Ножиці

Ножиці

Ножиці по металу: як вибрати

Ножиці по металу (ножиці листові) — це ручний інструмент, який застосовується для різання алюмінієвого профілю та профнастилу, для створення заготовок, деталей та елементів з листової сталі і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 31 (всього 2 сторінок)
Ножиці листові використовуються, наприклад, при створенні каркасів під гіпсокартон, під час проведення покрівельних робіт, монтажу вентиляційних каналів, виготовлення водостоків.

Ножиці по металу відмінно підходять для різання листів оцинкованої сталі, оскільки при різанні зберігають захисний шар цинку. Також ножиці листові «змазують» цинк з поверхні на зріз, захищаючи і його від корозії.

Але як вибрати та купити ножиці по металу? Про це далі.

купити ножиці по металу

Ножиці листові: класифікація ручних інструментів

Ручні ножиці листові можуть мати декілька конструктивних різновидів. Вибір залежить від виконуваних робіт:

 • прямі ножиці листові (пряморіжучі ножиці по металу) — це доступні моделі, які відмінно підходять як для підрізування, так і для торцювання, поздовжнього розкрою листових металів;
 • вигнуті ножиці листові (фігурні ножиці по металу) — дають можливість вести розкрій по кривій траєкторії, створювати закруглення; також в наявності ручні інструменти даного типу з вузькими лезами, які застосовуються для оформлення особливо складних контурів;
 • ножиці листові для різання отворів (радіусні ножиці по металу) — обладнані короткими лезами для пробивання отворів, вирізання кіл невеликого діаметру.

купити ножиці по металу

Крім даних різновидів є й інші ножиці листові. Наприклад, популярними є комбіновані ножиці по металу, які також називають «ідеальними», оскільки ручний інструмент дозволить Вам виконувати як прямі, так і криволінійні різи, можуть різати як по краю, так і в середині сталевого листа. Також є покрівельні ножиці листові (стільцеві ножиці по металу). Такий ручний інструмент має специфічний вигин нижньої ручки, завдяки якому Ви можете під час роботи прикладати великі зусилля та різати листи товщиною до 3 мм.

Також ножиці листові відрізняються металами, з яких вони виробляються. Ковані ножиці по металу є високоміцними, оскільки проходять процес додаткового загартування. Литі ножиці листові є більш простим варіантом, зношуються швидше.

купити ножиці по металу

Ножиці по металу: підбір

Перед тим, як вибрати та купити ножиці по металу, придивіться до нижченаведених їх параметрів.

Виконання. Ножиці по металу можуть бути лівими та правими — все залежить від положення, в якому встановлено нижнє лезо. Ліві моделі використовуються правшами, праві — лівшами.

Симетричність лез. Рекомендується вибирати ножиці листові з несиметричними лезами та зміщеним кріпленням. Так, під час різання кромка листа не буде впиратися в лезо, отже, не буде викривлень та заломів площини.

Кут заточування кромок. Як правило, кромки лез заточені під кут від 60 до 75˚. Варто відзначити, що чим більший кут, тим міцніший метал можна різати.

купити ножиці по металу

Товщина різу. Залежно від типу ножиці по металу можна використовувати для різання листів сталі, жерсті, алюмінію, міді товщиною від 0.3 до 0.8 мм, посилені ножиці листові — для порізки листів товщиною від 1 до 1.5 мм. Крім всіх вищезгаданих матеріалів посилені ножиці по металу можуть різати листи профнастилу, оцинкованих сталей, металочерепицю.

Матеріал лез. Хороші ножиці листові випускаються з стійкої до корозії міцної хромованадіевої або високовуглецевої сталі.

Конфігурація рукояток. Як правило, ножиці по металу мають ручки з пластика або металу. Також на ручках може бути гумове протиковзке покриття, поглиблення під пальці.

Поворотна пружина. Дане пристосування дозволить Вам зменшити фізичні зусилля, що прикладаються та додасть зручності під час проведення робіт. Пружина потрібна для повернення леза в початкове положення.

ножиці по металу ціна

Габарити. Довжина ручки та лез може бути в межах від 175 до 350 мм. Ножиці листові з короткими лезами застосовуються для висікання та торцювання, з довгими — для порізки великих листів товстого металу.

Регулювання. Є ножиці по металу з можливістю регулювати глибину різання. Так, Ви можете налаштувати ножиці листові для порізки металу певної товщини.

Захист. Завдяки особливому фіксатору лезо буде призупинено щоб уникнути отримання майстром травм.

ножиці по металу ціна

Ножиці листові: обслуговування

Ножиці по металу, як і практично будь-який інший ручний інструмент періодично вимагають деякої уваги. Так, час від часу встановлені леза необхідно заточувати, зберігаючи при цьому початковий кут заточування кромки.

Також необхідно стежити за відстанню між кромками. У разі, коли леза ходять туго, різати стає куди складніше. Коли ж леза переміщаються занадто вільно, матеріал, що розрізається може бути зіпсований (зам'ятий, «зажований» і так далі).

Не забудьте під час роботи використовувати засоби індивідуального захисту!

ножиці по металу ціна

Ножиці для пластикових труб: як вибрати

Сьогодні металеві труби можна зустріти все рідше, адже на їх заміну повсюдно приходять пластикові. Для різання пластикових труб при ремонтних та монтажних роботах, під час організації водопровідної системи і так далі Вам неодмінно знадобляться ножиці для пластикових труб (ножиці для поліпропіленових труб, труборіз для пластикових труб). Ножиці для поліпропіленових труб дозволять Вам запросто відрізати шматок труби необхідного розміру однією рукою, завдяки чому монтаж всіх систем значно прискорюється.

Але як вибрати та купити ножиці для пластикових труб? Про це далі.

купити ножиці для пластикових труб

Ножиці для поліпропіленових труб: типи ручного інструменту

Прецизійні ножиці для пластикових труб служать для різання труб діаметром від 3 до 42 мм. Даний труборіз для пластикових труб запросто керується однією рукою. Вибираючи прецизійні ножиці для поліпропіленових труб, зверніть увагу на такі моменти:

 • гострота леза;
 • можливість заміни леза (якщо труборіз для пластикових труб буде використовуватися тривалий час);
 • комфорт під час проведення робіт — м'якість ходу та зручність захвату.

купити ножиці для пластикових труб

Труборіз для пластикових труб з храповим механізмом — дозволить більш комфортно користуватися ручним інструментом, не буде потрібно докладати великих зусиль. Також храпові ножиці для поліпропіленових труб мають рейку для порізки та спеціальний упор. Упор вельми широкий та потрібен для міцного закріплення коліна, що, в свою чергу, усуває необхідність стежити за рівним та перпендикулярним щодо труби розміщенням ручного інструменту. Звичайно, завдяки упору знижується ймовірність випадкової зміни положення інструменту, отримання ушкоджень або нерівного зрізу.

купити ножиці для пластикових труб

Труборіз для пластикових труб: підбір по діаметру труби

Ножиці для пластикових труб, в першу чергу, вибираються, виходячи з діаметра труб, які будуть розрізатися. Так, труби бувають таких типів:

 • PN 10 — труби, що використовуються в системах холодного водопостачання, облаштування теплої підлоги, витримують температуру теплоносія до 45˚С;
 • PN 16 — труби, що застосовуються для виконання розводки, яка зможе витримати високий тиск, наприклад, підведення холодної води;
 • PN 20 — труби, необхідні для проведення як холодної, так і гарячої води, витримують температуру теплоносія до 80˚С;
 • PN 25 — труби з армуванням алюмінієвою фольгою для контурів ГВП та організації центрального опалення, витримують температуру теплоносія до 95˚С.

купити ножиці для поліпропіленових труб

Крім труб ножиці для поліпропіленових труб можуть різати різні деталі та елементи з пластиків. Також труборіз для пластикових труб дозволить різати комбіновані деталі та вироби з латунними вставками.

Всі ножиці для пластикових труб точно можуть різати тонкостінні труби з будь-якого матеріалу, які не мають (або мають деякі типи) армування. Максимальний діаметр труб для розглянутих тут ручних інструментів складає 42 мм, товщина стінки — до 5 мм. Різати можна труби з металопластику (МП), поліетилену (PERT, PEX), полівінілхлориду (ПВХ), PVDF, поліетилену низького тиску (ПНТ), поліпропілену (ПП, ППР або PPR), в тому числі армовані склопластиком та труби діаметром до 20 мм з армуванням алюмінієвою фольгою. Для інших труб потрібні більш потужні ножиці для поліпропіленових труб.

купити ножиці для поліпропіленових труб

Ножиці для пластикових труб: вибір

Перед тим, як вибрати та купити труборіз для пластикових труб, зверніть увагу на такі його параметри:

 • лезо — має бути виготовлене з нержавійки, має бути добре заточеним (на кут до 30˚);
 • рукоятка — найбільш зручною є рукоять з прогумованими накладками;
 • опора для труби (упор) — це пристосування повинно бути широким для порізки труб під кутом 90˚;

купити ножиці для поліпропіленових труб

 • автоматичне зворотне відведення — коли ножиці для пластикових труб після разтиску долоні залишаються зімкнутими, ручний інструмент не надто зручний в роботі, якщо буде необхідність різати трубу на декількох ділянках;
 • фіксатор — сьогодні зустріти ножиці для поліпропіленових труб без фіксатора досить складно, але все одно звертайте на його наявність увагу;
 • вага — тут все просто, чим менше важить труборіз для пластикових труб, тим легше виконувати роботи.