуретан і так далі. Від типу покриття залежать можливості роботи інструменту з проводами під напругою.

купити кусачки

Кусачки: типи

Бокорізи можуть мати різні конструкції, тому їх ділять на типи, кожен з яких підходить для вирішення тих чи інших завдань.

Класичні / стандартні кусачки — найбільш прості, напевно є практично в кожному будинку. Класичні бокорізи застосовуються як любителями, так і професіоналами для перекушування кабелю та проводки невеликого діаметра (не більше 2.5 мм).

купити кусачки

Посилені кусачки — потрібні для перекушування різних високоміцних матеріалів, серед яких сталеві кабелі та дріт. Посилені бокорізи відрізняються від стандартних використанням для їх виробництва легованої високоміцної сталі. Посилені ручні інструменти мають продовгуваті блоки шарнірних з'єднань.

купити бокорізи

Високовольтні кусачки — необхідні для перекушування кабелів та проводки під напругою. Відрізняються наявністю на держаках потовщеного ізоляційного покриття, яке виключить можливість ураження майстра електричним струмом. Високовольтні бокорізи неодмінно проходять ряд випробування, тому придатні для робіт під напругою до 1000 В. Також інструменти мають на ручках обмежувальні виступи, які перешкоджають сковзанню руки на метал ручного інструменту.

купити бокорізи

Міні кусачки — це маленькі бокорізи, використовувані в процесі налагоджувальних робіт мережевого обладнання, електроніки і так далі. Міні бокорізи також дуже зручні, якщо необхідно працювати в місцях з утрудненим доступом.

купити бокорізи

Вище наведені кусачки основних різновидів, що відрізняються сферою використання. Але ряд з них є взаємозамінними, наприклад, високовольтні кусачки можуть використовуватися для робіт не тільки з проводкою під напругою, але й без. При цьому жодні інші бокорізи не підходять для робіт з проводкою під напругою, крім високовольтних.

купити бокорізи

Бокорізи: як використовувати

Фахівці та заводи виробники дають такі рекомендації по роботі з даним ручним інструментом:

 • кусачки потрібно розташовувати перпендикулярно до перекушуваної проводки;
 • не слід докладати під час роботи занадто велике зусилля на ручки;
 • використовуючи бокорізи стежте за процесом різання, коли поруч є люди, направляйте кусачки в сторону від них;

купити бокорізи

 • для перекушування міцного дроту використовується спеціальне поглиблення на ріжучій частині ручного інструменту (якщо таке передбачене моделлю);
 • в процесі перекушування губки повинні повністю зімкнуться;
 • коли в кінці ходу губки починають розходитися, негайно припиняйте роботу, адже інакше ріжуча частина може вийти з ладу;
 • працюючи з великими кусачками беріть в допомогу другу людину для підтримки відрізаних частин (особливо актуально на виробництві).

купити бокорізи

Кусачки: підбір

Вибрати й купити бокорізи дуже просто. Для початку зверніть увагу на якість сталі, з якої зроблені ручні інструменти. Також придивіться до зовнішнього вигляду ручного інструменту. Якісними повинні бути як ріжучі частини, так і ручки. Неприпустима наявність тріщин, сколів та різних пошкоджень на поверхні ручного інструменту. Купуючи кусачки, також не зайвим буде оцінити їх ергономіку, що особливо важливо, якщо потрібно часто використовувати інструмент.

Вибираючи бокорізи, зверніть увагу на їх призначення — сферу використання. Коли Ви будете часто використовувати кусачки, слід купити професійний ручний інструмент посиленого типу. Для робіт з кабелями під напругою підійдуть виключно високовольтні та діелектричні бокорізи.

Також пам'ятайте, що кусачки можуть бути одношарнірними та двохшарнірними. Останні дозволяють працювати більш зручно, адже не вимагають прикладання значних зусиль.